Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jak správně koncipovat opatření, kterým je přibrán znalec nebo znalecký ústav, předvedl agilní brněnský policista Michal Reichman v kause Hitlerových projevů, jedné z našich právnických telenovel. Hlavně nic neponechat náhodě! Subtilní náznaky, jak by měl výsledný znalecký produkt vyznít, je nejlépe včlenit přímo do textu opatření ([1], [2]).

Obvinění si to přirozeně nenechávají líbit a podávají námitky ([1], [2]). O nich bude nyní rozhodovat státní zástupce Robert Hanuš, nástupce legendárního Jana Petráska. Pokud na opatřeních neshledá nic podivného, posune se trestní řízení opět z oblasti práva do genru komedie, kam ostatně a limine patří.

Komentáře   

+2 # Libor Petříček 2018-10-02 16:38
To celé mi přijde hodně nešťatné.
Já si třeba rád čtu Komunistiský manifet, Kapitál, Leninovy spisy apod. A jsem snad komunista? Nikoliv. Já jsem totiž Antikomunista.
A rád bych si přečetl fašistické projevy. A jsem snad Fašista? Nikoliv, já jsem Antifašista.
Moji předci by se v hrobě obrátili, kdyby to bylo jinak, moji předci byli tzv. Volynští Češi, kteří si vytrpěli svoje jak od fašistů (daleko tvrdší represe než v Protektorátu) i od Komunistů (sovětská armáda).
Vzpomínám, kolik "strýců" a "tetiček" bylo umučeno a zastřeleno Němci a kolik Rusy.
A teď mi má vadit, když si mám přečíst nějaký Hitlerův projev?
To má být propagace fašismu?
Ztratila policie rozum?
Já v publikaci Hitlerových rojevů nic závadného nevidím, naopak... Jen to publikujte, abychom všichni viděli, co to bylo za svoloč. A stejně se přimlouvám k publikaci Stalinových (apod.) výlevů... Ze stejných důvodů.
Nicméně, důvod hlavní je SVOBODA SLOVA.
To je zásadní, každý má mít právo si říkat, co chce, a trestně ho stíhat - no, to by musel podle mne říkat daleko, ale daleko tvrdší věci, než v této věci.
L.Petříček

... tak jsem si to přečetl ještě jednou. A i obsahově je to celé nesmyslné. Držím obhajobě palce.
-1 # Vena 2018-10-02 17:34
To byste ale mohl celkem fundovaně oponovat závěrům znalců a dalších orgánů st. moci v otázce (ne)vhodnosti toho kterého světonázoru pro obyvatele ČR.Jistě chápete,že taková role v našem uspořádání by mohla narušit zaručenou neomylnost st.zástupců a soudců (asi si už nebudeme namlouvat “nezávislost” znalců na OČTŘ) při posuzování správnosti myšlenek a činů a mohla by dokonce vést k závadnému závěru o jejich nerozdílnosti,společných kořenech a cílech.Přitom by Vám mohlo navíc vytanout na mysl,že komunista i nacista se nechal stejně dobrovolně zaslepit propagandou a líbivými cíli a jak lze tedy od soudců-bývalých komunistů oćekávat,že tentokrát už opravdu k obžalovaným nepřistupují z pozice aktuálních dogmat,kupříkladu všici podnikatelé kradnú..Peppi
+1 # Libor Petříček 2018-10-02 18:28
to vena:
Nejsem si jist, že jsem Vás pochopil.
Pokud máte na mysli, že bych se vlastně mohl vyjádřit k věci samé /vliv "hitlerových projevů"/ - na obyvatelstvo, pak snad ano .... (:-)) .
Je mi 53 let. Mám dvě dcery, ani jedna minulost neřeší, ale když se řekne "Stalin" nebo "Hitler", jsou v "v obraze".
V každém případě, svým dnes již dospělým dcerám jsem od od jejich "sání mateřského mléka" historické souvislosti vysvětloval.
Jsem si jist, že v tom mají jasno a publikace Hitlerových projevů by je nijak nezasáhla, naopak, možná, že by si to čas od času, se zájmem přečetli.
A myšlenka, že by snad tím přečtením byly vystaveny vlivu nacionálního socialismu?
Tak to je zcela mimo rozumnou úvahu...
Libor Petříček
0 # Vena 2018-10-02 19:35
Jsem mladší,přiznávám.Ale musím se také přiznat,že mi dosud není zřejmé,jak a čím H. ty davy vlastně uchvátil.Mně jsou známy pouze různé útržky jeho projevů (povětšinou z filmů),kdy je vykreslován jako šílený,ječící skřet,avšak je jisté,že takto souvěrci nebyl vnímán.Přitom si myslím,že mladší generace Hitlera a Stalina nevnímá jako rovnocenné zrůdy,protože,mimo jiné, “Stalin osvobodil” .Je tomu tak i proto,že až v posledních málo letech se ponenáhlu prodírá informace o tom,že válku začalo,na základě dohody,Německo společně s Ruskem a to s cílem okupovat Polsko.Osobně si myslím,že publikací projevů Hitlera by mohlo dojít právě ke srovnávání těchto s projevy různých komunistických pohlavárů, a tím i ke zborcení mýtů o “dobrých” úmyslech zástupců pracujících v porovnání se “zvrhlými” fašisty.Nu a zde už jsme pouhý krůček od úvahy,komu vlastně publikace projevů vadí,komu prospěje a koho poškodí případné “ovlivnění”.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)