Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Co je v případě odškodňovacího řízení doba ještě přiměřená? Může to být, řekněme, osm a půl roku?

Prosím, neklepejte si na čelo, pro soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 2 Danielu Břízovou Ratajovou klidně, a ani není potřeba, aby se v řízení objevily jakékoli zvláštní okolnosti. V podobných případech si říkám, že s českým soudnictvím to nebude v pořádku ani za dalších padesát let, je-li naplněno mysliteli a myslitelkami jejího kalibru: justice v této zemi je prostě jedna velká, prohraná bitva.

Soudkyně samozřejmě za svůj výkon dostává prestižní ocenění našeho blogu Osel měsíce, spojené s právem nosit oslí uši ve tvaru paragrafů. Blahopřejeme!

Komentáře   

+1 # Libor Petříček 2019-04-04 02:16
Dnes, vlastně včera (při pohledu na hodinky) jsem byl u OS Praha 2 účasten jednání o odškodnění za průtahy. Odročeno za účelem vyhlášení rozsudku.
Řízení, v němž dochází k průtahům bylo zahájeno v roce 1998. Konce nevidno.
Jedno "odškodňovací" řízení za průtahy již proběhlo - OS Praha 2 přiznal 10K, odvolačka přidala dalších 70K, NS a ÚS konstatoval, že je vše OK, Štrasburk doporučil ČR uzavřít Dohodu, k čemuž došlo a v jejím rámci bylo poškozenému vyplaceno dalších 230.000,- Kč.
Od té doby uplynulo dalších 5 let - a nic (tedy žádný posun v meritorní cause).
Uff, justice asi čeká až zemřeme.
Celková doba řízení - zatím - 22 let.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)