Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Dnes na thema ne úplně právní, leč neméně zajímavé. Adamu B. Bartošovi se povedl další husarský kousek. Banner, zde vystavený, vyprovokoval k neuvěřitelné, kojzarovské reakci Martina Zvěřinu, druhdy celkem soudného komentátora Lidových novin.

Kolik ze sbírky má jít na pomoc imigrantům, je na celé věci nejméně podstatné: i kdyby si Bartoš pozemanovsku vše vymyslel (nevymyslel), nemohl dostat s vynaložením menšího úsilí více mediálního prostoru: media, umí-li jich člověk využít, jsou fenomenálním zesilovačem informace, a v tomto případě byla zapojena, dle mého soudu, takříkajíc na plný výkon.

Projekt bojkotu je vedle toho právně nenapadnutelný: pořadatelé sbírky nemohou dost dobře žalovat Národní demokracii pro újmu na dobré pověsti s odůvodněním, že byli dotčeni osočením ze záměru pomáhat imigrantům, neboť se nelze dopustit nactiutrhání tím, že někoho obviníme, byť křivě, z chvályhodného, veřejně prospěšného skutku. A dovodit z inserátu trestný čin podněcování/hanobení nedokáže žádný z žijících znalců, na to by se muselo jít diskursivně-analyticky, a jak referováno průběžně, největší odborník na tuto methodologii je nyní na trestné lavici, patrně do konce zápasu.

Sledujme tento kanál – myslím, že ten chlapec se hodně rychle učí.

Aktualisováno.

Komentáře   

0 # Anonymní 2016-01-09 17:07
Prahou prošel průvod v čele s třemi králi na velbloudech

Průvod v čele s třemi králi na velbloudech dnes prošel historickým centrem Prahy. Zahájil tak 16. ročník Tříkrálové sbírky. Akci pořádala Arcidiecézní charita Praha, která konání sbírky koordinuje v pražské arcidiecézi. ... V pražské arcidiecézi bude letos podpořena pomoc migrantům a uprchlíkům, stacionář a charitní centrum v Příbrami, pomoc sociálně slabým rodinám v Bělorusku a Česká nemocnice v Ugandě.

Kojzar nezklamal...
0 # Tomáš Marný 2016-01-09 18:34
Nepodceňujte kreativitu a ochotu justice vyhovět politickému zadání.
Jsou to "vetřelci" a jsou líčení špatně. Hanopodněcování jak vyšité!
A nepochybuji, že někteří nacisté také hovořili o imigrantech jako o vetřelcích. Takže návaznost je jasná.
0 # Tomáš Marný 2016-01-09 18:39
A nezapomeňte na barevnou kombinaci!
0 # Leo Tydlitát 2016-01-09 19:31
Rozkaz zněl jasně: v Prase nesmí nesmí mít sbírka propad oproti minulému roku. Proto Lžidovky zmobilisovaly své (povětšinou pražské/městské) čtenáře, aby si tito řekli: „Pomáhat náckům? V tomhle nejedu!“ a přispěli „na černýho vzadu“ co nejvyšší možnou summou.
0 # Daniela 2016-01-09 20:32
To je zla cechackovina, odrazovat nekoho k dobrocinnemu skutku.
Nevidite to plizive politikareni ? Co je komu do toho, komu a kolik dam na charitu . A je to take proti krestanske ideologii, ke ktere se nenavistnik hlasi. Nakonec bude jen mene voziku pro handikapovane a vladni neziskovky stejne zatahnou zbytek. Ciliz Bartos skodi hlavne tem nejslabsim spoluobcanum, neco jako vylevani vanicky s ditetem, rovnou do kanalu.
Myslim, ze vysledek bude takovy, ze jine charitativni organisace z teto situace vytezi, mozna vyberou tento rok vyssi sumu. Mate tam Armadu Spasy, ne... Diversifikace neni na skodu.
0 # Leo Tydlitát 2016-01-09 21:03
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
0 # Tomáš Pecina 2016-01-09 21:13
Prosím, snažte se v diskusi zachovávat určitou úroveň. Děkuji.
0 # Leo Tydlitát 2016-01-09 21:35
Promiňte.
0 # Anonymní 2016-01-09 20:45
Osobne si myslim, ze ta fascinace mladymi muzi - narodovci uz zatemnuje mozek autora blogu vic, nez je zdravo... Pokud nekdo nazyva podobnou vec husarskym kouskem, ja si klepu na celo...
0 # Tomáš Pecina 2016-01-09 20:59
Klepete-li si, činíte chybu, protože předmětem mého zájmu není Bartoš, nýbrž media, která onen obratně využil k propagaci (informační amplifikaci, chcete-li) své akce, která by jinak byla naprosto marginální a odsouzená k nepovšimnutí.
0 # Daniela 2016-01-09 21:26
Bartos prece napsal knihu Obrezana republika, to bylo strachu a obav, jak se do Ceska nazenou zidaci a zotroci gojimy..
Nu a ted je situace uplne jina, je to prave naopak, ted je podelany z prilivu muslimu. Ti ho take obrezou.:-)) Snad mu pomuze svaty Vaclav.
Obdivovat takove nedochudce jako je Bartos, (zdrzim se nazvu chcipacek), je, to souhlasim, vazna uchylka.
0 # Leo Tydlitát 2016-01-09 21:45
>to bylo strachu a obav, jak se do Ceska nazenou zidaci a zotroci gojimy..
paragraphos.pecina.cz/.../...

