Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

A po dvou měsících je tu zpět náš příležitostný seriál Blbý a blbější, tentokrát dokumentující další vynikající počin vlastenců při obraně jejich vlasti.

Jsou tu zpět vaši oblíbení vlakově-pouliční performeři Petr Kalinovský a Michal Moravec, a s nimi všechny charakteristické znaky jejich aktivistických videí: nekontrastní video svědčící o zašpiněném objektivu (újmě jistě utrpěné v lítém boji s nepřáteli národa), k tomu hlasový doprovod, jaký bylo lze kdysi, v době gramofonů na kliku, zaslechnout v posledních sekundách předtím, než došlo pero; jen se obávám, že problém se v daném případě neodstraní ani natočením.

Právně hodnotit nebudeme, to necháváme čtenářům (a orgánům činným v trestním řízení) jako domácí cvičení.

Komentáře   

0 # Tomáš Pecina 2019-10-01 23:06
Omlouvám se, dostal jsem se k opravě až teď. Zatím jsem ji vyřešil jedním doplněným DISTINCTem v kodu Joomly; už to snad bude ok.
0 # Michal Kováčik 2019-10-03 14:31
A k čomu sa táto odpoveď vzťahuje?

Predtým tu mimochodom bolo viac príspevkov, ich zmiznutie s touto momentálne nepopísanou chybou nejako súvisí?
0 # Tomáš Pecina 2019-10-03 14:37
Bohužel, souvisí: objevila se softwarová chyba, která duplikovala nové komentáře, a vinou své hlouposti jsem při její opravě asi dva komentáře smazal.
-5 # Kamil 2019-10-06 11:11
Ona ta diskuse byla stejně docela hloupá.

V jedné větvi někdo obhajoval pouliční prodej drog argumentem, že jde o dobrovolnou směnu dvou dospělých osob.

Já jsem srovnával výše zmíněnou performance z některými kontroverzními, nicméně legálními, zásahy policie. To se řadě čtenářů nelíbilo. Bohužel zřejmě díky svým nedostatečným verbálním schopnostem vyjádřili svůj nesouhlas pouze palcem dolů.
-1 # Jakub 2019-10-07 00:00
Promiňte, ale nejhloupější byl Váš příspěvek :-) Srovnáváte akt soukromých osob se zásahem PČR - jako vážně?. Soukromé osoby nemají žádné oprávnění zasahovat proti čemukoliv, co se jim zrovna nelíbí, byť by to bylo zrovna tak zavrženíhodné, jako je prodej a distribuce drog. Nehledě na to, že si nemyslím, že kompetentní na to posoudit, kdo je dealer, rozhodně není osoba, která se celý život potýká s alkoholem ve fázi těžké závislosti a komu zjednodušeně řečeno chlast vymazal mozek a zničil celý život...
Obhajovat násilí konané soukromými osobami je úlet... Byť by záměr byl potírání distribuce drog.
-3 # Kamil 2019-10-07 06:25
V tomto se odvolávám na vyšší autoritu. Podle motta "S velkou mocí přichází velká zodpovědnost." bych čekal, že úřední osoby budou fyzické násilí používat pouze v těch případech, kdy je to tak správně. Když je případ dokonce potvrzen nezávislým soudem, opravdu si myslíte, že ho není možné brát jako vodítko, kterého by se měli držet všichni občané?

Posuzování, kdo je nebo není dealer, je až další krok. Nejprve je třeba zadržet sprostého podezřelého. Jestli mne pamět neklame, v TrZ je paragraf o občanském zadržení ...
+3 # Jan Tau 2019-10-07 08:02
Ano, ta obhajoba (nebo spíš obžaloba násilné agrese v případě) dobrovolné směny dvou dospělých osob byla vskutku hloupá. Každé malé dítě totiž ví, že zatímco pouliční deal vysoceprocentního roztoku ethanolu – psychoaktivní látky, která by jak co do nebezpečnosti pro uživateli i okolí, tak i rizikem vzniku závislosti mohla patřit do kategorie tvrdých drog – je více, či méně v pořádku, bude-li učiněno za dost byrokracii a dostane-li z toho stát svou kořist. Tak samozřejmě pouliční prodej třeba takového relativně (v porovnání s ethanolem) neškodného THC v usušené kytce je něco, proti čemu je zcela zjevně na nejvýš správné a morální zasáhnout i s použitím brutálního násilí a otiskáváním obličeje do dlažby.
Morálka se totiž neodvíjí od toho, jestli je dané jednání oboustranně dobrovolné, je jí jedno, jestli dochází k agresi a mlácení lidí, řídí se přece hlavně tím, co pár psychopatů s tichým souhlasem většiny napíše do zákona. :-)
0 # Kamil 2019-10-07 20:40
Vy zřejmě nemáte děti, že?

Víte co, sepište petici, ve které budete požadovat, aby policie tolerovala distribuci těch, jak píšete, sušených kytek s obsahem THC, případně dalších rostlinných produktů s psychoaktivními látkami. No a pak obcházejte po Florenci a když uvidíte dospělého s dětmi, požádejte ho o podpis. Schválně, jestli nasbíráte více podpisů nebo inzultací.
+1 # Jan Tau 2019-10-07 22:17
Já jsem spíš přemýšlel o tom, že bych napsal Dělnické mládeži, jestli by nemohli – když zrovna nebudou mít k mlácení žádného migranta ani drogového dealera – jít sejmout nějakého výčepáka a zdemolovat mu lokál. Aby naše nebohé děti nemusely procházet kolem těch nechutných opilců. Ale nevím jestli je přesvědčíme. Bojím se, že by se neměli pak kam jít odměnit po úspěšné hlídce.
0 # Kamil 2019-10-08 06:35
Já být Vámi bych se bál spíš toho, aby nešli poděkovat Vám osobně :-) .

Každopádně by byla škoda nevyužít toho času a energie, kterou Dělnická mládež má. Nenapadá Vás nějaká lepší činnost, která by byla přijatelná jak pro Vás, tak i pro ně?
0 # Jakub 2019-10-08 13:11
Mě ano. Začal bych doplňováním si vzdělání. Takový pan Moravec by si mohl doplnit znalosti rodného jazyka, aby odpovídaly alespoň prvnímu stupni základní školy. To by byl myslím dobrý začátek. Ostatní by mu mohli pomáhat - nebude to lehký úkol.
0 # Jakub 2019-10-08 00:10
Cituji Kamil:
Vy zřejmě nemáte děti, že?

Víte co, sepište petici, ve které budete požadovat, aby policie tolerovala distribuci těch, jak píšete, sušených kytek s obsahem THC, případně dalších rostlinných produktů s psychoaktivními látkami. No a pak obcházejte po Florenci a když uvidíte dospělého s dětmi, požádejte ho o podpis. Schválně, jestli nasbíráte více podpisů nebo inzultací.


Milý Kamile, nemám děti, ale mít je, byl bych zrovna tak nervozní, pokud by se v jejich blízkosti objevil těžký alkoholik, jako je, nebo alespoň byl jeden z účastníků toho honu na domnělé dealery. Pomineme-li rovinu právní, jaké morální právo má takový člověk k nahánění druhých?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)