Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

K létu patří lehčí, zábavná thematika. A že to nemusí být přímo pojednání o exkrementech zanechaných astronauty na povrchu Měsíce, ukázali pánové Michal Moravec a Petr Kalinovský, výrazné postavy české nacionalistické sceny, kteří se rozhodli ochránit naši Evropskou unií sužovanou vlast a natočili následující přepůvabné video:

Opakovaně upozorňujeme, že vigilantismus je nebezpečný jev, který není radno dlouhodobě tolerovat, avšak v tomto případě bychom připustili výjimku a s úvahou vysoké zábavní hodnoty a zanedbatelné společenské škodlivosti shora presentovaného klaunského výstupu bychom se přimlouvali, aby byly státní orgány obou zainteresovaných států tolerantní a umožnily nápadu rozvinout se do podoby seriálu.

Komentáře   

-16 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 10:46
Česká blbost přímo kvete!
+8 # František Cinkl 2019-07-24 14:05
Pane Krystlíku, zase urážíte Čechy, zatímco o ostatních národech se patrně domníváte, že tam prostě blbost nekvete. Jaké se opravdu cítíte být národnosti?
Zažil jsem pár lidí, kteří jakoby masochisticky, až okázale, tepali do vlastního národa, ale pak se často ukázálo, že se jednalo jen o mimikry, umožňující "beztrestnou" rádoby sžíravou národní sebereflexi. Ve skutečnosti se však jednalo o příslušníky zcela jiného národa, kteří prostě a sprostě špinili hostitelský národ.
Jak je to s vámi?
-10 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 15:27
Neurážím Čechy, konstatuji.
+1 # Mirek Vorlický 2019-07-24 15:55
k Fr.Cinkl, 14:05, 254.87.2019

No, některé charakteristiky Čechů jsou fakt zvláštní. J.Jágr v aktuálním rozhovoru popisuje, jak ho zaráží naše potřeba urážet a nadávat člověku, který dává najevo odlišný názor na svět a na nás.

Potom, jak se tu zabydlel velmi zvláštní právní řád, o kterém si většina z nás myslí, jak je úžasný. Doručení fikcí, exekuce na děti, trestní řád, atd. Nebo myšlení, že na jakýkoliv problém stačí vydat zákon, a problém je vyřešen . . . . včera jsem slyšel ministra dopravy jak říká, že ke zlepšení výstavby dálnic jsou třeba nové zákony (snad i proti sněžení v prosinci?!) . . .

Někdy je opravdu těžké si o věci udělat rozumný názor.
+8 # b.o.y 2019-07-24 14:45
Blbost se třídí podle národnosti? Vaše blbost je pak jaká? Česká, německá, anebo nějaká jiná?
-9 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 15:28
Z videa blbost jen čiší - česká.
+11 # Kamil 2019-07-24 15:36
Zato Německá blbost průběžně odkvétá a plodí velmi hořké ovoce. V Čechách se narozdíl od Německa naštěstí blbci a psychopati nedostávají do vedení státu a nemají tak možnost škodit v masovém měřítku jako třeba Adolf Hitler nebo Angela Merkel.
-5 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 17:45
Od vzniku republiky v roce 1918 jsou ve vedení československého, pak českého státu s několika málo výjimkami samí blbi. Podívejte se kolem sebe - český stát je po třech desetiletích neschopný, represe se zvyšují a Čechy mají za potížisty a podivíny v celé Evropě.
-6 # Jan Vomáčka 2019-07-24 20:19
Prozradte mi
1) tech nekolik vyjimek? Havel? Benes? Klaus?
2) Cech a potizista? Asi jste nejednal s Polakama :-) Nejhorsi jsou Polaci emigruvsi do Nemec, myslim :-)
-5 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 21:06
Tusar, Hodža, Osuský.
+6 # Kamil 2019-07-24 20:29
Můžete své tvrzení ozdrojovat? Měl jsem ten dojem, že jste vědec, historik, proto také od Vás očekávám, že svá tvrzení budete mít patřičně podložená. Zajímavé by bylo, pokud byste našel studie obsahující údaje o inteligenci nejen vedení českého státu, nýbrž i států okolních a pro srovnání také průměrnou inteligenci populace v té době. Vaše vyjadřování, minimálně v této diskusi, je na úrovní hloupého hospodského povaleče. Ale možná mne překvapíte a přesvědčíte mne, že hloupý nejste Vy, nýbrž osoby, které byly ve vedení československého, pak českého státu.
-5 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 21:07
Nejde o jejich IQ, nýbrž o to, jak se v politických funkcích chovali, jak nakládali s mocí.
+3 # Kamil 2019-07-24 21:25
Takže uznáváte, že tu plácáte nesmysly? Ono totiž vaše tvrzení bylo na první pohled lživé - pan premiér Babiš je všechno možné, lump, grázl, lhář, podvodník, ... ale blbý rozhodně není, právě naopak.

Doufám, že se tedy českým a československým vládním představitelům za výše uvedené nepravdivé osočení omluvíte !

Jinak já jsem dějiny nestudoval, tak prosím vás ze sebe vymáčkněte, co vlastně chcete říct.
-5 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 21:58
Je hlupák, protože pro politiky zásadně, na rozdíl od lidí bez politické funkce, platí presumpce viny = odstupuji do vyšetření mé (ne)viny policií a soudem. Tím by rázem zdvihl preference svého hnutí (strany).

Vše se odvíjí od hlouposti cz-elektorátu, který skáče i na nesplnitelné volební sliby vlivem své politické negramotnosti - viz poslední parlamentní volby. Strana, která jako jediná požaduje zavední eura, se sotva dostala do parlamentu.

Problém je v tom, kdo onu politickou gramotnost v ČR (též finanční) zvýší. Jinde se o to starají nadace, v ČR nikdo. Příklad z jiného konce. Češi na silnicích jezdí jako prasata. Jelikož zde nexistují klubové časopisy např. ADAC a podobně, které zasílány zdarma svými články de facto skrytě školí řidiče v patřičných návycích, nikdo nepřináší potřebnou osvětu. Stačí se podívat, jak se po dvou desetiletích nedovedou Češi sjíždět na dálnici a jinde zipem a jezdit kruhovými objezdy. Jedna otázka, na kterou nejsou s to správně odpovědět ani cz-profesionální policajti, i když by to mělo být naprosto jasné: Smí se na Jižní spojce v Praze předjíždět zprava? Tipněte si!
+5 # Kamil 2019-07-25 06:44
Předem se omlouvám panu Pecinovi, snad se nedopustím faux pas, když ve svém příspěvku do diskuse použiji některé invektivy z předchozího příspěvku.

Hlupák jste Vy, pane Krystlíku, nedokážete totiž pochopit, že reálný svět se liší od toho vašeho vybásněného. Nechci se pana Babiše jakkoliv zastávat nebo ho obhajovat, nicméně tu vidím určité paralely mezi tím jak jste osočoval TGM. Pan Babiš rozhodně má předpoklady pro to, aby vykonal něco velkého. Uvidíme, jestli toho využije pouze pro svůj prospěch nebo i pro dobro celé společnosti.

V další části svého příspěvku opakovaně prokazujete svoji bezmeznou hloupost.
- Euro -> cesta do pekel.
- Výsledky voleb nezávisí na inteligenci nebo hlouposti, ale na tom, co furt dokola papouškují hromadné sdělovací prostředky.
- Moc toho po silnicích nenajezdím, cca 20000 km ročně, ale přesto kategoricky nesouhlasím s vaším tvrzením o slušnosti českých řidičů. Vzhledem k předchozí zkušenosti s řadou nepodložených osočení vůči Čechům si dovolím tvrdit, že opět lžete. Případně doložte své tvrzení statistikami nehodovosti.
- Proč se na tak komplikovanou otázku ptáte policie? Tam jsou přece ti nejhloupější, kteří umí akorát držet hubu a krok, jinak všechno pokazí :) Za normálního provozu se na jižní spojce smí předjíždět zprava.

Diskuse s vámi fanatiky, jako např. s janem, kterého fascinovala otázka počtu obětí holocaustu, je nudná a trapná. Vlastně to z vaší strany ani není diskuse, vůbec nereagujete na mé příspěvky, jenom přidáváte další a další nepodložená osočení a urážky. Připomínáte mi malé dítě, které se rýpe v hovínku. Nejenže se v něm rýpe, ono ho dokonce ochutnává a pomazává se s ním. A aby toho nebylo málo, tak s tím hovínkem pomaže i všechno kolem sebe, no prostě hnus, velebnosti.

Přeji Vám mnoho úspěchů ve fekálních činnostech, které máte tolik v oblibě.
-5 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 11:08
Opakujete, Kamile, žvásty cz-politiků. Zkusil jste se zamyslet, co je pro stát a jeho obyvatelstvo prospěšnější, když většina cz-exportu jde do eurozóny?

Ponechávání si koruny. Jako nemonopolní výrobce kdekoliv na světě jste šťasten, pohybuje-li se Vám zisk v rozmezí 4 - 5 %. Automobilky, které prý podle cz-politiků a ekonomů mají závratné zisky: Porsche kolem 11 %, Mercedes-Benz kolem 10 %, VW a ostatní značky kolem 5 % za každého prodaného vozu. Vlivem transakčních nákladů na převod eur na koruny a zpět a možnosti, že ČNB bude intervenovat a kurs vůči euru se změní, si musíte vytvářet finanční rezervy, které byste mohl využít k technickým inovacím, tj. k uplatnění vyššího podílu lidského umu ve výrobku, tedy si za něj říci vyšší cenu a... dostat ji. To nemůžete s Kč udělat, nebo ne v potřebném rozsahu, takže statut ČR jako montovny se nemění, platy stoupají mírně.

Po zavední eura toto vše odpadne.
+9 # Libor 2019-07-25 13:52
TK:
s eurem je to trochu složitější, než si to představujete. Je jistě pravdou, že by euro pomohlo exportérům. O tom žádná. Ti jsou také jediní, kteří jeho zavedení zásadněji podporují. Zapomínáte ale, že v ekonomice jsou i jiné subjekty.

Existuje kupř. řada evropských zemí, které zavedení eura srazilo do vleklé ekonomické stagnace. Namátkou Itálie a pak samozřejmě Řecko. Ukazuje se totiž, že zavedení eura může mít relativně dost negativní dopady např. na koupěschopnost obyvatelstva. Mnohde to také vede k nafukování různých ekonomických "bublin" a obecně bouřlivé a nepředvídatelné deformaci ekonomiky. Jsou samozřejmě další negativní faktory: především se zavedením eura tuzemská centrální banka vzdává drtivé většiny makroekonomických nástrojů. Z opačné strany je současně pravdou, že zavedení eura jsme si v ČR de facto vyzkoušeli v době dlouhodobých měnových intervencí ČNB. Tehdy se kurz Kč natvrdo zafixoval k euru, tj. efektivně se vlastně skoro zavedlo euro. Žádné fatální dopady to nemělo, byť ale i) nějaké byly, a ii) hodnotu takových poznatků zkresluje to, že se to bylo zavedení eura se vším všudy.

Nezanedbatelným faktorem je ostatně také to, že přijetím eura předáváte de facto řízení své ekonomiky do Frankfurtu (chápu, že to vám připadá správné již z podstaty) a současně se uvazujete k ručení za ostatní státy eurozóny. Ať nepřímo skrze společný dluhopisový trh či přímo přes záchranný mechanismus.

Konečně je zde otázka, jak dlouho bude euro existovat. Ukazuje se totiž celkem přesvědčivě, že je to politický projekt a ekonomicky to tak úplně nefunguje.

Na okraj poznamenávám, že GB nebo Dánsko se rozhodly také euro nepřijmout - čili to není jen nějaká česká "blbost".

Sečteno podrženo: zavedení eura (ostatně i jeho nezavedení) je velké makroekonomické rozhodnutí. Jeho důsledky se nedají v úplnosti lidským rozumem (alespoň dle mého přesvědčení) spolehlivě předvídat, protože se prostě jedná o příliš komplexní problematiku. Jisté ale je, že ty důsledky nejsou jen pozitivní. Rozhodnutí euro nepřijmout tedy není "hloupé", neboť rozhodnutí euro přijmout není samo o sobě bez dalšího správné.

Pokud jde o to řízení: máte pravdu v tom, že dřív bylo Německo vyhlášené svými řidiči. Posledních několik let to ale přestává být pravda. To pozoruji jak na cestách po Německu, tak u nás. Když mne na české dálnici řidič nějakého jiného os. automobilu nebezpečně omezí nějakým prasáckým manévrem, je to cca v polovině případů je to Němec nebo Rakušák.