>ted je podelany z prilivu muslimu.
Tomu se říká politika. Jinak než přes populismus to dnes nejde, protože masa zpopulárovala (zplebsovatěla) a spektrum jejího vnímání se scvrklo do šířky nedělní přílohy Blesku. Proto dnes v celostátní politice neexistuje jiné téma, než uprchlíci. Sají z něj všichni – Zeman, Babiš, Kohnvička… tak proč ne i Bartoš?
0 # Tomáš Pecina 2016-01-09 21:55
Jinak než přes populismus to dnes nejde

Přesně tak, někomu to došlo dřív, někomu později.
0 # Daniela 2016-01-09 22:08
Proti tomu nelze moc namitat, p.Tydlitat.
Populismus vladne i zde ve Statech, to je ta obracena mince hlasu lidu. Jen bych dodala, ze Konvicka, sice tez casto populista, je odpurcem islamu uz radu let. Je konsistentni. Nepozmenil strategii a neni jako Bartos s jeho blanickymi rytiri, kam vitr, tam plast.
Bartos byl kdysi i pritelem Israele, pak "prokoukl", kdyz, dle meho dojmu, ho vlivni Zide ignorovali a z frustrace se vrhl na opacnou stranu barikady. Ostatne, v Israeli existuje velmi prisna immigracni politika a z toho by si zidobijci meli vzit priklad.
Ja nejsem plosne proti novym prichodivsim, vzdyt jsem sama byla kdysi immigrantka. Jde o kontrolu a pristup, dle meho mineni "vitaci" ani "vyhaneci" zasadni problem neresi...
0 # Leo Tydlitát 2016-01-09 22:52
>dle meho mineni "vitaci" ani "vyhaneci" zasadni problem neresi...
Samozřejmě, od toho je tu přeci Bilderberg, pan Soros a další dobrodinci, kteří to se světadíly myslí upřímně.

Teď jde jenom o to, jak tyhle hodné hochy přesvědčit, aby v České republice umožnili vznik a následné tolerování vlády velemoudrého knesetu, který bude demokratický, antixenofobní a pro-americký, a zároveň v něm nebude zasedat ani jeden „vítač“ a „vyháněč“, jakož ani celospolečenskou náladou nebudou cloumat sebenepatrnější emoce (a když, tak jenom veselé, jako ve filmu Equilibrium), jak si přeje paní Daniela. Čili něco jako stát v louži se suchýma nohama, pokus o kulatý čtverec či socialismus s lidskou tváří, protože všechny tzv. západní demokracie zatím vždy stály, stojí a budou stát na trvalém pnutí mezi „vítači“ a „vyháněči“, mezi levou a pravou, mezi černobílou a duhovou.

V politice je to vždycky něco za něco, výměnný obchod. Spoléhejme v tomto na TTIP a na uzavření smlouvy o nevypověditelné a trvalé dodávce psychofarmak, na jejichž řádnou konzumaci občany bude dohlížet americké velvyslanectví. Ráno, v poledne a večer každý člověk jeden prášek, a konečně si tu budeme moci vládnout sami v nejskvělejší danielokracii. :)
0 # Anonymní 2016-01-10 02:57
Jinak než přes populismus to dnes nejde.

Přistoupíme li na jejich hru staneme se (dobrovolně) jen dalším bleskem. Přesně tam kde nás důmyslný stroj potřebuje mít. Přitom stačí nalézt v matrixu člověka který (zří) vidí za věci a bude sdělovat lidem pravdu. Ten člověk musí být nějak rezistentní proti okopávání. Jen takto je správné probouzet svůj lid. Podvodník dříve či později bývá odhalen a zapomenut. Populistu na svém písečku může dělat každý kdo se trochu rozhlédne. Důmyslný stroj si toto uvědomuje a v případě potřeby k znepřehlednění situace vyrábí další blesky (záplatuje) Ten mladý muž Bartoš je nejnovější příklad prázdného sudu, ale dám mu čas abych pozoroval jeho účel záplaty volného místa (a adresu výrobce) Já opravdu jeho cestě populismu nevěřím představte si jak by lid obrátil a vítal tsunami vlnu ,kdyby každý vetřelec s krví mouřenína byl dobře Česky mluvící doktor & multimilionář.
Viktor
0 # Anonymní 2016-01-09 23:01
Jinak než přes populismus to dnes nejde

Přesně tak, někomu to došlo dřív, někomu později.

