Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jedním z důvodů, proč je česká wikipedie takovou Biafrou ducha a dystopií (a po stránce obsahu mezi ostatními wikipediemi takovou popelkou), je absolutní neúcta tamních potentátů k základním právním principům.

Ve sporu wikipedistů Cinika a Vrby namítl první z nich, že jeden z "arbitrů" sporu, Beren, je vůči němu podjatý. Ten námitku sám objektivně zvážil a se zdvořilostí charakteristickou pro styk wikipedických "elit" s plebsem Cinikovi sdělil, že námitku zamítá. Odvolání proti tomuto rozhodnutí možné není, o námitce podjatosti podle tamějších pravidel rozhoduje s konečnou platností ten, koho se týká.

Jeden z nejstarších právních principů zní nemo iudex in causa sua, tedy že nikdo nesmí být ve vlastním sporu soudcem. Konečné rozhodnutí, je-li Beren vůči Cinikovi podjatý, musí tudíž vynést někdo jiný než sám Beren, protože i kdyby snad nebyl podjatý vůči Cinikovi, je vždy, z definice, podjatý při rozhodování o vlastní nepodjatosti.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)