Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Chomutov, severočeské Palermo, město, kde organisovaný zločin a státní správa vytvořily pevné, trvalé a nerozlučitelné spojenectví. Město, odkud pochází exděkan Milan Kindl, exsenátor Alexander Novák a exsoudce Ivan Novák. Město, kde přežívají jen nejodolnější z nejodolnějších a kde vás pojistí na život až po předložení místopřísežného prohlášení, že nejste členem žádné politické strany. Město, kde se dějí věci nevysvětlitelné – prostě, takové malé Brno v Čechách.

Při kontrole svého přehledu soudních jednání jsem narazil na tuto zvláštnost, jež v mé mysli okamžitě vyvolala serii divokých představ. Kde se bude výslech konat? Kdo bude vyslýchán? Bude u výslechu přítomna zásahová jednotka místní mafie, která dohlédne na korektní formulaci otázek a pomůže soudu s protokolací?

Komentáře   

0 # Anonymní 2016-08-08 14:19
Dle infoSoudu patrně výslech ve vazební věznici.
0 # Tomáš Pecina 2016-08-08 15:02
Ale proč o půl desáté večer? Soudkyně má předtím celý den volno, takže i kdyby to bylo např. v Ostravě, takto pozdní hodina nedává logiku.
0 # Anonymní 2016-08-09 22:18
Nedivil bych se, kdyby meli nejakou lhutu. A soudkyne mit volno nemusi, ze nema nic v InfoJednani jeste neznamena, ze nic nedela ...

S ohledem na to co jsem slysel od par advokatu o praxi ve vazbe (a jak "snadno" se ke svym klientum dostavaji) bych docela i pochopil, kdyby si nekdo programove takhle vyslech nastavil, jednoduse z duvodu aby skutecne na prvni pokus probehl.

MH
0 # Anonymní 2016-08-08 16:32
Zažil jsem (co do načasování) podobnou věc. Odsouzeného (byl původně stíhán jako uprchlý) přivezli z daleké ciziny letadlem (běžnou linkou) a soud rozhodoval o vazbě. Linka měla přílet večer, jednání nařízeno na 20.00. Nakonec měla zpoždění a jednat se začalo ve 23.30. Třeba to zde bude něco podobného.
0 # Anonymní 2016-08-08 22:19
A safra, to zavani utrpnym pravem.
V tehle lokalite by to nebylo zadne prekvapeni :-)
DS
0 # Anonymní 2016-08-08 22:19
Zkusil jste brnknout do Chomutova?
To by možná nechtěně zarazilo Vaši fantazii. :-)
0 # Nomer 2016-08-09 14:04
Ze jsem tak zvedavy, ale copak vlastne mate proti Brnu? Priznavam, sam z Brna jsem, ale nic zvlastniho nepozoruji. Je to tim, ze uz se me filtry prizpusobily krute mistni realite?
0 # Tomáš Pecina 2016-08-09 16:48
Už to tak bude. Jde o chronickou brunensitidu. Projevuje se např. tím, že si jihomoravské obyvatelstvo za hejtmana zvolí notorického lháře a podvodníka.
0 # Gogo 2016-08-09 18:11
Vy se domnivate, ze hejtmana voli jen obyvatele Brna? To jste vazne tak mimo?
0 # Tomáš Pecina 2016-08-09 19:35
I dalších měst, městysů a jiných obcí v okolí. Výsledkem je arci Hašek.
0 # Gogo 2016-08-09 20:02
Kdezto jinde volili moudre Rathy a Bemy. Asi jsme ten radoby vtip nemeli dal pitvat, ukazuje se neco, co neni zrovna lichotive.
0 # Anonymní 2016-08-11 16:48
Gogo-Nerad Vas obtezuji, ale snad mi tohle vysvetlite, protoze se v tom nejak ztracim:

zpravy.aktualne.cz/.../...

Tak si rikam, tvl-45 tis.ks v penalu, okolo 10 tis.ks zranenych/zmrzacenych, navzdy vyrazenych z boje, dalsich cca 1500ks Cmoudu, co ma na svedomi JSOC a Langley, kteri nejsou zapocitani v ofic.statistice, kde ty soudruzi v Pentagonu udelali chybu, ze takle doslova vyplenili sve chranence....