PV
-2 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 15:11
I a GR při plnění podmínek pro přijetí eura podváděly. Fatální dopad intervencí ČNB teprve přijde, až vrhnou spekulanti na trh miliardy cz-korun! Tím bude zaručeno, že CZK nikdy nesplní požadavek na kolísání kursu CZK vs. euro po dobu 24 měsíců v pásmu širokém 5 %. Tedy euro nebude moci být v ČR zavedeno. O to šlo Klausovi, když jmenoval bankéře ČNB.
-6 # Neocon 2019-07-25 15:16
Je to sice slozitejsi, jako Pise Libor, kazdopadne je nesmysl, ze lenosi a vandraci, jako je Italie a Spanelsko doplatili na Euro.

Nicmene, pokud jde 80% vyroby CR do EU zony, euro ekonomice prospeje, nikoliv na opak.
-1 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 15:29
Na základě stejné úvahy by USA nejvíce prospělo, kdyby se vzdalo dolaru a přešlo na mexické peso. Protože USA nejvíce exportuje do Mexika.

Nevíte, Neocone, proč tedy USA tak hloupě a tvrdošíjně trvá na US dolaru a nepřejde na mexické peso, když to podle vašich teorií USA ekonomice jenom prospěje? US exportéři by měli ráj na zemi a US ekonomika by šla prudce vzhůru podle vás.
-7 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 15:32
Typický výron Vaší české blbosti, že pane Ponkráci!
0 # Neocon 2019-07-25 15:37
Ne, srovnavate jabka a hrusky. MX neni soucasti US, kdezto CR je soucasti EU.

Take otazka Vase spise mela byt-je dobre pro US economy, ze zaplatite stejnou menou v TX, MT, NY, FL, OR, AZ nebo CO?

Ano, je to vyhodou pro vsechny zucastnene.

Vidite rozdil? Pokud ne, vubec nevaid a pustte to z hlavy.
-2 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 16:02
Česká republika je stále, alespoň oficiálně, suverénní stát. Stejně jako USA. EU není federace států. Jestli nechápete ani to, pak je každá diskuse s vámi těžká.
0 # Neocon 2019-07-25 16:07
CR je vsechno, jen suverenni stat.

Zkuste si zavest napr. trest smrti, zrusit DPH, zrusit Dan na pohonne hmoty, cigarette, alkohol, tabak, otevrit si v CR dealship s novyma US autama s obsahem 6.4-7.2 litu, zarovky, vysavace a dalsi 3652 veci:

jestli Vam to v tom Vasem "suverennim" state projde.
0 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 16:24
Proč bychom dělali něco, co dělat nechceme?
-3 # Neocon 2019-07-25 16:28
Nechcete? To se zeptejte volicu, jestli nechteji.

Ale to je jedno-tema bylo-jestli je CR suverenni Stat a to od vstupu do EU, jednoduse neni.

(S cimz nemam problem).
-3 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 16:44
1) ČR je suverénní stát.

2) EU má před sebou posledních pár roků.

Jen velice nedovtipný člověk nebo vlastizrádný škůdce by v ČR zaváděl euro.
-1 # Neocon 2019-07-25 18:40
1) CR od vstupu do EU neni suverenni-i kdyby jste si odhlasovali trest smrti, tak ho nemuzete mit.

A dalsi priklady jsem uvedl vyse, vzalo by me 10-12 hodin vyjmenovat vse, co "suverenni stat CR" nemuze kvuli EU, nebo naopak "musi" kvuli EU.

Jak pisi vyse, jsem s tim OK, stejne jako maly podil v s.r.o. me nedela suverennim, nebo treba manzelstvi me nedela suverennim-tak to v zivote chodi, ale nikdy bych nenazval jakehokoliv Clena EU suverennim statem, uz jen z podstaty veci.

2) Nemyslim si, ale mozne je uplne vsechno.
0 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 18:55
Žádný stát nemůže všechno a není omnipotentní. Několik států v USA má trest smrti - a stejně ho nemůže vykonávat, protože jim nikdo nechce prodávat smrtící látky do smtících injekcí, a další potřeby.

Nicméně kdyby lid opravdu ten trest smrti chtěl, tak ho tu zavedeme - Eu neEU. Žárovky se tu také prodávají o sto šest, protože s tím prostě lidi nesouhlasí, tak jsou to jen "tepelné koule".

***

Přesto téma znělo "zavedení eura". Divím se, že Tomáš Krystlík a Neoconi nejdou do politiky, když přesně vědí, jak by státy rozkvétaly.

Celý scénář zavedení eura v České republice by byl silně ztrátový. Znamenal by dvě drsné měnové reformy:

1). První zavedení eura a ožebračení všech Čechů při této měňové reformě.

2) Krátce poté po rozpadu eura zase další měnová reforma na novou měnu po zániku eura - a ještě drsnější ožebračení Čechů.

Nehledě na tom, že se stačí rozhlédnout kolem sebe. Řecko, Slovensko, Itálie, ... - to vše jsou odstrašující příklady států, které zavedly euro. Chytrý člověk se poučí na příkaldech kolem sebe, hloupý bojuje za zavedení eura v České republice.
-1 # Neocon 2019-07-25 19:11
1) Trest smrti se nevykonava proto, NE ze nejaka vyssi mocnost nekde v DC jim to zakazala od stolu, ale protoze tam jsou jine okolnosti-novy Governor napr., nebo jak pisete, nejsou latky.
(TX s tim ale problem nema, nebo se vozi lide popravovat do IN, )

nebo nechce si je Stat opatrit, protoze ted vyhrali volby Liberalove atd.atd.atd.

Ale maji volnou ruku-kdezto v podminkach clenu EU je zakazano, aby jakakoliv clenska zeme mela trest smrti.

2) Ne, nezavedete, I kdyby bylo Referendum v CR 100% pro ANO a nikdo proti, dokud budete v EU, nezavedete si ho a Vy to moc dobre vite.

3) V Politice jsem byl-v CR i v US, ale diky za starost a napad.

O suverenite nelze hovorit.
-3 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 20:23
Vy už nejste schopen ani trochu uvažovat! Jakým způsobem by byli Češi ožebračeni při přeijetí eura?
+4 # Tomáš Pecina 2019-07-25 20:42
Myslím, že není třeba chodit daleko a postačí podívat se na Slovensko, jak to bylo "ožebračeno" v důsledku přijetí eura. Pokud vím, jediným důsledkem bylo zvýšení zahraničního obchodu o desítky procent.
-4 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 21:16
1) Růst Slovenska je Potěmkinova vesnice. V roce 2008 dluh 28,5 % HDP, v roce 2018 už 48,9 % HDP! Jinak řečeno, Slovensko je baron, které si půjčuje obrovské peníze, rozhazuje prachy, tancuje a pije - aby v blízké budoucnosti bylo totálně švorc.

2) Proč je v ČR tak obrovské množství Slováků? Když je na Slovensku tak dobře? To jsou ta skutečná fakta z reality.
-1 # Neocon 2019-07-25 21:25
Jestli to neni proto treba, ze 2008 jeste nezacala krize, pri a po ktere, se zadluzili temer vsechny zeme sveta.

US Nat.Debt-2008-$10.4 T
2019-$22.6 T
-1 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 21:41
Pro srovnání:

  • Česká republika měla v roce 2008 dluh 28,3 % HDP, 2018 32,7 %.
  • Dánsko vyskočilo z 33,3 % na 34,1 %.


Země s eurem:

  • Francie v roce 2008 68,8 % HDP, v roce 2018 98,4 % HDP.
  • Itálie v roce 2008 102,4 %, v roce 2018 to bylo 132,2 %.


Jinak řečeno, země, které mají euro jdou raketovým tryskem do zadele, zchudnutí a velkých ekonomických problémů. S výjimkami: Všechny ekonomické ukazatele ukazují, že země, které přijaly euro krmí Německo a Nizozemí - a na svůj úkor zvyšují bohatství v těchto zemích.

Je blázen, kdo by chtěl zavést ve své zemi euro.

***

USA je specifický stát, který nemá žádnou vlastní měnu. Shodou okolností používá měna soukromé korporace FED zvanou dolar, kterou vláda USA ani občané USA neřídí.

Snahou USA je udělat ze svého dluhu problém někoho třetího. To je taktika, která částečně vycházela, a částečně povede k tomu, že další velmoci zruší v blízké budoucnosti hegemonii dolaru. Nebudou chtít sanovat USA.

Nicméně Česká republika, Slovensko, Dánsko, Itálie a další - si luxus házení svých dluhů na celý svět nemohou dovolit. A pokud ano, tak ve směšném rozsahu.
+1 # Neocon 2019-07-25 21:44
Treba Madarsko, nema Euro a ma dluh astronomickych 75% GDP, kam se na nej hrabou Slovaci,

Eurem to vazne nebude.
-3 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 22:11
Maďarsko v roce 2008 mělo dluh 71, 6 %, v roce 2018 73, 3 %. Jinak řečeno, eurem to vážně bude - a euro je ekonomický průšvih apokalyptického formátu pro všechny menší země.
-3 # Mirek Vorlický 2019-07-26 07:50
k M Ponkrác, 21:41, 25.7.2019

Od přírody jsou někteří lidé pracovitější, chytřejší, šikovnější, lepší obchodníci. Když se spojí do jednoho státu je takový i stát.

Oproti lidem, kteří takoví nejsou, budou zákonitě postupem doby bohatší a bohatší. Pokud měl každý takový stát svoji měnu (která byla obrazem jeho výkonnosti), mohl vždy slabší stát vyrovnávat svoje nedostatky na nějakou dobu menším či větším znehodnocením své měny. Pakliže se i zadlužil, dluh mohl vyrovnat ve své znehodnocené méně, a vrátil tak méně než si půjčil (pakliže si nepůjčil v cizí měně).
Teď, když příklad NL, D mají stejnou měnu jako, zase příklad, Řecko, Řecko nemůže devalvovat (znehodnotit) svoji měnu a jeho dluh tedy zákonitě neustále musí narůstat.

Toto lze řešit dvěma způsoby (má-li se zachovat společná měna):

1)buď se Řekové stanou ekonomicky stejně silní jako NL a Německo (což myslím nehrozí)
2)nebo, aby se Řecko, nebo každý Řek, nedostávalo do většího a většího dluhu, musí jej ekonomicky silnější státy dotovat.

*********
Konečně, možnost 2) není nic nového. Každý celek, stát, který má jednotnou měnu, podporuje své ekonomicky slabší oblasti. Proč by se někteří Italové na severu Itálie rádi odtrhli od zbytku Itálie? nebo proč se někteří Katalánci chtějí odtrhnout od Španělska? No, to proto, že jejich možnost více bohatnout je omezována jejich slabšími spoluobčany, které oni musejí společnou měnou podporovat (dotovat).

nebo, k 2), věc by šla řešit tak, že když výkonní Italové by měli pořád stejný příjem,
příjem méně výkonných Italů by musel klesat. Toto v jednotném státě není společensky přijatelné (musely by klesat i důchody, pojistky by byly na jihu vyšší, atd.), protože stát by pak přestal být státem, jak jej dnes chápeme.
-1 # Tomáš Pecina 2019-07-26 07:53
To není nijak závratný rozdíl, rozhodně to neprokazuje vaši thesi, že přijetí eura by bylo pro ČR katastrofou. Velký počet Slováků je způsoben spíš tradičním přesvědčením, že zde najdou lepší podmínky, než že by to odráželo ekonomickou realitu. Obě země se vyvíjejí plus-minus stejně, přijetí eura se na ekonomice Slovenska projevilo spíš kladně, než že by to onu zemi zruinovalo.
-1 # Miloslav Ponkrác 2019-07-26 14:55
Když se tvrdá data nehodí, je třeba popřít realitu, a dodat, že "to neprokazuje vaši thesi".

Zvláště je humorná ta vaše věta o kladných projevech eura na Slovensku. Zřejmě to, že "ekonomický přínos" je tažen obrovsky akcelerujícím dluhem Slovenska - a nikoli eurem - nechcete vidět.

businessinfo.cz/.../...

Podle všech tvrdých dat jde momentálně euro tvrdým sešupem dolů. Momentálně stav eura je analogický s vtipem: "Skočil jsem z 50. patra, momentálně letím kolem 5. patra. Zatím je to dobrý!"
-4 # Neocon 2019-07-26 18:52
Jenom technicka-to tady mazete Vy, p. Pecina, nebo p. Ponkrac v ramci vlakna?

