Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Covidová pandemie znamená, minimálně pokud jde o tuto zemi, konec práva a právního státu, to není pro nás novinka. Průvodní znaky nástupu hygienické diktatury jsou arci i pro nás nesnesitelně trapné.

Příkladem budiž dokument, který je předkládán k podpisu zdravotníkům-zaměstnancům Krušnohorské polikliniky s. r. o. Po ryze ideologické pasáží (nazvali bychom ji po vzoru katholické věrouky Credo) následuje potvrzení, jímž zdravotník uznává, že vakcinace je ryzí dobrodiní, na němž mu zaměstnavatel dovolil se podílet, a poté je nucen, odmítne-li to, buď toto rozhodnutí odůvodnit, anebo uvést, že tak učinit odmítl, a konečně, jde-li o zdravotníka terminálně nehodného a zmíněnému beneficiu se příčícímu, má právo dokument rovněž odmítnout podepsat; pak ovšem musí počítat s následky. Že zpupník skutečně nepodepsal, potvrdí, soudě dle počtu řádků k tomu určených, dva jeho kolegové; k dokonalosti tu chybí snad toliko kolonka pro popis, jak se delikvent, odmítaje signovat, tvářil, a rubrika pro počet ran, které mu za to byly na místě rákoskou za zpupnost vysázeny.

Právní rozbor onoho ideoblábolu je arci nadbytečný: protože stále platí zákon o zdravotních službách a úmluva o lidských právech a biomedicíně, není ničí povinností odůvodňovat, proč ten-který zákrok nepodstoupí, a tvrzení, že takové rozhodnutí bude mít dopad do nepodrobencových majetkových práv, je vyloženě směšné: tvoří brilantní, leč smutný kontrapunkt k zákonem zakotvené dobrovolnosti očkování proti covidu.

Prostě: je jiná doba, a staré dobré právní časy se už nevrátí.

Komentáře   

-5 # Filip_ 2021-03-17 10:28
To je jednoduché.

Před rokem se burani upnuli k náhubkům - z tepláků, záclony, celty po Wehrmachtu, či jiných, podobně vhodných, látek. Rouškiáni věřili, že pokud budou všickni nosit náhubek, jejich boj proti chorobě bude završen sladkým vítězstvím, a proto každý, kdo nenosil pořádně velký náhubek absolutně všude, dostal od MěStaPa facku, byl zakleknut, či mu bylo jinak vhodně "domluveno", a jihočeské matky mu, okamžitě, cpaly více než jeden náhubek zdarma.

Po tom roce už v toto náboženství může věřit pouze hňup a blázen. Tak se upnuli k vakcinaci: svou svatou válku vyhrají, až všickni obdrží jednu, nebo dvě, injekce vakcíny, podle druhu vakcíny. Takže každého, kdo vakcínu odmítá, je nutno přesvědčit, jakkoli, a nebo poslat na veterinární stanici k utracení.

Stejně, jako nebylo lze s to rouškofilům vysvětlit takové jemné nuance, jako filtrační schopnosti záclony nebo tepláků, nebo, že když ten samý tlamokryt někdo nosí na hubě dva týdny, tak je horší, než kdyby nenosil nic, nebude vakcinofilům lze s to vysvětlit, že covid nejsou pravé neštovice, kde stačí jeden záškrab, nebo jedna nákaza, pokud jí pacient přežije, a má protilátky na celý život. Že covid, jako koneckonců všecky virosy, permamentně mutuje, a i při vysoké immunomodulaci populace (vakcinací, nebo vytvořením si protilátek) není oučinnost vakcíny delší, než jednu saisonu. Nebo, že ani jedna z dostupných a povolených vakcín nemá za sebou třetí fasis testování, plus většina vakcín je vytvořena methodou, kterou neznáme, nevíme, jak na ní bude dlouhodobě organismus reagovat, takže - jednoduše - nemůže nikdo zaručit bezpečnost vakcinace.

