Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jen tak-tak stihl červnovou prestižní cenu tohoto blogu Osel měsíce pplk. Miroslav Štěpán, vůbec první policista, jemuž se této pocty dostalo. Obdržel ji za svěží a nanejvýš pozoruhodné dílko, v němž vyslovil právní názor, že nález Ústavního soudu, jímž bylo vysloveno, že určitý postup v trestním řízení je protiústavní, a bylo rozhodnuto o derogaci části trestního řádu, nemá až do publikace ve Sbírce zákonů žádné účinky, je to prostě takové nezávazné, veselé tlachání ústavních soudců. Až bude mít pplk. Štěpán nález, pokud možno svázaný v kůži, založen ve své knihovně, možná se důsledky toho, co Ústavní soud vyslovil, začne zabývat (popř. začne přemýšlet o jiné výmluvě, proč věci z neústavně provedené prohlídky nemůže obviněnému vrátit).

Na Zbraslav posíláme srdečné blahopřání, oslí uši ve tvaru paragrafů jsou připraveny k převzetí – pokud možno ne formou domovní prohlídky – v redakci blogu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)