Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Po konečném zproštění v kause Coco tu máme dne další vpravdě přelomový verdikt, rozsudek Městského soudu v Praze, jímž bylo zrušeno čtvrté rozhodnutí ministerstva o odmítnutí registrace našeho sdružení.

Osobně bych byl pro užší výklad ustanovení § 77 SprŘ ohledně toho, která rozhodnutí jsou nicotná, avšak protože judikatura i literatura se kloní k závěru, že překážka věci rozhodnuté/zahájené činí vadné rozhodnutí nicotným a nikoli pouze nezákonným, nemohu s městským soudem souhlasit: zda se nicotnost ukázala ihned anebo až po nějaké době, nemůže mít na posouzení charakteru vadného rozhodnutí vliv, protože soud ruší správní rozhodnutí s účinky ex tunc a nastoluje tak fikci, že zrušené rozhodnutí nebylo nikdy vydáno.

Komentáře   

0 # Anonymní 2016-05-03 11:15
Klausovi se nelíbí Alternativa pro Česko, Konvička prý ukradl název
echo24.cz/.../...
0 # Anonymní 2016-09-30 15:33
Změňte název, nebo vás zrušíme, vyzval soud samozvaný "doněcký konzulát" v Ostravě
zpravy.aktualne.cz/.../?redirected=1475242348
0 # Tomáš Pecina 2016-09-30 15:34
Právě to píšu…

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)