Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo seznam komunistických soudců a státních zástupců
Protože soudy vesměs čerpaly z prohlášení jednotlivých soudců, jednomu by se chtělo říct, že co český soudce, to lhář – ale to jistě nemůže být pravda!
Zřejmě nejpikantnější je případ Nejvyššího soudu. U tří soudců, Olgy Puškinové, Milady Šámalové a Ivany Štenglové, mi předsedkyně soudu Iva Brožová výslovně sdělila, že členy KSČ nebyli, a pohleďme, na ministerském seznamu figurují. Copak? Že by se snad dámy za svou někdejší politickou angažovanost styděly?
Aktualisováno.
Podle zprávy iDnes ministerstvo už čtyři jména ze seznamu vyškrtlo, mezi nimi i Ivanu Štenglovou.
Aktualisováno.
Seznam je zjevně pouhou beta-versí: vypuštěna byla spolu s několika dalšími osobami i Olga Puškinová a ladí se prý dál.
Aktualisováno.
Bez omluvy zmizela i Milada Šámalová a také např. soudkyně Městského soudu v Praze Miroslava Hrehorová, proti které jsme podávali námitku podjatosti: možná by ministerstvo mohlo seznam začít vydávat v nějakém systému správy versí, např. CVS nebo SVN, takto začíná být krajně nepřehledno. Představa, že Sudetoněmecké krajanské sdružení bude soudit Hrehorová, u mne vyvolává nelíčený děs, jelikož tak špatnou soudkyni aby pohledal!
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Informační právo
- Kategorie: Komunističtí soudci
- Počet zobrazení: 7039
Komentáře
Dalo se předpokládat, že čím vyšší postavení, čím vyšší plat, tím větší koncentrace rudochů. Na městském, krajském, vyšším a nejvyšším soudu jich je největší koncentrace.
Stejně jako v České televizi a zřejmě i jinde. Jak je to možné?
Už víme, proč tu nikdo nebyl za žádný tunel odsouzený?
Kdopak to tu řídí?
Vážný
Je to odpoutávání pozornosti od korupce!! Dnes jsou soudci rozlezlí pluralitně v několika stranách... ...nebo včera modrý a dnes oranžový... To jen Ti, co od sebe potřebují odvrátit pozornost, upozorňují na komunisty. Tak chci taky vědět, s kým jsou soudci provázaní za současných stran a kolik od nich dostali.
Ty reci "o honech na carodejnice" mi pripominaji Pitarta v roce 1990/91. Taky kdyz byla (jen velmi potichu a hlavne rychle umlcena) debata prave o komunistech .. a Pithart tehdy "slysel travu rust.."
V době, kdy komunisté plnili své koncentrační tábory skutečnými odpůrci komunismu, byl Petr Pithart se svými rodiči - komunistickými diplomaty, kde jinde než na Západě. On tam v té době totiž studoval… Koncem 50. let, kdy lágry přetékaly, se rozhodl vystudovat komunistická práva aby se jimi mohl za nelidské komunistické diktatury jako státotvorný doktor práv dobře živit. To se mu taky podařilo: Pracoval 8 let jako odborný asistent na katedře komunistického „státu a práva“. Už jako student vstoupil na přelomu 50. a 60. let do komunistické strany, kde strávil celé mládí. Mezitím, po skončení Právnické fakulty UK, jako věhlasný znalec nepřátelského Západu, navíc se 100% prověřením, vyučoval na vojenské škole v Bruntále velitelské kádry komunistické armády pro jejich tažení na Západ. Tuto epizodu byste však v jeho oficiálním životopise ( www.pithart.cz/zivotopis.pp ) marně hledali. .. Ještě ve druhé polovině 60. let vyhazoval ze své kanceláře na fakultě studenty, kteří ho při vstupu nepozdravili „čest práci“. Důvěru, vloženou do něho komunistickou stranou , nikdy nezklamal. Po sovětské okupaci byl opět vyslán na studia na Západ, ale na výzvu komunistické strany se už po třech měsících disciplinovaně vrátil z tohoto nelidského světa „vykořisťování a bezpráví“ zpět do své milované okupované vlasti pokračovat v budování socialismu. Situaci však ani tím nezachránil a lukrativní post na fakultě komunistického „státu a práva“ musel ke své velké lítosti přepustit ještě kovanějším soudruhům. Nelze se proto divit, že po takovém nevděku natolik zatrpkl, až nakonec podepsal spolu s množstvím komunistickou stranou podobně nedoceněných soudruhů Chartu77. Ke své nejslavnější knize „Osmašedesátý“ , považovanou za klasiku tzv. "omluvenkové literatury", se až do 90. roku nikdy nepřihlásil. Věděl, že tím by se rodné KSČ nezavděčil a sobě nepomohl. Po listopadu pak přesně naopak. Vždy dobře věděl, co je a co není pro něho výhodné. Sám říká, že jako chartista strávil 48 a 96 hodin na policejní cele předběžného zadržení.
zajimalo by mne jsou-li tyto data k dispozici, kolik to tak dela v procentulanim vyjadreni z celkoveho poctu soudcu a statnich zastupcu v CR?
Honza
Smutne..
Honza
(Očekával bych větší podíl)
K. Dlouhý
RSS kanál komentářů k tomuto článku