Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Není příliš obvyklé, aby soudce během své kariéry přešel od vyššího soudu k nižšímu. V případě Karla Podolky, dlouholetého soudce osobnostního senátu Nejvyššího soudu 30 Cdo (tzv. senát tří P: Pavlík, Puškinová, Podolka) se tak stalo a tento soudce byl přidělen k Vrchnímu soudu v Praze, kde se stal předsedou nechvalně známého komunistického senátu 1 Co.

O důvodech můžeme jen spekulovat, zdá se však, že existuje spojitost mezi tímto přesunem a loňským skandálním usnesením senátu vrchního soudu v kause tzv. justiční mafie (takto jsem o ní tehdy psal v Lidových novinách): jako by už i nekonečně tolerantní justiční samosprávě přetekla trpělivost a po této poslední kapce se odpovědní rozhodli, že toho prostě bylo dost a éru tří přadlen z pražského náměstí Hrdinů se rozhodli rázně ukončit.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)