Dekuji.
+7 # Tomáš Pecina 2019-07-26 23:22
Nemažu nic.
-4 # Neocon 2019-07-27 03:07
Jen ze pak diskuze trosku ztraci smysl, diky.
-8 # Tomáš Krystlík 2019-07-24 21:41
Než začnete zase po česku křičet: "Chci zdroje, jinak neuvěřím!", tak pars pro toto. TGM byl defraudant ve velkém, lhář, pro postavení císaře malého impéria bez váhání zahodil veškeré své morální zásady. Švehla zase zavedl nemravné obohacování stran ve vládě státními zakázkami podnikům svých straníků a vyřadil zcela demokracii po celou dobu meziválečného státu od roku 1921 (Pětka a další formace). Vážím si Hlinky, ale nezařadil jsem ho, protože de facto nebyl politik. Následujícími politiky hodných úcty jsou Jiří Havelka a Emil Hácha. Zatímco Havelku nenáviděl jak Eliáš, tak K. H. Frank a byl vsazen do domácího vězení, tak Hácha musel se obětovat = dělat kompromisy, což jeho dějinnou roli posouvá od kladné k zápornější. O Benešovi snad nemusím psát - to byl největší zloduch českých novodobých dějin, pravděpodobně agent NKVD.

O českých politicích bez jejich pochybení ve funkci. Klaus: neúplný životopis (ostatně i Miloš Zeman zatajil ve svém životopisu čtyři roky svého pobytu v SSSR v 80. létech), vycestování do USA za tuhého bolševismu, postgraduální studium v Neapoli za normalizace, podle vlastních údajů však perzekvovaný bolševickým režimem. Havel: v roce 1961 s Národním divadlem v Praze pár dní v Mnichově s inscenací Ze života hmyzu, jediný se do ČSR s divadlem nevrátil, ale odletěl do USA za Peroutkou (pro méně chápavé: nutná výjezdní doložka, vízum).
+8 # Kamil 2019-07-25 06:08
Vy jste prostě nepoučitelný! Ještě jste se neomluvil za předchozí nepravdivé osočení a na místo toho pomlouváte dál. Na Wiki stránce TGP je zmíněn jediný soud proti žalobě 306 katechetů pro urážku na cti. Ale ať už byl TGM jakýkoliv, je pro mne hrdina, protože se zasloužil o založení Československého státu. Megalománie sama o sobě není ani kladná ani záporná charakterová vlastnost, záleží na tom, jakým způsobem ji dotyčný využije.

O ostatních politicích z meziválečného období toho moc nevím.

Zamyslel jste se nad tím, jaký odkaz tu po sobě chcete zanechat? Pro srovnání:
TGM - zasloužil se o založení československého státu
Krystlík - hnidopich, pomlouval čechy, jinak nic
-1 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 10:47
Kamile, TGM, ač si tak zakládal na pravdě, lhal, až se mu od úst prášilo. Horší bylo, že hned na začátku WW I otočil své názory, které zastával po celý svůj dosavadní život (do té doby požadoval autonomii cz-státu v rámci monarchie podle jazykových hranic, tj. přibližně tvaru jako pozdější protektorát, o 180° (začal požadovat cz-stát až po hraniční hvozdy Království českého), aby se po způsobu Platóna jako filozof mohl in spe postavit do čela státu. Za WW I defraudoval částky, které dostal od krajanů v USA sbírkami a tzv. národní daní, od GB a USA za činnost a informace své špionážní (Voskovy) skupiny, snad nejefektivnější v celé WW I – jezdili po světě na ukradené pravé rakouské blanco pasy nebo na americké (USA byly až do roku 1917 neutrální) - které byly obrovské, v dnešní kupní síle se jednalo i stamiliony USD, které chytře nikdy nevyúčtoval. S Benešem účelově padělávali písemné doklady pro spojence. Po dosednutí na prezidentský stolec zjistil, že nesmí vystupovat proti cz-nacionalismu, protože by ho mohli promptně sesadit. Tedy mlčel k národnostním problémům republiky. Hned po uzavření příměří nechal ukrást Voskovou skupinou z Vídně říšský policejní archiv a odvézt ho v několika železničních vagonech do ČSR. Po několika měsících ho museli vrátit Rakousku, ale už bez kompromitujících materiálů na TGM, Beneše atd. U TGM šlo hlavně o to, že byl v roce 1914 vyslán do zahraničí vládními kruhy jako rakouský špión. Z CH byl pak vypovězen jako ruský špión, do Ruska byl poslán jako špión britský. Cestoval po vypršení platnosti rakouského pasu na dva pasy srbské a později i na britský, všechny znějící na falešná jména. Ofotografované kompromitující materiály z vídeňského archivu ministerstva vnitra používal pak TGM k "umravňování" politiků, kteří si začali příliš vyskakovat. Stát TGM řídil pomocí velké sítě udavačů v čele s Karlem Čapkem.
+5 # Libor 2019-07-25 13:27
TK:
vidím, že ten Masaryk pracoval pro víc rozvědek, než Slánský...

PV
-1 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 17:07
To jsou zase science-fiction verze dějin od Tomáše Krystlíka!

Ale musíte ho chápat. On jako Rakušák nemůže TGM zapomenout, že TGM se trhl od Rakouska-Uherska. Je vcelku jasné, že Rakousko šlo TGM po krku - a dokonce na něho vydalo zatykač. To se není co divit, že ano.

Prostě si to představte! Ti Češi se odtrhli od germánsky hovořících národů! To si to u Tomáše Krystlíka rozlili!

Jen malé opáčko z historie: WWI začala mezi Dohodou, což bylo Rusko, Francie a Británie a ústředními mocmostmi Německo a Rakousko-Uhersko. Jinak řečeno, blbosti a voloviny, které plodí Tomáš Krystlík o ruských špiónech či britských špiónech, jasně ukazují, že o WWI neslyšel ani z rychlíku.

To, že v letech 1. světové války Německo a Rakousko-Uhersko šilo proti zbytku Evropy - je tak samozřejmé až to bolí. A rozhodně za to nemůže TGM, ale ten nadřazený národ(y) mluvící nadřazeným germánským jazykem, který plodí zlo v Evropě prakticky permanentně.
-4 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 17:56
Vše jsem opsal, nic jsem si nevymyslel. Kalvoda, Josef: The Genesis of Czechoslovakia. East Europa Monographs, Boulder, New York 1986; česky: Geneze Československa. Panevropa, Praha 1998; Klimek, Antonín: Boj o Hrad, díl I. a II. Panevropa, Praha 1996, 1998

Po zavraždění následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este 28. 6. 1914 v Sarajevu a ultimatu Srbsku 23. 7. byli Srbové ochotni přijmout rakouské požadavky s výjimkou jediného: připustit vyšetřování sarajevské vraždy rakouskými úředníky na vlastním území. Jenže spojenec Srbska, Rusko začalo již 23. 7. (!) s částečnou mobilizací v rozsahu čtyř vojenských okruhů, což odpovídalo přípravě na velkou válku; rozšířeně pak mobilizovalo od 28. 7. a plně od 30. 7. Ruská mobilizace byla namířena především proti Německu, méně proti Rakousku-Uhersku. Dne 28. 7. vypovědělo Rakousko Srbsku válku, což by bylo jen zahájení lokálního ozbrojeného konfliktu mezi dvěma státy.

Mezi 26. a 31. 7. se Německo a Velká Británie pokusily válce zabránit, navrhly konferenci o Balkánu s účastí Ruska. Německý císař Wilhelm II. se 31. 7. pokusil intervenovat u svého bratrance, ruského cara Nikolaje II. Týž den, 31. 7., oznámilo Rakousko-Uhersko, znepokojené mobilizační aktivitou ruských vojsk podél hranice s Haličí, že 4. 8. započne se všeobecnou mobilizací. To už bylo čtvrtý den ve válečném stavu se Srbskem, Bělehrad byl ostřelován.

K ruské mobilizaci tehdejší náčelník mobilizačního oddělení ruského generálního štábu Sergej Konstantinovič Dobrovolskij napsal: „Celý (ruský) mobilizační plán byl předem rozpracován až do konce a do posledního detailu. Když se zvolil okamžik, stačilo stisknout knoflík a celý stát začal automaticky fungovat s přesností hodinového strojku. Zastavit jej nešlo. Zcela mechanicky bylo tak rozhodnuto o počátku války.“

Německý vyslanec v Petrohradě Friedrich von Pourtalès předal 31. 7. oficiálně příslušnou nótu s výzvou k zastavení ruských válečných příprav do 1. 8., do 12. hodiny místního času. Ministr zahraničí Sergej D. Sazonov i car mu ale vysvětlili, že z „technických důvodů nelze mobilizaci přerušit.“ Rusko tedy vědomě způsobilo celoevropský válečný konflikt, který pak přerostl ve válku světovou. 31. 7. telegrafoval ruský vyslanec v Paříži Alexandr P. Izvolskij do Sankt Petersburgu: „Francouzský ministr války v nejlepší a srdečné náladě mě informoval, že vláda se závazně rozhodla pro válku.“

Na německé ultimatum se Rusko neobtěžovalo reagovat a tak 1. 8. v 19 hodin předal německý vyslanec v Petrohradě nótu o vyhlášení války. Týž den mobilizovala Francie. Německo vyhlásilo mobilizaci teprve s předáním nóty o vypovězení války Rusku jako vůbec poslední a 3. 8. po dodnes ne zcela vyjasněném leteckém bombardování Německa francouzským letectvem se prohlásilo být ve válečném stavu s Francií. Rakousko-Uhersko vypovědělo 6. 8. válku Rusku.

Německo jednalo v souladu se svou válečnou doktrínou, podle níž rychlé vojenské ochromení Francie je jedinou možností jak předejít válce na dvou frontách, což vyžaduje obejít přes neutrální Belgii francouzská opevnění na společné hranici a vpadnout do Francie podél kanálu La Manche, kde opevnění nejsou. Německá vojska obsadila Lucembursko a překročila 3. 8. hranice Belgie poté, co belgická vláda zamítla německou žádost o přesun vojska přes belgické území. Velká Británie s mobilizovaným loďstvem již od 26. 7. (!) vypověděla Německu válku 4. 8. 1914.

Kdo tedy způsobil WW I, pane Ponkráci?
+1 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 18:19
Má tedy smysl debata s vámi, když na všechno máte stále stejné - a s prominutím idiotské - odpovědi?

1) To je typická odpověď blbého Čecha. [Tomáš Krystlík nemá argumenty.]

2) Já jsem to opsal. [Tomáš Krystlík nic, Tomáš Krystlík muzikant.]

Josef Kalvoda byl člověk s názory jako přes kopírák, kdyby je psal místní Neocon. Pak je Josef Kalvoda znám daleko více v zahraničí - protože když chcete lhát o českých dějinách jako on - tak vám daleko spíše skočí na špek v zahraničí, než v Československu, kde ví jak to skutečně bylo.

Ve své podstatě byl Josef Kalvoda velice moderní. Všude viděl ruské špióny, ve všech viděl ruský vliv. A pokud se špatně vyprázdnil za WC, tak Josef Kalvoda obvinil i z toho ruského agenta. To je podstata jeho dokumentů a pojetí dějin.

Prostě buď máte Tomáši Krystlíku vlastní přehled o dějinách, a máte to srovnané v hlavě, a rozmyšlené. A nebo je to jen Copy-Paste z různých zdrojů, přičemž vy naprosto nerozlišujete seriózní zdroj od bulvárního - hodinky jak holínky.

Navíc naprosto nerozlišujete jaké zájmy má ten který zdroj. Nechápete (ne)zaujatost různých politiků, dokumentů, historiků - a nesnažíte se pochopit objektivně, jak historie probíhala.
-4 # Neocon 2019-07-24 20:16
Blbcu je n a svete ranec, ale je bezesporu pravdou, ze nekde jich je vic.
+5 # Kamil 2019-07-24 20:33
Ano, výjimečně s Vámi souhlasím :)
-7 # Neocon 2019-07-24 20:48
Skoda, ze mimo obecnych frazi jste nikdy nenapsal, v cem se mnou nesouhlasite.
+4 # Kamil 2019-07-25 06:52
To prevent any further misunderstanding, let me switch to English. Hopefully, other readers are fluent in English as well, or they can use Google translate.

I actually do agree with you. There is a country, in which percentage of stupid people is higher than anywhere else in the world. But it's not that they are stupid by nature, they are just stupefied by nonstop stream of stupid information disseminated by mass media - Fox News, ABC News, ...
+9 # Libor 2019-07-25 11:29
TK:
měříte tu slovanskou blbost proti genialitě vašeho germánského herrenvolku věru podle zvláštních měřítek.

