Dne 26. března 2013 vydal Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodnutí, jímž zastavil řízení o stížnosti rozpuštěné Dělnické strany a jejího bývalého předsedy. Důvodem rozhodnutí byla skutečnost, že stěžovatelé nereagovali na stanovisko vlády k přijatelnosti a odůvodněnosti jejich stížnosti, a to ani po upozornění ze strany Evropského soudu o procesních důsledcích, které může tento postup mít. V případě, že by Evropský soud dal stěžovatelům zapravdu, že rozhodnutí o rozpuštění Dělnické strany porušilo článek 11 Evropské úmluvy o lidských právech, mohli by stěžovatelé podat návrh na obnovu řízení před Ústavním soudem. Proti rozhodnutí není možné podat opravný prostředek.Takže, pokud tomu dobře rozumím, ESLP neodmítl stížnost na rozpuštění Dělnické strany pro zjevnou neopodstatněnost a rozhodl se jí věcně zabývat, avšak Tomáš Vandas neuznal zájem soudu za hodna své pozornosti a procesní korespondenci použil na otop, případně si jí podložil vratký kus nábytku. Vskutku, velká to osobnost české politiky!
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Dělnická strana prohrála ve Štrasburku
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Jiné případy
- Kategorie: Dělnická strana
- Počet zobrazení: 7505
Komentáře
Spise si myslim, ze duvod je "pravnicky". Prvni stiznost, do rozhodnuti o tom, zda ta stiznost ma zdani poruseni Umluvy, muze napsat kdokoli. Jakmile ale soud rozhodne o pripusteni, musi nastoupit advokat licencovany v nejake zemi Umluvy (myslim, ze pravnicke vzdelani nestaci, ale muzu se mylit). Asi Vandas nenasel nikoho, kdo by to delal.
Yossi
Tak mě napadá, co je ČR za stát, když vláda tvrdí, že tahle partička imbecilů natolik ohrožuje jeho fungování, že jí musí rozpustit.
-es-
Třeba šlo o toto:
Důvodem rozhodnutí byla skutečnost, že stěžovatelé nereagovali na stanovisko vlády k přijatelnosti a odůvodněnosti jejich stížnosti...
tzn. že stěžovatelé měli nějak reagovat na stanovisko vlády k přijatelnosti a odůvodněnosti jejich stížnosti... Jak a kdo měl reagovat na stanovisko vlády?
Petr V
f.
f.
Zrejme jste nepochopil jednu dost zasadni vec. Nejde totiz o to, zda-li je potrefenym Savel nebo Pavel, ale podstatne jsou nekorektni prostredky, kterymi stat ( nejcasteji v podobe OCTR)v jejich kauzach zafungovala. Az pochopite, ze principy jsou dulezitejsi nez to, o jaky subjekt se jedna, naleznete take odpoved na sve otazky.
DS
Jen pro upresneni, muj nick DS (Dusan Stuchlik) nema zadnou souvislost s rozpustenou Delnickou stranou, jen ta prvni pismena Ale k tematu:
Vy jste napsal/a: "pan Pecina se vždycky zaplete s nějakými marginály/exoty.." a ve svem dalsim postu pisete: "O co jim teda vlastně jde? Myslejí to ti lidé vážně? Je vůbec pravda to, čím se před státními orgány hájí?"
Snazim se vam vysvetlit, ze i marginalove a exoti, dokonce i ti, kteri to treba nemysli vazne a kteri mozna ani sami nevi o co jim jde, tak (nejen) ti vsichni maji narok na to, aby k nim statni moc pristupovala korektne a neporusovala pri tom vlastni pravidla, kterych mam byt navic garantem.
A je jen a jen logicke, ze pokud statni moc tato pravidla zacala porusovat, cini tak nejflagrantneji v pripadech "marginalu/exotu". A je jen a jen spravne vystupovat proto porusovani techto pravidel a prav, bez ohledu na to, zda-li jde o "marginaly/exoty" nebo kohokoliv jineho. Nebot pokud jsou to dnes "´marginalove a exoti", priste jiz muze jit o ctihodne damy a pany. Je to zkratka vec principu a naprosto spravna snaha o upozornovani (a nejlepe zjednani napravy) v porusovani prav kohokoliv - a nema to zadnou souvislost s tim, zda-li se p.Pecina ztotoznuje s jejich nazory a postoji.
Zdravi DS
hudoc.echr.coe.int/.../search.aspx?i=001-110075
RSS kanál komentářů k tomuto článku