Z hlediska práva nás media poslední dny téměř nezásobují materiálem, vyjma snad lehce pikantní informace, jak se mezi sebou oslovují členové vlády (je dobře to vědět: tak jako oslovení hraběte zní Vaše milosti, knížete Vaše jasnosti, předsedu vlády je dlužno oslovovat Vy vole…).
Nezbývá tedy než se rozepsat o thematu, které bychom jinak asi ani neotevřeli, o elektronickém zmnožovači tarifních impulsů instalovaném ve velkém počtu pražských a zřejmě i mimopražských taxíků. Jedná se zjevně o zařízení způsobilé sloužit k jedinému účelu, k okrádání zákazníků, avšak protože při jedné jízdě nikdy škoda nedosáhne limitní částky 5 000 korun, prostředky příliš kasuisticky pojatého českého trestního práva na tyto podvodníky nedosáhnou.
Což na druhou stranu neznamená, že by magistrátní úředníci a policisté nemohli dělat nic. Pokud turbo
v taxíku objeví a prokážou, že ho řidič použil (a tedy o něm nemohl nevědět), jsou oprávněni vozidlo pro účely přestupkového řízení zajistit a poté nechat propadnout nebo zabrat. Vzhledem k sazbě pokuty za přestupek podle § 34e odst. 2 písm. f) silničního zákona, jež činí 50 tisíc korun, to není v nápadném nepoměru k povaze přestupku a podvodník by se u soudu neubránil.
Jenže to se nestane, protože ti, kteří by k tomu byli oprávněni, mají z okrádání turistů svůj podíl. Nebo vy opravdu věříte tomu, že tato benevolence není ze strany taxikářů a provozovatelů taxislužby dobře a pravidelně honorována?
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Turbo
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Úvahy a komentáře
- Počet zobrazení: 7693
Komentáře
Yossi
Dám příklad s tržním řádem hl. m. Prahy. Je vydaný cca 20 let a posledních 10 let zakazuje v centru Prahy vystavovat mimo provozovnu zboží stejného charakteru, jako se prodává uvnitř prodejny.
To se samozřejmě dále vystavuje a tvrdě se za to platí přímo úředníkům živnostenského odboru, kteří si si přes své koně vybírají své odměny. Funguje to tak, že nejdříve s Vámi zahájí správní řízení, pak Vás kontaktuje jejich kůň, který po Vás požaduje výpalné pro úředníky. Na poprvé je výpalné směšné, protože má jen potvrdit, že jím lze skutečně neco ovlivnit. Zaplatíte a rozhodnutím Vám uloží pokutu 1000 Kč (aby se neřeklo). Pak už jen pravidelně platíte výpalné, a jako protislužbu dostanete informaci, kdy se bude provádět kontrola (tehdy zboží nevystavíte). Pokud Vás náhodou chytnou při kontrole, dostanete pokutu 1000 Kč.
Stejně to funguje i s taxikáři. Taky platí, taky dostávají mírné pokuty a ti co neplatí mají smůlu.
Nebo slavne premrstene odtahovne, ktere vubec neodpovidalo nutnym nakladum, ale byla to normalni kradez od mesta .... odsoudil to i soud .... takze uz to bylo opravdu moc premrstene.
Za viníka byl nakonec označen jakýsi náměstek Denkstein (?) a přišel o čtvrtletní prémie ...
euro.e15.cz/.../...
RSS kanál komentářů k tomuto článku