Já kupř. vidím, že zatímco se v ČR žije celkem normálně, v Severním Turecku si teď kolem Reichstagu kopou protitankový příkop...

PV
-11 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 11:41
Skvěle česky hloupá přípomínka, Libore!
+6 # Libor 2019-07-25 13:24
TK:
pardon: v čem hloupá? Domníváte se, že nutnost opevňovat budovu parlamentu je známkou stabilní a moudře spravované společnosti?

Nebo se domníváte, že to, že někdo dovede svůj stát do stavu, kdy se tam musí provádět opatření na úrovni stanného práva, má o "hlouposti" toho kterého národa a jeho politické reprezentace menší vypovídací hodnotu, než video nějakých dvou pitomců?

PV
-7 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 15:13
Typicky cz-chování je, když jim někdo něco vytkne, nalézt nějakou ještě větší chybu u Nečechů. To nazývám hloupým chováním, Libore!
-1 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 15:36
Protože všichni vidíme, že blbost německé politiky je do nebe volající. A nejenom do nebe volající - to by byla interní záležitost Němců, a ať si uvnitř sebe dělají co chtějí, třeba spáchají seppuku - ale ohrožuje i celou Evropu. Němci dokázali zničit od 20. století co se jen dalo. A pokračují v tom stále dokola.

Málokterý stát měl tak špatné lidi ve vedení jako byl Adolf Hitler nebo Angela Merkelová. Málokterý stát tak ve velkém dává do čela státu psychopaty, kteří měli být zavření v kleci v psychiatrické léčebně, jako právě Německo. Navíc německý národ je tak ovcovitý, že poslouchá jakéhokoli psychopata v čele - ať to stojí co to stojí.
-9 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 15:50
Jde o typickou reakci Čechů jako Vy, kteří, když se jim něco vytkne nebo jim není po chuti, začnou řvát: "Nejen my, taky voni a ještě víc!"
+3 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 15:59
V jedné velice staré knize jeden velice známý Žid povídal: "Vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve svém oku nepozoruješ." Jako kdyby to tehdy před 2000 lety říkal právě vám, Tomáši Krystlíku.
+8 # Libor 2019-07-25 15:45
TK:
takže když vy výše na poznámku, že si Němci postavili do čela krávu Merkel, reagujete tvrzením, že Češi jsou vlastně hloupější, protože měli za prezidenta lháře a defraudanta Masaryka (a ten byl horší, než Hitler s Merkelovou dohromady), chováte se vlastně jako typický hloupý Čech. Chápu tu správně?

PV
-6 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 15:56
Reagujete, Libore, podle blahého cz-zvyku: "Nejen my, taky voni a ještě víc!" Vymyslete si něco jiného!
+9 # Libor 2019-07-25 16:36
TK:
pane Krystíku, srovnávání morálních kvalit národů mezi sebou - konkrétně Čechů a Němců - je na tomto fóru výlučně váš narativ. Vy cítíte soustavnou potřebu zde tvrdit, že blbost je "česká" ev. žvásty jsou "české" - tedy implicitně horší, než Nečeské. Nejlepší žvásty a blbosti jsou pak dle vás výlučně německé.

V rámci tohoto vašeho tématu je argument "Nejen my, taky voni a ještě víc!" navýsost přiléhavý, neboť vámi prováděné srovnávání je z podstaty věci relativní - tedy v rovině "kdo víc, kdo líp". Míru historické viny, ev. blbosti jste si jako metriku tohoto srovnávání zvolil sám.

Osobně považuji úvahy o tom, který národ je morálně lepší, za komické. Do debaty na této úrovni bych se normálně nezapojoval. Činím tak čas od času výlučně proto, že vámi prezentovaná pangermánská propaganda mne uráží - a to jak svou rasistickou povahou, tak i mimořádnou hloupostí svého obsahu. Obdobně mne uráží váš hloupě jednostranný a ryze propagandistický přístup k dějinám. V takovém případě je povinností každého vzdělaného člověka - povinností, kterou má k Pravdě - tyto vaše výlevy podle možností korigovat.

Abych to shrnul: debatu ve stylu "Nejen my, taky voni a ještě víc!" jste si začal vy. Není mojí vinou, že v ní prohráváte. To se děje prostě proto, že - takto vyjádřeno - Němci prostě úplně nejvíc. Něco jiného budu vymýšlet až po vás. Zatím hrajeme na hřišti, které jste si sám nalajnoval.

PV
-10 # Tomáš Krystlík 2019-07-25 18:03
Pokud je mi známo, Libore, příslušníci žádného jiného národa na světě nereagují na to, co považují za negativní informaci o sobě tvrzením: "Nejen my, taky voni a ještě víc!" Způsobeno je to národními buditeli 19. století, kteří namluvili Čechům, že jsou národem sličným, skvělým, na který nikdo nemá, a proto ho strhává s cesty Pokroku.
+2 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 18:36
Česi jsou skvělým národem, pane Tomáši Krystlíku. Dokázali velice mnoho, na co mají být hrdí. Máme krásnou zemi, skvělé lidi, krásné ženy, krásný jazyk, skvělou kulturu a historii.
-10 # Neocon 2019-07-25 18:43
Nedokazali vubec nic, a kdyz pominu historicky krasne/stihle holky-hospodyne,
coz uz davno neni pravda a skoncilo nekdy 2007, tak ostatni je tragedie, sracovstvi, praskani, lhani, kradeni, utlacovani slabsich, zavideni apod.

To je to, cim jsou Cesi proslaveni.

Cest svetlym vyjimkam, jako Rodina Masinovych, Op Anthropoid, 601cka od Vas z Prostejova, ci SOG.
+6 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 18:56
Nesmíte soudit Čechy podle sebe, pane Neocone. Nesmíte svou povahu přisuzovat všem Čechům.
-11 # Neocon 2019-07-25 19:06
No, prave ze jsem na rozdil od Vas: Kartare-Hvezdare Amatera

zamestnaval v CR Docela dost lidi+business mimo CR (SRN, DK, US) a tudiz mohu bez urazky, opet na rozdil od Vas, Docela slusne porovnavat.

V US jsem v zivote zamestnaval/am US born white obcany, Cechy, MX, Salvador, Bulhary, Rusy, Ukrajince, Slovaky, Rumuny, Polaky, Madary, Kanadana, Uzbeky, Turka, vsechny Pobalstke zeme, Honduras a hadajte co?

Opet byli Cesi nejvetsi nikoliv blbci, ale smejdi, vymr danci, corkari, lhari a levaci.
+8 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 19:16
Hlavně si myslím, že pokud někdo potřebuje urážet národ, ze kterého to pochází, tak je obzvláštní pazgřivec. Víc to hovoří o něm samém než o tom národu, o kterém mluví.

Více nemám potřebu na vaše zakomplexované výlevy páně Neocona a páně Tomáše Krystlíka směrem k Čechům reagovat.

Potkal jsem v USA hodně Čechů, kteří emigrovali do USA a stali se Američany s americkým občanstvím. Žádný z nich neměl potřebu hanět svůj vlastní národ.
-7 # Neocon 2019-07-25 19:33
A ted dochazi na slova p. Krystlika-cokoliv se Vam nelibi, otocite a offensivnim slovnikem napadnete protivnika.

Me to nevadi, naopak ja miluju spory a tyhle diskuze, ale:

Neurazim, pouze konstatuji NEjen z vlastni zkusenosti.

A ne, nemam potrebu-az se tu nekdy budeme bavit o US born white americanech, cernosich/hispancich, Indianech a co ja vim-dam take objektivne svuj nazor do placu.

Uz pred lety, jsem tady daval priklad, ze

"kdyz mate hospodu a 10ti pinglama v CR, a krade jenom 9 z nich", ze jste povazovan mezi kolegy v oboru za stastlivce. Doslova.

Nebo opet pred lety-a shodou okolnosti s p. Krystlikem tady:

"Kdyz mel Nemec autohandl, 100% vse plati, kdyz Cmoud, 60-75% sance, ze dostanete vse dle puvodni dohody, kdyz Polak, tak maximalne pod 50%, kdyz Cech, mel jste 100% jistotu, ze bude neco jinak." A taky bylo.

A tech veci jsem tady za ta leta popsal asi 80-davno pred touto dnesni/nynejsi debatou-tedy neni to vycucane z prstu.
+4 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 20:16
Sledujete se vůbec? Vy tady nadáváte - Neocon a Tomáš Krystlík- jako dlaždiči. A pak mě obviníte z ofensivního slovníku. Nevím co berete, ale je to určitě silný matroš. Máte vůbec nějakou soudnost?
-10 # Neocon 2019-07-25 21:21
Ja jsem tady nikomu nenadaval od 2015, naopak jsem Vas tady vcera upozornoval/prosil, at zabrzdite smerem k Janovi, ze jste zbytecne utocny.

A pan Krystlik tady pise slusne a trpelive-najdete si zenskou-zivot bude veselejsi.
+4 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 21:45
Vždyť se chováte s Tomášek Krystlíkem jako nevycválaná hovada! Spočítejte si tu vy Neocone s Tomášem Krystlíkem, kolikrát jste tu nadávali Čechům a jiným do blbců. Stačí jen v této diskusi! Vy dva jste ti poslední, naprosto poslední, kdo by měl právo si na slovník druhých stěžovat! Vždyť váš slovník je jako od dobytka!
-4 # Neocon 2019-07-25 21:47
No ve skutecnosti jsem tady slusne napsal svuj nazor, dal nejake priklady, porovnal, vysvetlil a to je vsechno.

Vidite-li to jinak-Vase vec.
+6 # Miloslav Ponkrác 2019-07-25 21:53
Tak si své nadávky přečtěte laskavě výše. Mimochodem, když nadáváte Čechům, já jsem také Čech. Nadáváte tím pádem i mně.

Všimněte si laskavě, že nikdo kromě vás dvou - Neocona a Tomáše Krystlíka - neměl už kolikátou diskusi tendenci psát, že nějaká národnost jsou blbci. Jen vy dva.

Když se chcete pouštět do ostrých debat a vysvětlovat všem, že jsou blbci - tak pak nesmíte brečet a stěžovat si "ofenzivní" slovník. Zkuste si to někdy naostro v reále - třeba v ostravské nebo moravské restauraci. Získáte dokonalou zpětnou vazbu.
-9 # Neocon 2019-07-25 22:09
:lol:
-4 # Mirek Vorlický 2019-07-26 14:27
k M Ponkrác, 21:53, 25.7.2019

No jo, a sme u toho! To ale nesú Češi! Jóóó, Morava a Slezané to sú jiný borcy!!!

I když i v Praze na Žižkově, nebo v Karlíně (to byly naši úhlavní nepřátelé, a konečně, kde bylo v 45. povstání, nebo jaro 68?) nadávat místním do blbců by taky nebylo zrovna bez rizika. Hádám správně, že pan Ponkrác je rodem Moravák nebo ze Slezska?
+4 # Libor 2019-07-27 10:30
TK
tak jeďte pane Krystlíku do Francie, řekněte tam nějakému Francouzovi že jsou hrozní, protože Němcům v roce 1945 sebrali Alsasko-Lotrinsko. Uvidíte, co vám odpoví.

To je totiž v bleděmodrém to, co předvádíte zde. Vždycky řeknete, že Češi jsou špatný národ protože něco udělali, aniž byste bral na zřetel kontext, v jakém se to dělo. Podle toho se mj. pozná, že o historické vědě nevíte vůbec nic a jste jen propagandista.

Takto např. napadáte český nacionalismus v 19. století a jeho - jistě mnohdy absurdní - názory. Z toho pak dovozujete, že jsou Češi špatný národ. Co přehlížíte je to, že takovýto nacionalismus byl dobově zcela běžný. Jeho existence tedy není projevem nějaké zvláštní české perfidnosti či zaostalosti. V tomto ohledu naopak platí, že český nacionalismus byl v porovnání s jinými soudobými nacionalismy nebývale krotký a neškodný. Mj. byl nenásilný.

Teď si to zkuste porovnat se soudobým německým nacionalismem. Ten byl hlavní hnací silou evropských dějin od konce napoleonských válek do roku 1945. A to silou agresivní a totálně destruktivní.

PV
-7 # Tomáš Krystlík 2019-07-27 10:53
Libore, vycházíte z vlastních neznalostí! Alsasané a Lotriňané mluvící doma německými dialekty, učící se ve f-školách spisovné němčině a francouzštině se pokládali nejpozději od roku 1871 (připojení po prusko-francouzské válce k Německu) za Francouze, ne za Němce! Takže Vámi navrhovanou pitomost nemohu ani teoreticky přenést přes ústa.