a to je presne dovod preco som presvedceny, ze tito "populisti" (nech sa uz nazyvaju akokolvek) su nebezpecnejsi nez milion utecencov.
0 # Leo Tydlitát 2016-01-09 23:19
>a to je presne dovod preco som presvedceny (…)
Proti vašemu přesvědčení nelze nic namítnout. Dokonce i v tom zlém nedemokratickém Rusku se už v roce 1917 našli tací – a nebylo jich zrovna málo –, co byli přesvědčeni, že bolševičtí populisti jsou horší než milion bělogvardějců!
0 # Daniela 2016-01-10 00:05
No, rekla bych, ze nejvetsim nadnarodnim spolecnostem je suma fuk, kdyz se obyvatelstvo te ci one zemicky navzajem nenavidi a vrazdi..
Kdybych byla vrchnim loutkarem Noveho svetoveho poradku, v bezpeci na skrytem ostrove, pak by mi zcela vyhovovalo, ze v Tramtariich vladnou pomatenci a stekaji u jineho stromu. Mela bych pak klid na praci... :-)
0 # Anonymní 2016-01-10 10:34
nejvetsim nadnarodnim spolecnostem je suma fuk

neviem sa rozhodnut ci ma vasa predstava "nadnarodnych spolocnosti" bavi alebo skor desi. ked uvazim, ze podobnu predstavu ma podstatna cast populacie tak ma skor desi.

vasa predstava nadnarodnych spolocnosti je s prepacenim scestna a tolko skrytych ostrovov na tejto planete nie je aby sa tam skryli vsetci majitelia (hint: od akeho podielu akcii sa moze bezny investor ist na taky ostrov skryt?).
0 # Daniela 2016-01-10 21:35
Ta predstava by vas mela pobavit,
anonyme z 10:34,
jelikoz nikoho nepresvedcuji, je to marne, tak reaguji na argumenty o "svetovych loutkarich" tim, ze neoponuji, ale dale rozvijim konspiracni teorie, ktere, jak jste sam seznal a napsal, jsou naprosto scestne. Mozna, ze si to uvedomi i nekdo jiny.
Nevim, jak se presneji vyjadrit - mate tam slovenske prislovi, ktere rika, ze: "muzeme privest kone k potoku, ale nemuzeme ho nutit se napit "?
0 # Anonymní 2016-01-10 09:27
lidovky lzou jko kdyz tiskne, carita to nemela jen v praze, ja treba Bartose nemsim prave pro jeho kecy o bile evrope. Islam zdr ovsem taky nechci, protoze vim jak to dopadne a jak se chova stat.
Tedy baner or bartose jsem nevidel, ale videl jsem letak charity, uprchlici tam byli na 1. miste a zadna zminka, ze jen v Praze.
Tedy si za to muze charita sama, co je naprvim miste, na to se dava nejvice a basta.

Takze jen blaboly, Bartose nikdo nezna, na uclky se hich lidi ptaji na zakade jejch leaku a to co prdvad vnovinch ve me vyvolalo nechut coklv charite dat, protoze nesnasim lhare. Kdyby rekli, na zaklade ohlasu, jsme se rozhodli pomoc muslimum nedat a nechat to v CR, nereknu ani slovo. Neverim uz ani tomu, ze penize nerokradou
0 # Anonymní 2016-01-10 21:51
"Ten chlapec se rychle uci" .. to si vazne Tomasi myslite, ze to co se kolem nej deje je z jeho hlavy?
DS
0 # Tomáš Pecina 2016-01-10 22:15
Vy jste prostě celoživotní konspirační theoretik, Dušane. Ano, samozřejmě, jedná na základě vlastního úsudku a ve vlastním zájmu.
0 # Anonymní 2016-01-12 21:32
Presne tak, ani dotyk Ruska ani zadna podpora Ruska neni ani nahodou kolem Bartose pritomna, je to jeho dilo :-) BOZE.
0 # Tomáš Pecina 2016-01-12 22:02
Přemýšlejte: Zemánek s Bartošem se v době krymské krise šli producírovat na ruskou ambasádu, o čemž následně zveřejnili zprávu. Kdyby byli Putinovými agenty, první, co by jim vysvětlili, by bylo, že něco takového nikdy udělat nesmějí.
0 # Anonymní 2016-01-12 23:06
Dobry vecer Tomasi,
ale oni nemusi byt (a nejsou) vsichni poskoci, ideovi pomocnici, ci osoby jinak jednajici ve prospech, nejak zakonspirovani.
To prece (a zrovna vuci Rusku) neni treba ani M.Zeman a presto jeho vztah k Rusku je v celku jasny...
Totez komuniste. Gottwald a spol. se k sve oddanosti k Rusku otevrene hlasili - a byli jeho poskoci.
To, ze se Zemanek a Bartos ke sve podpore Ruska verejne hlasi neni v zadnem rozporu s tim, ze vedome jednaji v jeho prospech. Ba prave naopak...
Zdravi DS
0 # Tomáš Pecina 2016-01-12 23:33
Ale vaše otázka zněla, zda to, co činí, je z jeho hlavy. Jsem přesvědčen, že ano, a že jedná ve vlastním zájmu: jímž je, minimálně v současné době, vstoupit ve veřejnou známost (což se mu prozatím daří).

Zeman se stal presidentem za ruské peníze, to je úplně jiný případ.
0 # Anonymní 2016-01-11 18:59
Znásilnili dívky. Autora fám o cizincích hledá policie ČR
hradec.idnes.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)