Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Před proměnou…

Přední místo mezi městskými legendami, urban legends, má ta o existenci policistů v civilu, kteří se účastní demonstrací extremistů a snaží se na nich vyvolat násilné konflikty. Nic takového není pravda, nevěřte tomu, policisté v civilním oblečení bývají sice demonstracím přítomni, ale rozhodně si protiprávně nepočínají ani se nikoho nepokoušejí vyprovokovat – nikdy!

 
Moji vnímaví čtenáři jistě vycítili jemně ironický nádech předchozího odstavce a jsou snad připraveni pohlédnout drsné realitě tváří v tvář. Touto realitou je zjištění, že není extremistické demonstrace, aby na ní policejní provokateři v akci nezaposovali fotografům, pro jejichž objektivy jsou sceny násilí vítanou pastvou, a poté, co se s účastníky do sytosti poperou, neoděli své rámě páskou POLICIE a touto vyzbrojeni své protivníky, často arci především ty, kteří se je oprávněně snažili pacifikovat, zadrží a předvedou. 
 
…a po ní
Okamžik metamorfosy je stejně vzácný, jako když se mění larva v krásně vybarveného motýla, a zachytit ho fotograficky nebo na videu se podaří jen zřídka: policie totiž důsledně tají, že si na demonstracích její příslušníci takto protiprávně počínají, a snaží se veřejnost udržet v klamu, že i tam toliko pomáhají a chrání.
 
Měli jsme takovou výjimečnou příležitost o výsledek našeho entomologického bádání předkládáme svým čtenářům. Metamorfosu podstoupil mimořádně pěkný exemplář, nádherně zbarevný sameček policisty, a dozvěděli jsme se o ní v souvislosti s (křivým) obviněním Štepána Reicha, jenž měl na prvomájové demonstraci DSSS napadnout jiného policistu v civilu.
 
A propos, Reichův případ je zajímavý sám o sobě, a neuškodí vystavit k němu několik dokumentů: trestní příkaz, návrh důkazů, video 1, video 2, fotografie. Soud zde bude postaven před obtížné rozhodnutí, zda věřit spíš tomu, co tvrdí policista, nebo něčemu jinému, co ukazuje video; jak známe české soudce, po určitém váhání se soud přikloní na správnou, policejní stranu. 

(Všechny fotografie i videa jsou vystaveny bez souhlasu a vědomí autorů, na základě úřední licence – jde o důkazní návrhy předložené soudu.)

Komentáře   

0 # gogo 2017-07-21 08:31
To budou asi ti kluci z Útvaru pro organizování odhalovaného zločinu.
0 # bflm 2017-07-21 11:22
Na Facebooku je účet na jméno Jan Vival, který je plný různých protiimigrantských videí. Náhoda, nebo je to fízl snažící se získat si důvěru pro špehování na FB?

Není možné proti němu podat trestní oznámení pro zneužití pravomocí? Kutat do toho, zjistit, na čí rozkaz jednal, k jaké patří jednotce?
0 # Anonymní 2017-07-21 12:18
Čo je blabol na tom, že odhaľuje ako sa správa ten policajt? Pán je tiež fizel, alebo čo?

F.G.
0 # Tomáš Pecina 2017-07-21 12:46
Toho si, prosím, nevšímejte, to byl jen Yossi, místní troll.
0 # Niki 2017-07-21 12:54
Který je na videu1 ten obžalovaný? V brýlích jsou tam dva - jeden vyholený a druhý nikoli. Který z nich to má být?
0 # Tomáš Pecina 2017-07-21 12:56
Ten se světlejšími vlasy, na začátku se zelenými slunečními brýlemi, pak bez nich. Je to ten, kterého na druhé fotce drží provokatér.
0 # Anonymní 2017-07-21 15:14
OT: Pane Pecino, pomůžete mi, prosím, se zorientovat? Viz zde a zde.