Cz-nacionalismus byl běžný, německý taktéž. Rozdíl je v tom, že zbyl = v míře ovlivňují významně společnost - ve střední Evropě do dnešních dnů jen ten český! D, PL, H se svého jazykového nacionalismu po WW II vzdaly, jedině v SK ještě existuje, ale vymezuje se v podstatě jen vůči Maďarům. Poláci a Uhři kolísali v nacionalismech hned od počátku, brali svůj stát (národ) jako mnohonárodní (mnohojazykový). To Češi nikdy! Výjimkou bylo období od roku 1907 v Uhersku (školský zákon nařizující při alespoň 25 % žáků ve třídě s mateřským jazykem maďarštinou zavést jim předmět: maďarština. Ne tedy vyučování v maďarštině!) do konce WW I a období mezi světovými válkami v PL. D-nacionalismus dnes v bývalé BRD neexistuje, o to se postaraly především USA a GB jako okupační mocnosti. V bývalé sovětské zóně (DDR) je dodnes patrný, např. u neonacistů. Ani AfD není možné předhazovat nacionalismus.
-9 # Tomáš Krystlík 2019-07-27 11:04
Dodatek, Libore! Po Alsasku se pohybuji se svojí němčinou. Téměř každý tam přechází z (v podstatě nesrozumitelného) německého dialektu, do spisovné němčiny nebo francouzštiny - podle toho, jak je osloven. Před zavedením eura brali v obchodech německé marky, švýcarské, belgické a francouzské franky. Namarkovali na kase v příslušné měně, ta útratu sama přepočetla a vyběhlo na ní, kolik se má vrátit. A mluvili německy. To bylo naprosté maximum, německými markami se dalo platit prakticky v celém Rakousku, ne však ve Švýcarsku, kde pár metrů za hranicí s Německem jste již musel platit v SFrcs a rozumět ch-dialektu - nikdo se nesnažil o spisovnou němčinu.

V Maďarsku vydali v roce 1924 zákon, že úředníci v oblastech s národnostní menšinou nemusejí znát maďarštinu, stačí jen znát tamní menšinový jazyk. Srovnejte s ČSR!
+5 # Libor 2019-07-27 23:12
TK:
znovu vám říkám: jeďte do Paříže, zastavte prvního Francouze, řekněte mu, že Alsasko-Lotrinsko je vlastně německé území, které od roku 1945 nespravedlivě okupují. A uvidíte, co vám na to řekne.

Poláci a Maďaři nejsou nacionalisti? Děláte si legraci? Slyšel jste někdy o maďarizaci nebo sarmatyzmu?

Chcete si srovnávat co se kde dělo v roce 1924? Ok. V roce 1924 zabíjely Freikorpsy ve Slezsku Poláky proto, protože to byli Poláci. Abych použil vaše slova: "srovnejte s ČSR".

Vrcholem vašeho totálního ignorantství je tvrzení, že "Němci se po WWII vzdali jazykového nacionalismu". To neudělali sami od sebe, ale proto, že rozpoutali nejhorší válku v dějinách lidstva, spáchali nevýslovná zvěrstva a průmyslovou genocidu. Po tom všem mohli být rádi, že je ostatní byli ochotni přijmout (podmíněně) zpět mezi lidskou rasu. O svém nacionalismu nemohli ani pípnout. Proto se ho "vzdali".

PV
-10 # Tomáš Krystlík 2019-07-28 11:16
Libore, scházejí Vám znalosti k posouzení problému! Protože se německy mluvící Alsasané sami považují za Francouze, tak nebude Francouz tvrzení dost dobře chápat. Proč by území obývané Francouzi mělo být odpojeno od Francie nebo patřit k jinému státu? To se nestalo v podstatě nikde jinde = Němci nezměnili svou národnost v B, I, DK, NL, CS, H, RO, SSSR, YU, když do těch států připadli, s dvěma výjimkami: po WW I se přestali Němci v CH považovat za Němce žijící pod ch-státním zřízením a prohlásili se jednoduše za Švýcary a obdobně učinili Němci v A (předtím se nazývali Němci v Rakousku nebo alpskými Němci), kteří se začali po WW II nazývat Rakušany, aby se mohli vydávat za první oběť německého nacionálního socialismu a vyhnout se nálepce spolupachatelů. Inu, vychcánci.

Poláci mezi válkami byli velenacionalističtí, za promluvení na veřejnosti jinak než polsky hrozilo vězení. Po WW II si začali pomalu uvědomovat, kdo všechno vlastně patřil k polskému státu a budoval ho, než byl rozdělen mezi Prusko, Rakousko a Rusko. Dnes po třech letech legálního pobytu v PL ( nesmíte být trestán) máte nárok na pl-státní příslušnost a nemusí znát polsky!

S hungarizací se to v ČR přehání. Úřední jazyky a vyučovací jazyk ve školách mimo universit určovali až do konce WW I župani (správci komitátů, česky stolic, hrabství, které měly přibližně velikost okresu). Vyučovací jazyky ve školách obecně určovali zřizovatelé. Když jím nebyl komitát, tak to určoval spolek, který školu vydržoval, často církevní nebo církev sama. K e komitátům v Uhersku existoval jediný větší útvar zvaný provincie – Chorvatské království. V jednotlivých komitátech byla velmi zřídka jen jedna úřední řeč – tak bylo v Chorvatsku, kde jedinou úřední řečí byla chorvatština – většinou dvě nebo tři – nejčastěji kombinace latiny, maďarštiny a němčiny – ve Spišském komitátu to byly např. slovanština a němčina. V Transylvánii se přidružovala rumunština. Někde maďarština mezi úředními jazyky zcela chyběla. Když cs-historici lkají nad maďarským jazykovým útlakem vůči Slovákům, například rušením škol se slovanským vyučovacím jazykem v komitátech Horní země (Félvidéku), tak to nebyly akce uherského státu, nýbrž místní, komitátů. Uherský stát s tím neměl co do činění. Jakýmsi budíčkem čehosi, co bychom mohli nazvat hungarirací, bylo sčítání lidu v roce 1900, kdy se zjistilo, že 80 % nemaďarského obyvatelstva Uherského království nerozumí maďarsky. V roce 1907 byl zformulován nový školský zákon (tzv. LEX APPONYI), kde se v paragrafu 18 pravilo: „Jakmile dosáhne počet maďarských žáků ve smíšené třídě 20 %, potom je škola povinna zabezpečit pro tyto děti vyučování maďarštině. Jestliže počet maďarsky hovořících žáků dosáhne poloviny, je maďarština povinná pro všechny.“ A také: „Ředitel může zabezpečit pro nemaďarské děti vyučování v mateřském jazyce.“ Jaká maďarizace, ptám se? Že slovanské dialekty v Horní zemi měly deficit v moderním názvosloví ještě větší než čeština a nehodily se principiálně do školství, je snad nasnadě.

Srovnání H a PL v roce 1924 mi připomíná: „A Američané také zabíjeli indiány a drželi černochy v otroctví!“

Že Německo bylo nacionalistické po svém vzniku v roce 1871 byl jen relikt romantismu. D-stát byl a je přísně nonnacionalistický, protože od svého vzniku dodnes platí, že „Němec je ten, kdo má německou státní příslušnost.“ Kdybyste znal německé prostředí, tak byste věděl, jak velmi se nepoužívá termín Nation. Místo toho se používá Volk, který se do češtiny péčí již Jungmanna záměrně překládá nejen jako lid, nýbrž jako národ, aby se dal dokázat německý nacionalismus. (Je zajímavé číst Palackého texty původně jím napsané v němčině a sledovat, jak mezi Volk a Nation rozlišuje. V češtině je významový rozdíl podvodem Jungmannovým smazán.) To není první záměrně zkreslený překlad do češtiny. Další jsou böhmisch vs. tschechisch (v češtině obé: český, česky, což umožňuje jazykovým Čechům uplatnit své výhradní právo na celé Království české, na celé české země a ignorovat zdejší německy mluvící usedlé obyvatelstvo), Volkstum se překládá podle Jungmanna coby národovectví, ve skutečnosti je správněji: ráz, svéráz.

Až problematiku, Libore, pořádně nastudujete, přihlaste se!
+1 # Libor 2019-07-28 15:21
TK.
není co studovat. Jsou to všechno jenom inkoherentní bláboly.

Co se vlastně snažíte tvrdit? Že jedinými nacionalisty v celé Evropě byli/jsou Češi?

Nesrovnávám Maďarsko a Polsko v roce 1924, ale Německo a ČSR v roce 1924. Nějak si nevybavuji, že by v ČSR v té době nějaké paramilitární jednotky prováděly etnický a politický teror (to se stalo až později, když to začali v Sudetech dělat Němci).

Pokud tvrdíte, že rušení slovenskojazyčných škol v Uhrách byla věc komitátní správy a stát s tím neměl nic společného, budete mi rovněž tvrdit, že řízení komitátů měl v rukou někdo jiný, než etničtí Maďaři? To, že v důsledku této legislativy došlo k uzavření všech slovanských gymnázií byla rovněž náhoda? Jakou myslíte, že měl s národnostním složením Uher korelaci jejich volební systém, který dával volební právo cca 5% obyvatelstva, tj. efektivně jenom Maďarům?

Když byli v tom Českém království všichni ti Němci tak super böhmisch, můžete mi vysvětlit, proč opakovaně blokovali korunovaci Františka Josefa I českým králem? To byl totiž titul skutečně zemský - ve smyslu böhmisch - jenomže čeští Němci to nechtěli připustit, protože to vnímali jako něco ve prospěch etnických Čechů.

Vrcholem vaší pomatené propagandy je ovšem věta: D-stát byl a je přísně nonnacionalistický, protože od svého vzniku dodnes platí, že „Němec je ten, kdo má německou státní příslušnost.“ Můžete mi prosím vyložit, jak přesně došlo k tomu, že vyznavači této nonacionalistické myšlenky před cca 70 lety organizovaně povraždili či vyhnali miliony svých spoluobčanů čistě na základě rasového klíče?

PV
-8 # Tomáš Krystlík 2019-07-28 18:14
Vy už jste úplně zhloupl, Libore! Šoa nemělo s národností, tedy s d-nacionalismem co dělat, byla to záležitost rasová, přesněji nerasová, protože podle německého NS nebyli židé rasou, nýbrž přímo jejím nejdiametrálnějším opakem, nonrasou! To také nevíte! Inu, české vzdělání!

Tvrdím jen, že po WW II zůstalo v Evropě málo nacionalistických národů, Češi jsou dnes zcela na špičce agresivního nacionalismu.

Když až do roku 1844 byla výhradní dorozumívací řečí v uherském sněmu latina, která i pak setrvávala v řadě komitátů jako úřední jazyk, a komitáty měly do konce WW I více úředních jazyků, mezi nimž i maďarština chyběla, tak etničtí Maďaři do toho asi neměli co kecat, jak píšete. Kdyby do toho mluvit mohli, byla by maďarština úřední řečí ve všech komitátech a Chorvatsku! A uherský školský zákon 1907 by nemusel pro více než 20 % žáků ve třídě zavádět jako předmět maďarský jazyk, tedy ne jako vyučovací!
+4 # Libor 2019-07-28 22:43
TK:
vždyť říkám: povraždili je jako německé občany na rasovém základě.

Jinak ve slušné společnosti se - pane Krystlíku - nepovažuje pavědecká ekvilibristika rozlišující mezi rasami a non-rasami za vzdělání. Pro vaši informaci - veliké dílo vašeho fýrera jsem četl. Po přečtení vašeho komentáře jsem do něj pro zajímavost znovu krátce nahlédnul. Hloubku vaši blábolů jsem vždy považoval za nesmírnou, nicméně musím uznat, že podobnost s bláboly v Mein Kapfu mne skutečně ohromila. Vidím, že jste se v Říši asimiloval skutečně dokonale.

Jak se prosím projevuje ten český nacionalismus? Tato země za posledních několik desítek let absorbovala statisíce cizinců. A nepamatuji si, že by to tady někomu vadilo.

Máte o tomto "agresivním nacionalismu" jiný doklad, než vyhnání sudetských Němců?

Můžete mi prosím uvést alespoň jednoho župana z nějakého hornouherského komitátu, který nebyl etnický Maďar?

PV
-8 # Tomáš Krystlík 2019-07-28 23:22
LIbore, co má společného národnostní otázka s holocaustem, ve kterém šlo o rasu?

