Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Hanebné rozhodnutí vydal minulý týden třetí senát Nejvyššího správního soudu ve složení Petr Průcha, Jaroslav Vlašín a Milan Kamlach, který zamítl první ze dvou kasačních stížností ve věci komunistické minulosti soudců.

Odůvodnění dosud neznám, avšak velmi se na ně těším, zvlášť na pasáž, kde se NSS vypořádá s opačnou judikaturou Ústavního soudu, který akcentuje veřejný zájem na publicitě informací o totalitní minulosti soudců.

Oslí uši ve tvaru paragrafů pro tři shora jmenované výtečníky, jimž je falešná profesní solidarita bližší než oprávněný zájem veřejnosti dozvědět se, jací lidé dostali v této zemi právo soudit, jsou již nachystány, s dekorováním si ale počkám na písemné vyhotovení rozsudku: co kdyby mě náhodou pánové přesvědčili, že bez utajení minulosti soudců by se tento stát zhroutil?

Komentáře   

0 # Anonymní 2010-01-23 09:20
Minulost soudních vykuků je dobré tajit! Když by to tiž řádný daňový poplatní zjistil, kdo rozhoduje o jeho osudu, tak by restriktivní orgány státu mohly být zavaleny prací. Zjistit třeba, nectihodný soudce poučující účastníky o tom, k je Bůh nejvyšší v soudní síni, nemá ani právní vzdělání nebo jiné poctivé vysokoškolské vzdělání, by mohlo být rozbuškou dalšího konání účastníka. Prostě a jednoduše: mafie je mafie!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)