Jistě, (neo)marxistický shunt typu Rychetský, Šabatová, Jourová… mluví za vše. Ale co ten Baxa?
0 # Tomáš Pecina 2017-07-21 17:12
Česká justice se přirozeně bojí, že by někdo mohl debolševisovat i ji. Schválně se podívejte, kolik z těch petentů má komunistickou minulost.
0 # Anonymní 2017-07-22 11:00
Baxa rovněž bývalý člen KSČ, stejně jako Šámal. Navíc nejde jen o ně, ale rovněž o jejich manželky, synáčky a dcerušky, jiné příbuzné, které se již zaopatřily na velmi dobře placených místech na soudech, státním zastupitelství atd. Bureš z Vrchního soudu v Praze též ex-člen KSČ, atd.
0 # Tomáš Pecina 2017-07-22 11:41
Baxa to dotáhl jen na kandidáta, ve vstupu mu zabránil Listopad. Ale kdo ví, třeba to ještě stihne napravit, nazraje-li čas.
0 # Rýže 58 2017-07-24 11:52
Je to čím dál větší sranda: hlidacipes.org/.../
0 # Olin 2017-07-21 18:37
Při prohlížení fotografií a čtení návrhu obžalovaného jistě přijde vhod jako kulisa něco tématické hudby: www.youtube.com/watch?v=D3DcNQEXGrU
0 # Anonymní 2017-07-21 20:39
Jasný provokatér. Brettschneider hadra !
0 # Anonymní 2017-07-22 13:04
Jak mohou tito provocateuři působit z hlediska práva? Podle jakého ustanovení? A nepomohola by žádost o informace proti policii? Nejsem si ovšem jist jak formulována.

FB
0 # Dracedih Tomáš 2017-07-22 14:41
Možná tento proces bude vyvrcholením té maratonské tragédie co Dělnická Strana předvádí. Přitom se snaží být tak hrdá, disciplinovaná, ale pro občany dělníky tak celkově nezajímavá. Je mi jich volebně až líto, režim jí smrtelně ranil, procesem z pozice moci a strachu z možného úspěchu. Děti úředníků, co jsou vychovaní k sání prostředků Liberální sluníčka, je ze srandy blokují na kolech. A tajní policisté, klackovité děti, placení rváči na zákonem si tam, organizují své tréningové provokace. Přitom rozmanitost politických stran je záruka funkční demokracie. Je nespravedlivé, když je slušný pořadatel Štěpán Reich popotahován po soudech. Agenti nasazení do demonstrace nepatří. Jejich aktivní ovlivňování průběhu je neakceptovatelné. Je tu jiná politická strana, kde je každý pod drobnohledem a každý druhý byl z vedení byl za něco souzen? S cílem znepříjemnit mu našim soudnictvím život a odradit ostatní. Já osobně bych jel raději k vodě a pozoroval oblohu, než jet a myslet na výslech, nebo ježdění po soudech.
0 # Tomáš Pecina 2017-07-22 15:10
Jak mohou tito provocateuři působit z hlediska práva? Podle jakého ustanovení? A nepomohola by žádost o informace proti policii? Nejsem si ovšem jist jak formulována.

Dost pochybuji, že byste se něco podstatného dozvěděl. Písemný rozkaz k provokování vám jistě nedají.

K disposici je zásahová žaloba, proti zásahu do práva nebýt ze strany státních orgánů provokován, ale asi sám cítíte, že to není právně právě přímočaré. Druhou možností je ústavní stížnost, a případně před ní ještě stížnost na policii, případně trestní oznámení na GIBS (to, pokud vím, zkusili, výsledek si umím představit: stížnost, trestní oznámení).
0 # Anonymní 2017-07-30 14:06
Stížnosti na GIBS jsou k ničemu. Ačkoliv mají odhalovat porušení zákona členy bezpečnostních sborů, takovéto kauzy jako přes kopírák přehrávají na ředitelství PČR k vyřízení. Jak to vyřízení pak vypadá, je jasné. Nikdo nic neporušil, vše bylo v pořádku, popř. videozáznamy se již smazaly ...
0 # Anonymní 2017-07-26 19:39
Státní zástupkyně vedla řízení pro činy, které nejsou trestné. Hájila se tlakem médií
ceska-justice.cz/.../...
0 # Anonymní 2017-07-29 20:35
Na nepovolené technoparty je 5 000 lidí. Policie je zatím rozhánět nebude
zpravy.idnes.cz/.../...
0 # Anonymní 2017-08-08 10:25

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)