Vaše nevzdělání. Musíte přece vědět na základě jakých ideologických předpokladů došlo k šoa! Jestli ony důvody jsou blbé nebo salonunfähig, je buřt!

ČR neabsorbovala statisíce cizinců - vždy se jim bránila a brání. Srovnejte se západoevropskými zeměmi! Všem vadí cikáni, Ukrajinci, Rusové, prostě cizáci. Extrémní cz-xenofobie je vůkol známá.

Ad agresivní cz-nacionalismus. Jazykový zákon a vyhazování úředníků a státních zaměstnanců jiného než cz-mateřského jazyka? Veřejnou zakázku směl dostat jen podnik s většinou cz-osazenstva a podle národnostního poměru v místě sídla firmy. Když byla v Praze, kde bylo jen asi 5 % d-obyvatelstva, musely mít její afiliace například v Liberci, Karlových Varech, Chomutově též maximálně 5 % německy mluvících! Průvodčí ve vlaku mezi Libercem a Ústím nad Labem, ač vlak nikde neopustil německá sídelní území, nesměl průvodčí na dotaz v němčině odpovědět německy, jen ve státním jazyce československém.

Není důležité, kdo byl správně nejvyšší v uherských komitátech a v provincii, nýbrž výsledná jazyková praxe!

Jděte se již se snahou za každou cenu etablovat Čechy vycpat, Libore!
+2 # Miloslav Ponkrác 2019-07-29 05:07
Já se jenom divím absolutní nesoudnosti Tomáše Krystlíka.

Ten člověk musí být opravdu velký zaslepenec, aby argumentoval údajným agresivním českým nacionalismem vycucaným z prstu.

Oni Češi nikdy nevymysleli nic jako třeba Norimberské zákony, nebo Endlösung der tschechischen Frage.

Když ten skutečný německý nacionalismus má za sebou přes 100 miliónů mrtvých. Jsou tu zcela prokazatelné německé genocidy, holokausty - a snahu napadnout státy dokonce na několika kontinentech.
+2 # Kamil 2019-07-29 07:54
O víkendu jsem se konečně dostal ke knize od Petra Ludwiga - Konec prokrastinace. Zajímavá je zejména pátá kapitola o objektivitě. Najdete v ní vysvětlení, proč diskuse s Krystlíkem nikam nevede a v podstatě postrádá smysl. Pan Krystlík je totiž postižen extrémní formou Dunning–Krugerova efektu. Má sice fenomenální faktické znalosti, ovšem těmto faktům nerozumí, dokáže se na ně dívat jenom z jednoho úhlu pohledu: "Co je německé, je dobré, vše ostatní je špatné". Osobám postiženým Dunning–Krugerem nevysvětlíte, že se mýlí, protože jejich vlastní hloupost jim brání v tom, aby to pochopili.
-3 # Tomáš Krystlík 2019-07-29 09:45
Kamile, to, že jste diagnostikoval syndrom, kterým trpím, svědčí o tom, že začal i ve Vás hlodat červík pochyb, zda obraz o sličném českém národu vykreslený obrozenci, Masarykem, Jiráskem a cz-historiky je pravdivý. Do obdobné situace jsem se dostal, když jsem dokončil článek o TGM – prožíval jsem jakousi morální kocovinu: Jak mohl být Tatíček takový nepoctivý člověk a defraudant? I rozeslal jsem článek před jeho vydáním exulantům, které jsem znal, s prosbou o posouzení, očekávaje spršku nesouhlasu. Ale ejhle, až na jednu výjimku všichni souhlasili, že TGM měnil svoje názory, jen aby se udržel na politickém výsluní, byl spoluvinen za miliony mrtvých v jím prodlužované WW I, zpronevěřil obrovské sumy, nechal ukrást vídeňský archiv říšského ministerstva vnitra s kompromitujícími materiály na sebe a politiky cz-zemí a odvézt ho v nákladních železničních vagonech do Prahy, něco zničit, něco zkopírovat (archiv byl po několika měsících a diplomatické bitvě Rakousku vrácen), a pak kompro uplatňoval podle potřeby a vládl pomocí rozsáhlé udavačské sítě Hradu neoficiálně vedené Karlem Čapkem.
+6 # Kamil 2019-07-29 12:53
Pokud toto považujete za pravdivé a podstatné, zaktualizujte prosím příslušné články na Wikipedii. Editoři Wikipedie vám za doplnění významných faktických informací dozajista poděkují. Alespoň pak propříště nebudete muset zdlouhavě všechno vypisovat a postačí, když vložíte odkaz na příslušný odstavec ve Wikipedii.
-2 # Tomáš Krystlík 2019-07-29 13:21
Správci cs-Wiki jsou levicoví hlupáci. Ti nic takového nepovolí. Už jsem to zkoušel, mí známí též. Nikdo mě nedonutí uvádět článek (heslo) ve Wiki jako zdroj - nebudu odkazovat čtenáře k vylhaným skutečnostem. Češi mají jednu vlastnost, která chybí ostatním národům - píší i do cizojazyčných verzi Wiki jejichž správci z neznalosti reálií takového Kocourkova jako je Česko to přebírají.
+3 # Kamil 2019-07-29 20:01
Díky za potvrzení, že můj názor na nepravdivost a irelevantnost vašich tvrzení sdílejí nejen čtenáři tohoto blogu.
+8 # Libor 2019-07-29 09:36
TK:
1) vy tvrdíte, že německá společnost/stát byla počínaje rokem 1871 nonnacionalistická, přičemž „Němec je ten, kdo má německou státní příslušnost.“ S tím přeci nejde dost dobře dohromady to, že Němci následně podle rasového klíče vyvraždí/vyženou miliony německých státních příslušníků proto, že mají jinou rasu - tj. nejsou dost Němci, resp. slovy Hitlera "parazitují na německém národě".

2) nacistický antisemitismus byl jen jednou z iterací obecného evropského antisemitismu, který se táhne od středověku, resp. jehož kořeny lze hledat již v antice. Jeho podstatou je nenávist k Židům daná jejich jinakostí.

Hitlerovy rasové bláboly - které zde vy opakujete - jsou jenom fasáda, která měla tuto podstatu věci dobově zakrýt modním rádobyvědeckým zdůvodněním na úrovni společenských a přírodních věd své doby.

Je to tedy věc pouze jevová - to můžete vidět již z toho, že kupř. Poláci, Ukrajinci či Rumuni (ev. Sověti) masakrovali Židy víceméně ve stejné době aniž by se nějakým rasovým-nerasovým zdůvodňováním nějak zabývali. Nedělali to ostatně ani Češi při posledním pogromu u nás v r. 1918.

Konkrétní náplň těchto přihlouplých blábolů rodobyvědce Hitlera mne víceméně nezajímá. Součástí nějakého vzdělání mohla být tak leda ve Třetí říši.

3) skutečně netuším, o jaké české xenofobii hovoříte. Český stát se bránil příchodu těchto cizinců (zejm. ze států bývalé SSSR) na úrovni vymáhání běžného cizineckého práva.

Vůči těm, kteří se sem dostali (zpravidla lhostejno, zda legálně, či nikoliv) se česká společnost neprojevovala nijak xenofobně a bez problému je asimilovala a absorbovala. Vidím ty lidi všude kolem sebe, mj. i v zaměstnání.

Ano, jsou nějaká specifika. Kupř. u Romů má negativní vztah k nim obecně známé příčiny. Ostatně není jen bytostně český. U Rusů je to dáno dvěma faktory: i) resentimenty z okupace/totality a ii) faktem, že Rus se zpravidla všude chová jako Rus - což není nic příjemného.

4) jazykový zákon platný v ČSR poskytoval minoritám od 20% percentuálního zastoupení právo jednat se státními orgány ve svém jazyce. To není nic nenormálního - ostatně to pouze navazuje na starší legislativu rakouskou. Nevím v čem je to projevem českého šovinismu.

Jinak se bavíme o nacionalismu po 2 sv. válce. Uveďte mi tedy příklad z doby poté.

5) ad maďarizace - vy jste zde tvrdil, že likvidace jazykově slovenských škol nebyla akcí Uherského (takto myšleno maďarského) státu, ale jednotlivých komitátů. Tj. že nešlo o projev maďarského národnostního útlaku, ale že si to asi Slováci na lokální úrovni dělali sami.

V čele komitátních orgánů přitom stáli výlučně etničtí Maďaři - a to bez ohledu na své často mizivé zastoupení mezi obyvatelstvem. Jinak řečeno jednalo se o akci orgánů veřejné moci ovládaných etnickými Maďary proti ovládanému obyvatelstvu jiného jazyka.

Jinak "výsledná jazyková praxe" je všeobecně známa: uzavřena Matice slovenská, uzavřena všechna slovenská gymnázia a počet "základních" škol vyučujících slovensky klesl za 10 let o cca polovinu. Mimochodem na pozdější Podkarpatské rusi byla situace zcela obdobná.

6) Češi jsou etablovaným národem více než tisíc let. Moji snahu k tomu rozhodně nepotřebují :-)

PV
-4 # Tomáš Krystlík 2019-07-29 10:49
Libore, k jednotlivým Vašim bodům:

1. Německý stát byl od svého vzniku 1871 nonnacionalistický. V části společnosti určitě přežíval s romantismem spojený nacionalismus, ale jako celek byla d-společnost nonancionalistická, protože by jinak nepřizvala v roce 1848 z Frankfurtu Čechy do společného státu, ba ani sloučit v jednom státě různé germánské (německé) kmeny. Výraz „parazitování na d-národě“ je přímo zářná ukázka chybného překladu Volk do češtiny jen kvůli tomu, aby se tak nepřímo mohl dokázat d-státní nacionalismus, protože v cz-překladu „neparazitovali“ na d-lidu, nýbrž na d-národě… až si to národ nenechal líbit.

2. Antisemitismus vyvolán jinakostí židů, to je pravda.

3. Zkuste se zeptat Čecha, zda Čechem je někdo, kdo nesál češtinu s mateřským mlékem, případně položit jiným Čechům otázku: Je Vietnamec, cikán, Ukrajinec mající cz-státní příslušnost Čech? Já jsem si takovou soukromou anketu kdysi udělal. Též jsem se z ní dověděl, že Čech narozený v Česku zůstane navěky Čechem, i když bude mít jinou, novou státní příslušnost!

4. Jazykový zákon sám o sobě byl neutrální, ne však prováděcí předpisy k němu – ty sloužily na vyloučení národnostních menšin ze státní správy! Za zmínku stojí i do nebes volající znevýhodnění menšin ve volbách různým počtem hlasů pro jeden poslanecký mandát v jednotlivých volebních krajích. Dále v ČSR existovaly rozdílné sazby daně z příjmu pro německé obyvatelstvo a podniky, pro jižní Slovensko, severní Slovensko a Podkarpatskou Rus. Nacionalismus cz-společnosti se po WW II projevuje méně v otevřené nenávisti k cizincům, spíše ve strachu z nich. Strach cz-společnost z dnešních migrantů je sice uměle vyvolán, ale nemohl by vzniknout bez cz-nacionalismu a cz-xenofobie.

5. Zajisté, že maďarizace byla, neprobíhala však v režii státu nebo na jeho pokyn!

6. Největší omyl Čechů je: „Češi jsou etablovaným národem více než tisíc let.“ Nejsou, protože cz-národ vydupaný v 19. století ze země není ten, který existoval předtím. Národ Čechů byl počátkem 19. století definován zcela jinak, což cz-historici úspěšně zakrývají a dějiny v souladu s tím upravují.
+2 # Libor 2019-07-29 12:48
TK:
ad 1: jenomže v roce 1848 Německo jaksi neexistovalo, že?

ad 3: zkuste se - jako Němec - podívat na tyto fotografie. A teď kontrolní otázka: kolik je na nich Němců? (dailymail.co.uk/.../...)

Jinak: jaký je dle vás tedy rozdíl mezi Volk x Nation na straně jedné a rozlišováním na "rodilé Čechy" x "státní občany ČR" na straně druhé?

ad 4: ok, tedy žádný příklad uvést neumíte. Jsou to všechno pouze vaše dojmy.

Mimochodem je-li strach z migrantů pouze česká vlastnost, vysvětlujete si např. výsledky posledních voleb v Rakousku tím, že tam byli vznešení Germáni kontaminováni slovanským strachem?

ad 5: a kdo tu maďarizaci tedy režíroval? Ilumináti? Ufoni?

ad 6: vy prosím znáte na světě nějaký národ, který byl stejný v 9. a 19. století? A co kupř. Němci? Ty nikdo ze země nevydupal? Nebo kdy podle vás vznikli?

