Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Desátý senát Městského soudu v Praze (soudce zpravodaj Jan Kašpar) dnes doručeným rozsudkem vyhověl mé správní žalobě týkající se žádosti podle InfZ z r. 2011. Tou jsem požádal o interní pokyny policie, jak nakládat se vzorky a profily DNA. Z pěti tehdy mi odepřených dokumentů nyní soud nařídil policejnímu presidiu čtyři mi přímo poskytnout a o pátém, který je relevantní pouze v některých částech, rozhodnout znovu. Milé.

Komentáře   

0 # gogo 2013-02-01 07:25
Tak mě napadlo, zda by šlo po vzoru jiných měst přivolat na PČR exekuci.
0 # Tomáš Pecina 2013-02-01 11:33
Šlo, ale neočekávám, že by rozsudek nesplnili.
0 # Filip Šudák 2013-02-02 20:23
Pane Pecino, co se týká enunciátu, jímž Městský soud vrací k dalšímu řízení rozhodnutí o ZP PP č. 100/2001, ke kriminalistickotechnické činnosti Policie České republiky: předmětný IAŘ doma mám, a světe div se, nikoli jako poskytnutou informaci od ZP PP, ale jako tištěnou publikaci, jež vyšla nákladem Kriminalistického ústavu Praha Policie České republiky, jako studijní pomůcka, v nákladu 5,000 kusů, v roce 2001.

Na poslední straně je sice glosa "Pouze pro služební potřebu!", ale tuto publikaci jsem za pál šupů vydražil na Aukru.

Přesná citace: "100. Závazný pokyn policejního prezidenta ze dne 7. prosince 2001 ke kriminalistickotechnické činnosti Policie České republiky, Praha: Kriminalistický ústav Policie České republiky, 2001. ISBN publikace nemá.

Nevidím jediný důvod, proč by Vám jí neměli poskytnout, když jí lze zcela volně koupit (byť i jen v jediném výtisku).

Doufám, že Vám tato informace k dobru poslouží.
0 # Tomáš Pecina 2013-02-03 05:06
Děkuji, ale patrně této informace nevyužiji: představa, že by se efektivita PČR při vyšetřování trestných činů mohla ještě snížit, a to mou vinou, je příliš silným deterentem.
0 # Filip Šudák 2013-02-03 05:49
To chápu a plně s Vámi souhlasím, ale i kdyby naše policie pracovala sebelépe a sebevýkonněji, v tomto IAŘ není vůbec nic, co by prostý občan nemohl vědět, na oněch cca 250 stranách jsou pouze pokyny k obecně známým kriminalistickotechnických úkonů, o jejichž provádění se může každý samostudiem seznámit z učebnic kriminalistiky. Prostě lžou.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)