Básník tím chce říci, že ani sebeproočkovanější společnost se té choroby prostě nezbaví, to budou "záplaty" k vakcinám, aby pokryly nové a nové mutace. Pokud si tu vakcinu nechá někdo přes tyto skutečnosti vpravit do těla, jeho věc, jeho právo. Ale nemůže upírat právo druhému jedinci si tu vakcinu do těla nenechat vpravit. Jenže to aktivní posera nikdy nepochopí.
-4 # Behemot 2021-04-02 02:59
Situace je taková, že ovce, stojící ve frontě na porážku, si nechávají co týden píchnout něco jinýho, podle toho, co zrovna na ruský tržiště očkovací centrum dovezou. Jestli tadle míchanice kdy můžou jeden tejden dostat inaktivovanej vir (byť pro opice) a další tejden RNA protilátky, nezpůsobí u řady z nich umřetí nebo aspoň rozvoj těžkejch autoimunitních chorob, tak už nevim co.
-4 # Filip_ 2021-04-04 18:03
To nevadí, oni ti lékaři, a funusservis, taky potřebují vydělat.

Podstatné je, že je třeba něco dělat, toto je něco, tak se to dělá. A to něco musí být rychlé, instantní, běda tomu, kdo by jim řekl, že nemají žrát, mají vyhodit televisor do elektroodpadu a mají se hejbat, aby zhubli, a pak je ta choroba nedorazila! Běda!

Pro lidi se závislou poruchou je typické, že nechtějí za nic nést odpovědnost, tu musí nést někdo jiný. Za všecko.
+1 # hh 2021-04-07 12:02
Behemot: Vy nově fušujete i do imunologie? Podle spojení jako "RNA protilátky" je vidět, že budete velký znalec ...

Je to klasický straw man, to, co podle vás způsobuje umřetí a těžké choroby, se reálně neděje. Obvykle očkovací centrum jeden den očkuje jedním druhem vakcíny, a má pozvané lidi na první dávku (ti si mohou vybrat "ber nebo nech být") a na druhou dávku jen ty, kteří dostali v prvním kole to samé.

Druhá věc je, že i když jsou dobré důvody, proč se taková heterogenní schémata nepoužívají, nejspíš by se nic hrozného nestalo, pravděpodobně by i kombinace různých vakcín vedla k prohloubení imunitní odpovědi, mohou se projevit nežádoucí účinky jednotlivých vakcín, ale že by se navzájem nějak potencovaly není pravděpodobné.
+8 # Libor 2021-03-17 16:03
Příslušným dokumentem se zaměstnavatel toliko snaží porýt sám sebe ve vztahu k bezpečnosti práce. Pokud by se některý z nenaočkovaných zdravotníků na pracovišti nakazil covidem a zemřel, zaměstnavatel vytáhle toto lejstro a je z toho venku.

Overkill forma je - řekl bych - spíš taková pojistka, aby to obstálo i před mozkovým myšlením českého soudce. Víc bych v tom nehledal.

PV
-2 # Jan Šinágl 2021-03-19 10:03
"Být pozitivní nemusí nic znamenat. Už vůbec ne nemoc. Testování nedává smysl. Jsou to zbytečné náklady,“ hodnotí špičková viroložka prof. Hana Zelená plošné testování na pracovištích - sinagl.cz/.../...
+2 # Behemot 2021-04-02 15:00
Měl jsem za to, že už je to celkem známej fakt, ale očividně ne, všechny po-lopatický články jsou opět ve vyhledávání pohřbený pod tunou blábolení o ničem.

Stačí už i zdánlivě vysoká specitivita 95 % a pokud je vržena na rozsáhlej soubor s nízkou prevalencí, zatraceně hodně pozitivních výsledků je falešnejch, a procento opravdu správně pozitivních pak je docela nízký. Tady je navíc u spousty testů ta specitivita asi fakticky dost ubohá a soubor je několik stovek tisíc každej tejden, takže opravdu dritvá většina lidí, označenejch jako pozitivní, jsou označení falešně. Takže zatímco si někdo obrovsky mastí kapsu, desetitisíce firem z toho mají pakárnu, ztrátu přímo finanční, časovou a další negativní jevy, lidi se musí plantat jako idioti kdoví kde, do výsledků zavření doma - a k čemu to celý je? No naprosto k hovnu!

A s těma rýmičkovejma virama vopatrně, esli se toho ty svině fakt chytnou, tak už můžeme rovnou civlizaci zhasnout.
+1 # Jan Šinágl 2021-04-07 17:04
Pohled zdravého rozumu na současné dění - sinagl.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)