PV
-8 # Tomáš Krystlík 2019-07-29 13:23
Vaše poslední námitky, Libore, jsou výkřiky cz-hlupáka, který nemá argumenty.
-5 # Mirek Vorlický 2019-07-25 08:41
No, já bych zůstal u češtiny, spoléhat se na Google translate?
Dovolím si ještě přispět, pár postřehů:

Opravdových blbů myslím není na světě až tolik. Lepší slovo pro naši situaci je ,hlupák´. Blb je stav mysli, kdy je správnější mluvit spíš o tvoru, než o člověku. Blb není od přírody schopen rozumné akce, hlupák ano.

TGM si vážím; bez něj by nejspíš ČSR nebylo. Mám si vážit třeba i Hitlera, protože vybudoval z Německa nejsilnější stát v Evropě?

V Češích, tedy v nás, se zabydlela představa, že nám všichni ubližují - a to furt. Tudíž, na toho - i někoho z nás - kdo tuto představu, kterou dnes vidím spíš jako naši vlastnost, odmítne, a prosazuje názor, že za svůj osud zodpovídáme jen my sami, ceníme zuby a vrčíme, jako zvíře zahnané do kouta. Nevidím nás tedy Čechy jako národ blbů, ale jako národ, který má hloupé představy nejen o sobě samých, ale i o světě kolem.

Babiš obviněn/obžalován a nechce odstoupit
Je pravda, že v normálním demokratickým a právním státě s aspoň přijatelnou politickou kulturou by Babiš určitě odstoupil.
Je však třeba si uvědomit, že v takovém státě býti obviněn/obžalován znamená, že ten člověk je během několika dnů postaven před soud, kde žalobce (tedy státní prokuratura) vysvětlí soudu, proč jej před něj staví. A pan Babiš se může bránit. Tak to ale v českém právním řádu není. Policie veřejně člověka obviní z podvodu, trestného činu atp., ale před soud jej nepředvede. To pak může znamenat, že člověk - příklad Parkanová - musí žít s nálepkou, že je podvodník, lump, atp. a nemůže se bránit! Panu Babišovi se nedivím, že neodstupuje.

Co se týče českého silničního provozu? Neukázněnost a šlendrián nejen v povaze řidičů, ale snad především v těch, kdo se zaslouží o stav komunikací a jejich správného značení. Hrůza. Nejen značky špatně umístěné - příklad - na jednom plechu několik křižovatek, ale i to množství, které řidiči neumožní za jízdy vstřebat jejich účel.
-9 # Neocon 2019-07-25 15:58
Mate pravdu-priznacnejsi je spise hlupak ci Ignorant. A tech je v CR jako ho-ven.
-7 # ... 2019-07-29 21:37
Cituji Mirek Vorlický:

TGM si vážím; bez něj by nejspíš ČSR nebylo.


No a právě tohle je ten důvod, proč si Masaryka vážit nelze (byť uznávám jeho významnou a záslužnou roli při Hilsneriádě i při Nastičově aféře). Založení ČSR vůbec nebyl dobrý nápad a tak, jak ji vnitřně zařídili, to byla nejhorší možná varianta. Ono v tom starém Rakousku nebylo všechno špatně, v mnoha věcech to tam dokonce bylo lepší, než potom v Československu. Kdyby Masaryk nerozbil Rakousko, 2. světová válka by tak, jak proběhla, nikdy proběhnout nemohla a díky tomu by se tu také nedostali k moci komunisté.
-2 # Tomáš Krystlík 2019-07-29 21:45
Blížíte se k tomu, vážený pane Vorlický! Kdyby zůstalo podunajské soustátí Rakouska-Uherska, tak by WW II s nejvyšší pravděpodobností nevypukla. Mocnářství by ochránilo všechny své národy. Taktéž, což je názor i A. Klimka, by se nedostala NSDAP k moci, kdyby Beneš a ČSR neodmítli celní unii s Německem a Rakouskem, nebo alepoň systém preferenčních cel.
+2 # Miloslav Ponkrác 2019-07-29 21:57
Podle zákona Occamovy břitvy: 2. světová válka by především nevznikla, kdyby Německo agresivně neútočilo na řadu států.

Milé rozmilé Rakousko se poddalo nacistickému Německu ještě dříve než byly odstoupeny české Sudety. To k té pohádce bratší Grimmů "mocnářství by ochránilo všechny své národy". Je ale tak nějak dětsky a naivně roztomilé spřádání pohádek.

Mimochodem, Magyarország zase Adolfa Hitlera a německé nacisty podporovalo za 2. světové války, co se do něj vešlo.
-2 # ... 2019-07-30 11:28
Ano, Rakousko se poddalo, protože té divné republice tam se Schuschniggem v čele nikdo nevěřil a nebral ho vážně. Ani armádu to nemělo takovou, aby stála za řeč. Jenže Rakouská říše se 60 miliony obyvatel a >600000 km^2 a republika se 6 miliony obyvatel, 80000 km^2 a se zanedbatelnou hospodářskou základnou jsou dvě naprosto nesrovnatelné věci.

To Maďarsko to taky dělalo proto, že nemělo, prakticky zcela obklopeno nepřáteli, s nimiž 20 let před tím válčilo zásluhou pitomců jako Béla Kun apod., jinou možnost.
0 # ... 2019-07-30 11:23
Pane Krystlíku, nejmenuji se Vorlický a nikdy, opakuji, nikdy jsem pod takovým jménem nikam nic nenapsal.
-3 # Mirek Vorlický 2019-07-30 12:07
k Mřížka, 11:23, 30.7.2019:

Mohu potvrdit, že text 21:45, 29.7.2019 jsem fakt nepsal já, a navíc nikdy jsem neměl pocit, že někdo vystupuje pod mým jménem (kdo by si působil takovou škodu??!).

Nicméně, TGM si vážím (měla tam být tečka, ne středník) i z těch důvodů, které Mřížka popisuje. I já si však myslím, že vznik ČSR v podobě v jaké vznikla, byl velký omyl/chyba (jak následný vývoj konečně dokazuje), i když nikdo z nás asi neví, co by se stalo bez TGM. Kdyby ale TGM vyvinul tolik energie k zachování Rakouska, jako vyvinul k jeho zkáze, možná, že by to dnes bylo opravdu jinak.
Moje zmínka o Hitlerovi měla naznačit, že i on měl vlastnosti, kterých by si za jiných okolností mohl člověk vážit. Byl pracovitý, dokázal lidi přesvědčit o své pravdě, měl rád svého psa, vybudoval silný stát, atd. Je nutno ale vše posoudit v kontextu.

Nemyslím si ale, že TGM rozbil Rakousko, nebo že by po válce Rakousko zůstalo jak bylo předtím.
+4 # Libor 2019-07-30 13:23
TK:
to je častá úvaha. Na straně druhé záleží na tom, kde vidíte příčiny II sv. války.

Osobně se domnívám, že příčiny II. sv. války leží spíš ve výsledcích I. sv. války obecně. Rozpad R-U byl pouze jedním z jejích výsledků. Kupř. hospodářský kolaps Německa a vzestup A.H. k moci s rozpadem R-U nijak přímo nesouvisel. Logika tedy vede k závěru, že by k nim mohlo dojít i tak.

Spíše se kloním k závěru, že pokud se R-U nerozpadlo v roce 1918, pak by:
- se v horizontu 20 let rozpadlo jinak,
- II. sv. válka by prostě proběhla jindy a jiným způsobem, přičemž
- by dost možná proběhla i dřív, a to právě v souvislosti s rozpadem R-U.

Přeceňujete také význam Masaryka. Masaryk a spol. žádné Rakousko nerozbili. Rakousko efektivně zkolabovalo nikoliv v důsledku války nebo v důsledku činnosti Masaryka. Rozpadlo se v důsledku své vlastní hloupé národností politiky v rámci které nedokázalo reflektovat skutečnost, že nacionalismus je v dané době nejsilnější společenskou silou v Evropě. Namísto toho, aby této síle přizpůsobilo svoje vnitřní poměry, pokoušelo se jí čelit a potlačovat ji. Tím ale R-U vláda vyvolala ve společnosti vnitřní pnutí, které ten stát nemohl ustát.

Ostatně zhroucení R-U nebyla jenom otázka českého a slovenského nacionalismu. Jak by se třeba R-U vypořádalo s poválečnou existencí Polska - muselo by mu totiž zřejmě vydat nemalé části svého území. Obdobně - jak by se R-U vypořádalo s "jihoslovanskou otázkou" - protože Srbsko by vyšlo z I. sv. války jako vítězný stát s odpovídajícími územními požadavky.

Konečně tyto úvahy přeceňují i "sílu" R-U jako takového - stále se na něj pohlíží jako na přinejmenším regionální velmoc, která byla schopna "ochránit své národy". Tedy, jako kdyby se mezi lety 1914 - 1918 nic nezměnilo. Změnilo se ale hodně. Reálně R-U tu válku tvrdě ekonomicky a vojensky prohrálo. Podstatně hůř, než Německo. Velmocí přestalo být po prvních 6 týdnech války a v roce 1918 už reálně nebylo co zachraňovat.

PV
-4 # Tomáš Krystlík 2019-07-30 13:49
Libore, meziválečné období bylo spíše příměřím než mírem, WW II navazovala na nesmyslné vyústění WW I. Ve všech předchozích válečných konfliktech nebyly uloženy prohravšímu tak zničující reparační požadavky. Že to podlehnuvšího něco stálo, je nasnadě, ale do 5-6 let předtím válčící země zase obchodovaly jako nic. TGM, EB a MRŠ WW I prodlužovali lživou propagandou do doby, než USA je uznaly za představitele ČSR (3. 9. 1918). Pak WW I mohla skončit a skončila. Národnostní pnutí v monarchii existovalo, ale kdyby příměří bylo podepsáno v polovině roku 1918, tak by ČSR nevznikla - ani jiné nástupnické státy s výjimkou Polska, kterému to Wilson ve svých 14 bodech výslovně slíbil. Karlovi I. by 16členná federalizace Rakouska-Uherska prošla, kdyby u dohodových vlád v roce 1916 a později nezasahovali TGM a EB svými lžemi, kterými ovlivnili předeším f-antiklerikály a svobodné zednáře v F, GB a USA. Ty získali pro myšlenku rozbití Rakouska-Uherska, byť hlavním nepřítelem bylo Německo.
+5 # Libor 2019-07-30 14:43
TK:
neřekl bych, že konec WWI byl spíše příměřím. WWII nebyla pokračováním WWI jako nějakého zmrazeného konfliktu. WWII měla jiné příčiny, než WWI. V tomto ohledu se tedy jednalo no novou a úplně jinou válku. Že hlavní příčinou WWII byla WWI je samozřejmě pravda.

Se srovnáváním mírových podmínek na konci WWI bych byl opatrný. Na straně jedné byla WWI bezprecendentní válka, tj. i mírové podmínky je těžko s něčím srovnávat. Pokud se už nějaké relevantní srovnání nabízí, pak je to myslím smlouva z Brest Litovsku. Ve srovnání s ní versailleská smlouva nijak drakonická není.

Pokud jde o Karlův federalizační plán, tak tem myslím ztroskotal na tom, že o něj v daném okamžiku už nikdo nestál. V té době už to prostě bylo málo.

Ostatně byl ten plán jenom takový nereálný výkřik do tmy, stejně jako jeho tajná mírová iniciativa. V prvé řadě totiž Habsburkové prošustrovali svoji kredibilitu. Např. Čechům slibovali Česko - Rakouské vyrovnání, českou korunovaci a kdovíco v zásadě celou druhou polovinu 19. století. Nakonec z toho nikdy nebylo nic (byť z důvodů, které císař zas nemohl moc ovlivnit). V tomto kontextu byl Karlův federalizační návrh jenom dalším takovým slibem, kterému upřímně řečeno neměl nikdo žádný zvláštní důvod věřit.

Osobně mám taky velké pochybnosti o tom, nakolik byl ten plán myšlen vážně. V diskusích o něm se totiž zcela ignoruje ústavněprávní rovina. Karel byl totiž konstituční císař. On sám mohl sice slibovat hory doly ale federalizovat nemohl nic. To by mu musel schválit parlament a ten by to nikdy neudělal. Zejm. Maďaři a rakouští Němci by na takovouto formu federalizace nepřistoupili nikdy. To byl ostatně důvod, proč po roce 1866 žádné další národností "vyrovnání" ve stylu vyrovnání R-U nikdy neproběhlo.

