Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Ještě včera jsem se domníval, že prestižní cena tohoto blogu Osel měsíce poprvé zamíří do nejvyšší justiční sféry a obdrží ji třetí senát Ústavního soudu za dílo, které budu analysovat v nejbližších dnech, avšak mýlil jsem se: tímto brilantním myšlenkovým výkonem si cenu zasloužil soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 Vít Bičák.

Usnesení snad ani nemá cenu rozebírat podrobněji: představa, že občanská sdružení jsou imunní vůči odpovědnosti za škodu způsobovanou svým členům, neboť ti se mohou domáhat jedině vyslovení nesouladu rozhodnutí orgánů sdružení se stanovami nebo se zákonem, je natolik šílená – a zároveň natolik charakteristická pro českou parodii na justici – že nestojí za pozornost v jiném světle než jako kuriosum anebo exponát v exposici zmetků produkovaných českým soudnictvím. Nad rozhodnutím pláče nejen spolkové právo, ale i zdravý rozum.

Soudci Bičákovi srdečně blahopřejeme!

Komentáře   

0 # Astr 2009-11-28 10:09
Vazeny TP,
ne z oslovskeho, ale z pravnickeho hlediska, jak lze nahlizet na

www.czechfreepress.cz/.../
0 # Astr 2009-11-28 10:19
a jak na snahy nekterych vlad sve obcaby spravne pandemicky preockovat a to tak ze vlada dostane jine serum nez lid obecny ?
viz informace na odkazu vyse, vedle rabina nabadajiciho k likvidaci nepratel zpusobem vysoce naboznym, je projev:
Jane Burgeremeisterová o prasecí chřipce
Je takove varovani pravne spravne?
neni to vlastne protivladni vzpoura, nabadani k odporu, alias terrorismus?
0 # Jiří Vopálka 2009-11-30 12:00
0 # Tomáš Pecina 2009-11-30 12:05
Ano, rozhodování soudů v I. stupni je obecně šílené.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)