Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Když právě před osmi lety, za vlády Jana Fischera, začaly razie proti tzv. pravicovým extremistům, mnozí jejich názoroví oponenti se tetelili blahem: konečně zavírají nácky! Upozorňoval jsem je, že se tragicky mýlí, protože až bude zlikvidována krajní pravice, přijdou na řadu oni. Nemnozí pochopili, většina nikoli, faktem je, že přesně to se nyní stalo: čtyři anarchisté, včetně nám známého V. M. alias Tomáše Zeleného (ano, to je ten, který poukázal na Šlachtovu traktoristickou kombajnérskou minulost a odstávající uši, a byl za to policií neúspěšně pokutován), byli nyní obviněni z ideozločinu, který snese ve všech aspektech srovnání s těmi nejhoršími excesy, jakými byl nálepkový proces nebo kausa RWU.

Jejich proviněním má být, že šířili prohlášení Lukáše Borla (alias Sítě revolučních buněk) a měli doma anarchistickou literaturu, v čemž podplk. Magdalena Němcová spatřuje deseti lety žaláře honorovaný zvlášť závažný zločin podpory a propagace podle § 403 odst. 2 TrZ.

Usnesení je hodno bedlivého studia, jelikož jeho struktura je stejná, jako v obdobných kausách extremistů pravicových: znalecké posudky zpracoval Miroslav Mareš, jenž se, jak je poslední dobou jeho zvykem, držel zkrátka, a Štěpán Výborný, ambiciosní rádoby znalec odlitý podle svobodovského kadlubu: za peníze do posudku napíše cokoli. V daném případě třeba to, že podpálení policejního auta je terorismus, přičemž zcela pomíjí, že základním znakem terorismu je násilný čin provedený s cílem zastrašení civilního obyvatelstva. Nevím tedy, jak ctěné čtenářstvo, ale já si jen těžko představuji občana, který by se cítil zastrašen, když policii někdo podpálí automobil: méně hloubaví jí to přejí, ti chytřejší jsou naštvaní, protože vědí, že budou muset ztrátu ze svých daní nahradit.

Čímž se dostáváme k jádru problému. Proklamace Borlovy Sítě jsou samozřejmě strašlivé ideologické žvásty, podobně jako anarchistické pamflety, jejichž šířením – ve stadiu přípravy – se měli obvinění provinit. Vše, co učinili, je arci pokryto svobodu slova, protože jakkoli nelze souhlasit s Borlovými akcemi proti restauraci Řízkárna nebo proti policejním automobilům, rozšiřování politických textů je esenciální svobodou, respekt k níž odlišuje liberálně demokratickou společnost od despocie.

Není nám známo, jaké důkazy se podařilo shromáždit proti Lukáši Borlovi, arci bylo by zcela ve stylu Národní centrály proti organisovanému zločinu (dříve ÚOOZ), kdyby jeho vina nebyla prokázána, zato by byli odsouzeni ti, kteří rozšiřovali jím koncipovaná prohlášení.

Aktualisováno.
Obviněný proti usnesení podal prostřednictvím svého obhájce stížnost.

Komentáře   

0 # Anonymní 2017-06-11 09:01
Je potřeba to brát z té lepší stránky, například ve Švýcarsku už lítají podmínky i za lajknutí "závadných" textů na Facebooku, alespoň v něčem se tedy velice rychle přibližujeme svobodnému a vyspělému Západu. Nepochybuji, že i u nás brzy dojde na soudy pro závažný zločin kliknutí myší na čudlík.
0 # Anonymní 2017-06-11 09:11
neviděl bych to nijak dramaticky, zde se přece jedna o policejní iniciativu "zdola", kdy jsou radovi policisté flustrovani, ze proti levicovým "anti fašistů" nelze zasáhnout, neb ti jsou po ochranou stejne ideologicky napadeného establishmentu ( viz treba pripad klinika), jen se režim boji reagovat ted pred volbami, aby jeste ne zvýšil nevadí st populace proti sobě . Tj dopadne to tak, ze prvni instance je zprosti a stát jim jeste neco zaplatí jsko omluvu. Vždyť jsou o přec " leadri budoucnosti", jak pravil soucasny předseda vlády " ozubená pleš". U tz neonacistu jde o jine kafe, tak je arogance židů spojena s jejich moci a tedy je tam i tlak zhora ....:(
0 # Anonymní 2017-06-11 15:14
Nácky mám tedy v daleko větší oblibě, než tyhlety dredatý sfetovaný bolševický kreatury, ale ani s jejich kriminalizací za politický názor nesouhlasím.

I když je tedy pravda, že kdyby v 60. & 70. letech ty šmejdi bručeli, tak nám teď "díky" EU nevládnou.
0 # Anonymní 2017-06-11 18:11
To je super, konečně se demokracie brání i ohrožení zleva a jako bonus se díky Vaší aplikaci dozvíme tajemnou identitu hrdinského anonyma Zeleného.

Yossi
0 # Anonymní 2017-06-11 19:33
Čím větší loser, tím vzletnější název organizace! :-)))
0 # Jan K. 2017-06-12 09:47
Promiňte, ale dovolím si upozornit na drobnou chybu. Pravděpodobně omylem jste v textu Vašeho článku uvedl § 403 odst. 2 "TrŘ", což je zkratka bezpochyby užívaná pro "trestní řád", ergo procesní právní předpis, ačkoliv de facto máte na mysli ustanovení o "založení, podpoře a propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka", které je definované v zákonu č.
40/2009 Sb., trestní zákoník.
0 # Tomáš Pecina 2017-06-12 11:18
Díky, opraveno.
0 # Anonymní 2017-06-13 14:49
"podnikatel Vladimír Krulec, se stal předmětem anarchistické šikany nikoli pro svou příslušnost k podnikatelskému stavu, nýbrž pro způsob, jak zacházel se svými zaměstnanci, jimž dlouhodobě nevyplácel sjednanou mzdu."

Jak jste to říkal, jo, už si vzpomínám, čiročirý výmysl. :)

Yossi
0 # Anonymní 2017-06-14 02:56
Usnesení je neskutečná splácanina. Např. zmíněná publikace „Povstalecký anarchismus: organizování se pro útok“ není „tuzemské produkce“, jak se uvádí. Policejní analytici svou práci dost odflákli. Píše o tom Karel Hyka v článku „ Strategie napětí“ na NWOO. Článek jinak anarchistům nadržuje (zamlčuje jména a důležitá fakta). Hyka je kryptoanarchista, který v květnu 1998 organizoval festival „Kulhavý Rosinante“ ve squatu Ladronka, což mluví za vše.
0 # Anonymní 2017-06-14 19:09

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)