V tomto ohledu byla dualizace obrovská a hlavně vlastně nevratná pitomost. Byl to krok, který nejen podstatně přispěl k porážce R-U ve válce (neochota Zalitavska financovat odpovídajícím způsobem společnou armádu se běžně uvádí jako jeden z hlavních důvodů, proč v roce 1914 utrpěla takový debakl). Zejména ale v zásadě rozhodl o konci mocnářství, protože zabetonoval národnostní situaci ve stavu, který nevyhovoval více než polovině obyvatelstva. A to ještě - což se málo zdůrazňuje - té loajálnější polovině.

Jistě: je velká otázka, kdy vznik ČS státu/rozpad R-U překročil onen pomyslný "point of no return". Kdyby bylo příměří uzavřeno někdy dřív, třeba by se R-U v roce 1918 nerozpadlo. To by ale jenom znamenalo, že by se rozpadlo - z týchž důvodů - za pár let.

PV
-8 # Neocon 2019-07-25 14:57
Elita jako Krava-Kalinka-alkac, ktery v Praze s 1.5% nezamestnanosti, nemel job po 4+ roky a jeho kamos Moravec, tc. zijici na ubytovne. Gratulace!

Co me to jenom pripomina-Trump's voters.
+2 # Tomáš Pecina 2019-07-29 22:55
Pánové, domnívám se, že debata se už natolik vzdálila od thematu postu, že bude vhodné přenést ji jinam, rozhodně tedy mimo tento blog. Máte-li něco k Moravcovi a Kalinovskému, jste vítáni.
0 # Kamil 2019-07-30 00:18
Pane Pecino, myslíte si stále, že vigilantismus je nebezpečnější než to proti čemu se snaží bojovat, i přes události posledních dnů?

idnes.cz/.../...

Pokud jste názor nezměnil, zajímalo by mne, jak se tedy na tuto situaci díváte. Kolik lidi shozených pod vlak, příp. pod auto měsíčně je ještě v normě, a kolik už je přespříliš? Čechy jsou menší země než Německo, tak snad i v tomto dostaneme adekvátně menší "kvóty".
-5 # Neocon 2019-07-30 02:15
Vtipalek-jedna vrazda v 80ti millionove zemi-wow.

Kolik je jeste v norme zavrazdenych lidi Trumpovym nasledovatelem/fanouskem?

Je 58 z Vegas Paddockem , z TX Devin Patrick Kelley 28 ks a ze vcera 3 zavrazdeni, jeste v norme, nebo to je uz dost?

foxnews.com/.../...
+5 # Kamil 2019-07-30 06:18
Neocone, svůj dotaz jsem záměrně napsal adresně, mimo jiné i proto, že Váš názor na tuto situaci mi byl dopředu jasný. Vy jste proste Američan se vším všudy.
0 # Miloslav Ponkrác 2019-07-30 08:56
Neocon nedává americké odpovědi. Neocon dává odpovědi psychopatického a sociopatického smýšlení u osoby.
-6 # Neocon 2019-07-30 14:19
Ne, jsem clovek, ktery na rozdil od Vas a lidi jako je Kalinka, Moravec, ABB, Okamura, Ponkrac a vubec vsichni z Alt-Left, neresi, jestli pachatel toho, ci onoho trestneho cinu je white/black/brown/purple a nebo jak rikal Paroubek-Martan.

jestli je Liberal, nebo Conservativec, jestli se narodil na Planete Opic, nebo na farme v Montana, zajima ma me jenom skutek, ktery se stal-nic vic.

Ano, ptal jste se adresne p. Peciny-souhlasim s Vami a nezpochybuji to.

Ale ja se zase ptal adresne Vas, jestli vsechny ty masove vrazdy, spachane od nastupu Trumpa do Uradu, vzdy a zasadne provedene jeho priznivcem a vzdy white krestanem, je dle Vas:

"Jeste v norme, nebo jestli to uz je dost"?
+3 # Miloslav Ponkrác 2019-07-30 03:31
My už jsme otrlí, a to video by nás rozrušilo tak před 30 lety. Dnes se tu dějí opravdu důležitější věci.

Ten vlak z Drážďan přivezl 17. června 2019 Afričana, který na poli u Lukavce znásilnil 16letou dívku z Terezína. Němci se takto zbavili kriminálníka a poslali ho tímto vlakem do České republiky. Nikoho samozřejmě neštěstí té znásilněné holčiny s obrovským traumatem na celý život samozřejmě nezajímalo, spíše se to naši představitelé snažili ututlat.

Český rozhlas se poté obul do Tomio Okamury zato, že zveřejnil, že se jedná o imigranta. Došlo to tak daleko, že ředitel Českého rozhlasu toto zveřejnění prohlásil za "nebezpečí pro demokracii".

Upřímně řečeno mě neštěstí oné 16leté holčiny, která byla znásilněna hluboce zasáhlo. Tím spíše, že se její neštěstí snažily naše média i celebrity umlčet. Prostě s ní naše média zacházela jako s kusem hadru, který si to má nechat líbit a snad ještě výskat, že se jí dostalo té cti nebo co.

Korunu tomu všemu nasadil náš ministr vnitra Jan Hamáček, který policii zaúkoloval, aby prověřila všechny "nenávistné projevy". Ministr vnitra, který se má starat o bezpečí občanů České republiky - se na znásilněnou dívku a její utrpení vykálel úplně stejně jako všichni předtím - a nejdůležitější je stíhat kritiku.

Lidé z totoho jsou zoufalí, a přesně takto vzniká v lidech pocit, že to mají vzít do svých rukou. Je to nebezpečný pocit, a nebezpečná situace - s tím s panem Tomášem Pecinou zcela souhlasím.

Nicméně tento pocit vedl nejspíše k tomuto jednání Kalinovského a Moravce. Tímto vlakem z Drážďan totiž krátce předtím přijel ten Afričan, který znásilnil tu 16letou holku. Už ze soucitu k té dívce, která zažila ten ošklivý zážitek se nehodlám vyjadřovat k činům té dvojice na videu.

Mimochodem právě u Lukavce prý průvodčí velice často vysazují různé kriminálníky. Když nemají platný lístek, průvodčí je u Lukavce vysazuje. Prudce to zvyšuje bezpečnostní situaci v Lukavci, a místní jsou z toho určitě štěstím bez sebe.

Doufám, že je to přínosný příspěvek k tématu.
-6 # Neocon 2019-07-30 03:41
Ano, je to prinosne. Jen je skoda, ze takto dojemne nepisete o vsech 12 000 znasilnenich, ktere se v CR stanou kazdy single rok, tedy nejakych 120 000 znasilneni/obeti/znicenych dusi za dekadu, spachanych Cechy v 10 ti milionem cesku-to uz je slusny pomer na pocet obyvatel.

Clovek by I slzu uronil nad Vasi solidaritou s jednou jedinou nestatnou holkou, z 12ti talliru za rok.
+4 # Miloslav Ponkrác 2019-07-30 08:55
Za posledních 10 let bylo v České republice odsouzeno za znásilnění 2231 osob. Řada pachatelů byli cizinci.
-4 # Neocon 2019-07-30 14:11
Uz jsem Vam to pane Ponkrac psal vcera, predtim nez jste opetovne klasicky smazal vlakno, ktere se Vam nehodilo do kramu, jak tady cinnite 4x tydne, ale mohu znovu:

Neslo o to, a nediskutujeme o tom, kolik lidi bylo odsouzeno pravomocne, jde o pocet spachanych znasilneni za rok. A ten je na zaklade MV CR 12 000/rok, 120 000 za decade.

Ano, jiste mezi pachateli znasilneni v CR je urcite/jiste procento Ukrajincu, Vietnamcu, Slovaku a cizincu obecne-v radech jednotek procent.

Coz ovsem nic nemeni na tom, ze jete si lacine, jako Okamura a vubec Alt-Left vybral tento pripad a ostatnich 11 999 pripadu Vam je u rite.
-7 # Mirek Vorlický 2019-07-30 09:16
k M Ponkrác, 03:31, 30.7.2019, a Neocon 03:41, 30.7.2019

Nic jsem o tomto znásilnění nevěděl, teď vím to, co MP píše. Usuzuji, že Afričan je černoch a dívka z Terezína je běloška.

Pana MP reakce, kterou Neocon zcela neuznává, domnívám se, je docela pochopitelná. Panu MP ani tak nevadí, že byla znásilněna dívka, ale že byla znásilněna naše dívka černochem. To i já chápu tak, že to není útok jen na ni, ale na nás na všechny. Podvědomě to tak myslím vidíme všichni. Kdyby ji znásilnil běloch, byť třeba i Němec, a ona se do něj zamilovala, pak bychom jim popřáli vše nejlepší - i určitě její maminka a babička, a vše by v ,podstatě´ bylo v pořádku. Kdyby dívka pak i odmítla svědčit u soudu, násilník by ani nemohl být potrestán. Konečně v některých kulturách se znásilnění dá ,odčinit´ tak, že si ženu muž vezme za manželku. Tvrdím však, že znásilňovat se nesmí. Zajímavé i je, že pes fenu, nebo kocour kočku neznásilní.

Že zdůraznění znásilnění bělošky černochem je protidemokratické je zcela zřejmé z toho, že jeden princip moderních demokratických států spočívá v tom, že jejich občané nerozlišují barvu pleti, rasu, víru, atd. . . . tudíž toto znásilnění by mělo být ,jen jedno z 12000´ , alas, jsme jen lidi . . . ano, Tomio Okamura a jemu podobní jsou nebezpeční pro demokracii. Demokratem se člověk nemůže zápisem stejného do svého deníčku, musí s tím vyrůst a žít. atd. atd.
-5 # Neocon 2019-07-30 14:21
Ano, toto znasilneni melo byt jen jedno z 12K, respektive vzhledem k veku poskozene, nekde trosku malinko vyse.
0 # Jan Šinágl 2019-07-31 17:37
... „Rozpad Československa nepřišel náhle a neočekávaně a přiznejme si, že československé spojení v jednom státě nebylo bez potíží od samého začátku. Jestliže česká strana potřebovala Slováky jako součást „československého“ národa proti opozici sudetských Němců, slovenské straně umožnil nový stát zachránit se před brutální maďarizací. Slovensko přesto bylo v novém státě nespokojeno a československý vztah bez problémů nepřežil žádnou z krizí XX. století. Oba národy málokdy zastávaly společný politický postoj (zničení republiky Hitlerem a 2. světová válka, nástup komunismu, rok 1968, vývoj po r. 1989), zato se v každé krizi projevila snaha Slováků využít jí k posílení své pozice ve společném státě či přímo k získání nezávislosti. Na druhé straně, po odsunu sudetských Němců zmizel základní motiv, který stál za československou ideou na české straně. “ ...

A.Oberwandlig
* * *
BUDOUCNOST
Lid nezajímá elita,
má radši jelita.
Až už kníže ve vládě nebude,
a komunismus vrátí se zpátky,
odejdu zadními vrátky.
Nebo zešílím a užiju si psiny,
z rudé ústavní většiny.

Roman Bouček, 11.4.2013
P.S.
Země má jen na to, na co má lidi. J.Š.
+1 # Kamil 2019-08-06 08:50
Je škoda, že se pan Pecina nezapojuje do diskuse, když toto téma nakousnul.

Nepochybně má pravdu, že je blbé, když občané suplují to, co podělala vláda, navíc cizího státu. Zajímalo by mi, jakou pan Pecina navrhuje alternativu
- předstírat že se nic neděje?
- spolehnout se vládu, která tento problém způsobila? Myslíte si, že jak se vyjádřil ministr vnitra Horst Seehofer, postačí více kamer a více policistů?
- nějaká další alternativa ???

Tak si říkám, kdo vlastně je ten blbý a blbější. Na první pohled by se zdálo, že je to paní Merkel a pan Seehofer, kteří nás ubezpečují, že mají situaci pod kontrolou. Nejsme blbí a blbější spíše my všichni, když jim to věříme?

Než to facebook smaže - seznam zločinů spáchaných imigranty na nádražích - www.facebook.com/.../2828718307143325 . Další masakr mečem medforth.blog/.../...

Ale chápu, že si pan Pecina nechce pálit prsty a proto se do diskuse o tomto ožehavém tématu raději vůbec nepouští.
+2 # Tomáš Pecina 2019-08-06 19:50
Upřímně řečeno, mne tyto zpravodajské hry příliš nezajímají. Rusové sem tlačí desinformace a Češi na ně skáčou. Co k tomu víc říct?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)