Na serveru Nejvyššího správního soudu byl zveřejněn – dosud nedoručený – rozsudek č. j. 3 As 10/2009-77 týkající se komunistické minulosti soudců.
Jestli jsem v předchozím textu, jímž jsem o rozsudku referoval, dával ještě triu soudců NSS Petr Průcha, Jaroslav Vlašín a Milan Kamlach aspoň theoretickou šanci, že mne přesvědčí o správnosti svého názoru a nebudu jim proto muset udělit lednového Osla měsíce, text rozsudku mne vyvedl z iluse: argumentace nutnosti ochrany soukromí soudců je natolik směšná, že se nad tím na Viditelném Mackovi podivuje i laik Miroslav Macek, a zdůraznění nutnosti individuálního přístupu ke každému jednotlivému soudci-komunistovi, již oslovský senát NSS včlenil do závěru svého traktátu, musí vyvolat bujarost mysli i u čtenáře, který by jinak nebyl myšlence zveřejňovat intimní podrobnosti o kolaboraci soudců s minulým režimem nakloněn. Pohádka o komunistech zlých a hodných (hodný komunista byl třeba Marián Čalfa, miláček davů Vladimír Dlouhý nebo současný premier Fischer) byla národu presentována tolikrát, že věřit v ni může už skutečně snad jen – osel.
K rozsudku vydáme tiskovou zprávu.
Aktualisováno.
Tisková zpráva.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Rozsudek Nejvyššího správního soudu o minulosti soudců zveřejněn
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Informační právo
- Kategorie: Komunističtí soudci
- Počet zobrazení: 1984
Komentáře
To je podle mne jasný argument.
Ač je mi vaše snaha sympatická a v politické rovině s vámi v podstatě souhlasím, mám za to, že právně taháte evidentně za kratší konec.
Rozsudek NSS naopak považuji za kvalitní a přesvědčivě odůvodněný, byť se mi třeba výsledek líbit nemusí.
Na informace podle stávajícího právního stavu prostě nárok nemáte, protože informace o členství v KSČ jsou citlivým osobním údajem. Vaše argumenty, že tomu tak není, jsou více politické než právní. Nad zájem o ochranu citlivých osobních údajů jednotlivých soudců zájem na zveřejnění těchto údajů prostě nepřeváží, mj. i kvůli zákonu 451/1991, to je relativně banální.
O.R.
To by byl dobrý argument, ale oni by určitě řekli, že tím zákonodárce vypustil to, co bylo stejně obsaženo v "politických postojích". Kdepak, justiční mafie své lidi jen tak snadno veřejné kritice nevydá!
RSS kanál komentářů k tomuto článku