Tolik pokrytectví aby jeden pohledal. Komunistická strana Čech a Moravy se oficiálně přihlásila k revolučnímu odkazu
Února '48 a naši demokrati mají rojení, snad aby si nikdo z voličů neuvědomil, jaká jsou fakta.
K revolučnímu odkazu komunistického převratu se svými činy, když ne slovy, přihlásily všechny polistopadové strany, s čestnou výjimkou Konservativní strany a Koruny české.
Onen převrat se totiž neodehrál v únoru 1948, to už byla jen tečka za větou: důležité změny proběhly okamžitě po skončení 2. světové války v Evropě, a správnější než o Vítězném únoru by tedy bylo hovořit o Vítězném květnu, kterým byl na našem území nastolen odporný, národně socialistický režim, který si v ničem nezadal s režimem protektorátním; jen jeho vykonavatelé a oběti si vyměnili místa. A k výdobytkům
tohoto nedemokratického režimu se hlásí všichni, co jich kdy v polistopadovém parlamentu bylo – nemohou jinak, jejich voliči totiž českou formu nacismu vyznávají dodnes.
Na konsensu, že komunistická strana půjde od válu
, ale křivdy, které spáchala, se budou napravovat pouze v malé míře a přísně selektivně, stojí celý polistopadový režim. Nebo se mýlím? Přesvědčte mě!
Byl tu snad jediný relevantní politik, který by požadoval vrácení majetku ukradeného v r. 1945 podnikatelům během tzv. znárodnění, fakticky ovšem konfiskace rozhodující části československého průmyslu?
Který by trval na tom, aby dostali zpět svůj neprávem zabavený majetek vyhnaní sudetští Němci?
Který by chtěl vrátit konfiskovaný majetek hlubocké větvi rodu Schwarzenbergů?
Nebo který by brojil za právo emigrantů dostat zpět nemovitosti, které v Československu zanechali a které propadly státu a byly za symbolickou cenu přenechány privilegovaným občanům?
A který by odmítl Benešovy dekrety nejen v rhetorické a deklamativní rovině, ale chtěl skutečně napravit bezpráví, které zakotvovaly?
Ne, takový politik tu nebyl ani jeden, takže pohoršuje-li se dnes kdokoli nad drzostí komunistické strany, která se hlásí k Únoru, měl by si napřed zamést před vlastním prahem. Protože únor 1948 byl jen posledním hřebíčkem do rakve československé demokracie, z historického hlediska prakticky bezvýznamným.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Vítězný únor
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Úvahy a komentáře
- Počet zobrazení: 4913
Komentáře
DS
Přece sám musíte cítit, že veškeré dnešní protikomunistické pozdvižení je čirý symbolismus ve smyslu Havlova zelináře a jeho výzvě proletářům.
Slavně se vybojuje předminulá válka, novináři si napíší úderné články a ani si nevzpomenou na vlastní předlistopadovou tvorbu.. má smysl se tím seriozně zabývat?
Nejvíc by proti komunistům zabojovali, kdyby vzpomínky na to období a srovnání s dneškem vyznívaly napříč republikou ve prospěch dnešního stavu. Ale nějak se to nedaří a to ani překvapivě v poměrně základních hlediscích a bojím se, že se to nepodaří ani nasazováním psí hlavy nostalgickým komoušům, ale ani sveřepým hnojením na vše české. Ne že by nebylo co kritizovat, ale takhle bez kontextu a jednostranně to k rozumné sebereflexi nejspíš nepovede.
Je tedy třeba vybrat si: Buď nezaplatili reparace, tak co si vyskakujou. Nebo to chtěj splácet v musulmanech? A nebo je zaplatili tim majetkem a pak nemaj nárok. Takže jak?
Ne že bych chtěl vytahovat kostlivce, ale když už se vytahují, tak na obou stranách.
"Odškodnění" podvodníci
V zájmu „správné věci“ se smělo i lhát
Trojím metrem na nuceně nasazené?