Neocon
0 # gogo 2016-08-15 08:43
To se musíte zeptat redaktorů a jejich zdrojů. V našem tisku je zvykem tvrdit, že americký dron vždy trefí správný cíl. A byly-li to děti nebo svatebčané, byl mezi nimi jistě pohlavár Alkajdy, který je použil jako lidský štít. Vlastně pardon, Alkajda je nyní považována za umírněnou opozici a jsou jí dodávány zbraně a Rusové na ni nesmí útočit.
Také je třeba umět správě počítat a zejména odečítat, především dosáhneme-li poslední entity, kdy pro řadu lidí by bylo trapné jít do záporných čísel. Takhle vybombardovat mínus první dětskou kliniku ... ale nedejme s zmást, jistě i tato pomyslná bariéra bude pokrokovými zpravodajci brzy překonána.
literarky.cz/.../...
0 # Anonymní 2016-08-15 13:30
Aha Gogo, tak nevim. US koalice provedla cca 20tis. naletu, 45 tis.ohlasenych zabitych kusu a Vy to zpochybnujete. Me to prijde cca 2 ks na jednu bombu plytvani penezy, pro Vas vymysl DoD. Pres Vasi obvyklou solidnost, Vam nejak apriory statistiky vadi, proc vite jen Vy sam...

Gogo, nevim, jestli jste si toho vsimnul, ale v kazde valce umirajici civiliste, zeny, deti, tedy ac jste mozne prekvapen, tato neni vyjimkou. Ano, musim uznat, ze tohle Obamova administrativa nepochopila-drive ci pozdeji se ta "umirnena sunitska opozice" otoci proti nam...
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 14:08
Já absolutně nezpochybňuji počet kusů. Jen jsem skeptický k tomu je řadit účelově k ISIL a pak to vydávat za důkaz toho, že USA proti ISIL bojují jak mohou.
Přitom ISIL (stejně jako jim příbuzné extremisty) USA seriově a dlouhodobě využívá jako nástroje proti nepohodlným zemím a režimům. Často jim přímo či nepřímo dodává zbraně a vybavení a pomocí spojeneckých režimů (Katar, SA, Turecko) i financuje, případně nechá obchodovat s ropou.
Tak, jako se ISIL přihlásí ke všemu možnému, ať už v tom měl prsty nebo ne (ISIL ovšem není žádná dobře organizovaná struktura), označí se zabití zase za bojovníky proti kterým se papírově bojuje, ať už jimi jsou nebo ne.
Faktem je, že ISIL vznikl na území ovládaném USA a všichni hlavní velitelé tehdy vzešli z USA zřízeného Bucca camp. USA bojovali proti ISIL tak urputně, že se tento stačil rozšířit po půlce Sýrie a třetině Iráku za laskavého dohledu USA, finanční podpory SA a logistického zázemí Turecka.
Zcela jistě sešli někteří zdivočelí soudruzi i americkou rukou, ale opravdu byste měl přehodnotit svoje představy o vztahu USA-SA-ISIL. Bylo to podle mého názoru velmi podobné schematu uplatněném v Afghánistánu 80.let, kdy USA podporovaly mudžahídy, kteří se později stali jádrem Talibanu.
A dobře byste měl sledovat, koho USA administrativa označuje za tzv. umírněnou opozici, kdo ji ve skutečnosti představuje a kdo všechno pod toto označení v průběhu posledních 6 let spadal. V poslední době to byla např. i ta Al-Kajda/Al-Nusra
ČR v tomto není také bez viny, náš komediant nechal na žádost partnerů poslat do oblasti desetitisíce Sa58 a miliony ks munice. Samozřejmě tzv. umírněné opozici a jen zlá náhoda tomu chtěla, že byly nalezeny v hnízdech Daeše.
0 # Anonymní 2016-08-15 14:26
Gogo-ISIS (jakkoliv se jiz nejmene 3x prejmenovala) zalozil Zarqavi, ktereho popravili USA. Tento novodoby/obrozeny ISIS/ISIL/IS vznikl v Syrii. Jak USA "ovladalo Syrii", jak pisete, a 2004 Anbar Province-netusim, prosim, opet me pomozte/poradte-znovu se v tom ztracim.