Do února 1947 obdržela ČSR v kategorii B reparace v hodnotě 5,4 milionu USD. V roce 1948 započalo splácení v ceně necelých 3 milionů USD (1938). Reparace skončily v roce 1962, Československo obdrželo z celkového objemu reparací 4,57% celkem 4,23% smluvně přiznaných pařížskou konferencí. Celkem z požadovaných reparací dostalo 14,5 milionu USD (1938), tedy 0,09%
Vždyť si to vezměte:
neuplynulo 70 let a už nám zase nějaký skopčáci (schovaný za Brusel - a vlastně už i drze natvrdo) říkají jak a s kým tu máme žít, vydírají kvůli svojí mizerný energetický politice, vymáhají příspěvky a vyhrožují, že zpátky nic nepřijde, když nebude po jejich, zkoušejí zavřít Labe, vytvořit "nadnárodní" vojsko, páč wermacht ani SS se moc neosvědčil, a porušují svoje vlastní pravidla.
Já jsem si naprosto jist, že za nějakou tu desítku let je bude muset někdo zase kopat před sebou aby zalezli zpátky do děr. Bohužel to zase budou Rusáci. Nicméně, mám-li si vybrat mezi ruskou a německou okupací, porovnání prostého počtu mrtvol hovoří jasně.
*************
V roce 1973 dosáhly Československo a SRN dohody o navázání diplomatických styků. Při této příležitosti padla i otázka čs. reparačních nároků. V prosinci 1973, v souvislosti s podpisem dohody, tehdejší kancléř Wlli Brandt v Praze přednesl k této problematice prohlášení. V něm čs. nároky uznal, jejich úhradu však podmínil sjednocením Německa. Doslova tehdy prohlásil, že by nebylo spravedlivé´požadovat, aby Německo platilo za situace, kdy nebyly splněny dohody a sliby Spojenců, že bude obnoveno sjednocené Německo. Toto prohlášení potvrdily v 80. letech i další německé vlády.
Nesmělý pokus zahájit jednání o čs. nárocích učiněný v polovině roku 1990 německá strana odmítla s odůvodněním, že všichni její experti jsou zaměstnáni prací na dokumentech ke sjednocení Německa. Nicméně slíbilo po sjednocení rozhovory o nich zahájit.
*************
novarepublika.cz/.../...
1. svět. válka měla více otců. Atentát v Sarajevu byl dílem srbských nacionalistů podporovaných Ruskem, které neustále porušovalo tehdejší něm. hranice a nakonec, narozdíl od Němců, i mobilizovalo.
Po válce připadla rozsáhlá něm. území včetně obyvatelstva Rusku a také Polsku. Poláci se ke svým něm. spoluobčanům chovali dosti špatně, omezovali jim živ. existenci, nakonec je i pronásledovali, na ulici mlátili a uprchlíky na hranicích stříleli jako zvěř. Poláci postupně uzavírali cesty k zásobování vých. Pruska, kterému hrozilo hosp. zhroucení, protože nakonec zbyla jen cesta po moři s nedostatečnou kapacitou přístavů. Veškerá jednání o společném koridoru Poláci (popichováni Brity) odmítali, 2x mobilizovali a těšili se na válku, která začala útokem něm. a slovenské armády. Německo nemobilizovalo! Proč odletěl Rudolf Hess do Skotska a proc byl do konce života vězněn?
Nacionální (národní) socilaismus, zkráceně "nacismus" je český vynález a nacist. NSDAP, polit. strana ČSNS, existuje v ČR dodnes.
Němci proti komunistům a Sov. svazu bojovali. Rudou armádu pustili do Evropy spojenci, ostatně Beneš jednal se Sověty ještě dávno předtím za zády Britů a na komunisty se velice spoléhal - chtěl být prezidentem bez voleb.
"Heim ins Reich!" pronesl Henlein na shromáždění SdP teprve asi 2 týdny před jednáním v Mnichově. Kdyby Merkelová nebrala uprchlíky do BRD, tak by se z toho všichni, včetně kotlinkářů, zbláznili. A tak je to se vším, Bášo.
Nacionální (národní) socialismus - zkráceně "nacismus", aby po válce nemátl "socialismus" v názvu - je český vynález a má i stejného otce jako německý, jímž je Johann Gottfried Herder. Český vznikl dříve a nacist. polit. strana ČSNS, obdoba něm. NSDAP, existuje v ČR dodnes.
V ČR a dalších státech tento absurdní krok vyvolal zděšení. Naopak krok pana Orbána (zavření hranic), vyvolal hysterii u Merkelové a pochopení u sousedů.
Jisté je, že Německo je velmi nebezpečný soused. Zvlášť když jeho vedení chytí amok socíálního a etnického engeneeringu.
ČSNS .. tím myslíte tu Paroubkovu stranu?
RSS kanál komentářů k tomuto článku