Vas pohled na vec je spatny-Obama vyhral 2008 volby pouze s tim, ze ukonci valky a nebude v Cmoudove zasahovat. Tedy, ted se mu spatne rika/kona, ze Bush mel pravdu a ze politika nicnedelani nefunguje, jak jsme zjistili uz za Clinton, ktery opakovane odmital uderit na AQ s tim, ze nas pak nechaji na pokoji.
Ano, souhlasim, ze se opet jedna o US (nejen dem.administrativy, ale hlavne GOP jestrabu, kteri tlaci na Obamu s podporou "moderni sunitske opozice" a jeji vyzbrojeni" absolutni nepochopeni veci.
Nic vsak z toho nemeni na veci, ze nebyt US, behalo by tam o cca 70 tis. hrdlorezu a psychopatu vice-o tom neni pochyb.
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 14:53
K tomu ISIS/ISIL/DAEŠ ve zkratce
wikipedie.blogspot.cz/2014/09/vznik-isil.html
Bez ohledu na detaily, byli tito bojovníci podporováni triem USA-SA-Turecko v jejich fanatickému boji proti (na tamní poměry sekulární) Syrii. Podobně fanatická byla i Francie a Británie, ale ti se zase v Sýrii tolik neangažovali. Překvapivě se od toho distancovalo Německo, a Česko jako jediný "západní" stát ponechalo v Damašku po celou dobu otevřenou ambasádu.

Obama že nezasahoval? To nebyl Obama, kdo napadl Libyi?
A obávám se, že se neshodneme ani ohledně Bushe jr. .. v čem měl pravdu? Že má Irák ZHN? Už jste je snad našli?
Agrese vůči Iráku byla prostě jedna velká špinavost, za kterou by účastníci měli stát před mezinárodním tribunálem. Libye ještě větší a Syrie to jen završila.

Kdyby Bush nenapadl Irák a USA nepodporovaly SA s jejím wahábistickým expanzivním výkladem islámu, nebyl by ani Talibán v dnešní podobě, natož nějaký Daeš. (Bylo by tam něco jiného, lokálního)
0 # Anonymní 2016-08-15 15:23
Ne, Gogo, US nikdy nepodporovali ISIS, nikdy. Mozne necinne sledovali z Drones a satelitu, jak se blizi tu k Mosul, tu k Ramadi a Falludze, ale nikdy nepodporovali Daes.

Lybie byla akce Francie a UK, nikoliv US. Obama se pridal pod tlakem, predevsim logisticky, kdyz Britum a Francouzum nemel kdo tankovat ve vzduchu a kdyz po 11 ti dnech dosla evropanum munice, predevsim tomahawks.
Bush mel pravdu, ze nic nedelani nefunguje. Kupodivu neexistuji odhady, kolik pod Bushem, tedy mezi 2001-2009 jsme zabili cmoudu, mozna pul milionu.
Cili diky Bushovi je na svete o 500 tis. extremistu/blaznu/psychopatu/vrahounu mene. Tyhle lide, daji li se lidmi nazyvat, by dnes utocili na nas, na vas v Evrope. A diky Bushovi jiz tak nikdy neucinni.
WMD me nezajmaji-zvlastni, ze lide jako Vy pouzivaji tu dvoji taktiku-kdyby tam Bush nesel a pokracovalo to, co Saddam a jeho 2 povedeni synove delali-muceni, znasilnovani, vrazdeni, plynovani Kurdu atd.atd.-tak tu dnes budete psat-" proc s tim amerika nic neudela?".
Kdyz tam Bush sel a stalo to toho smejda hlavu a jeho 2 synum spadla na hlavu tunova bomba, tak tu pisete "Bush a spol by mel za invazi jit sedet".
Je to proste takova ta klasika, kterou pouzivaji po desitileti levicaci a liberalove-na Vas me to trosku nesedi....
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 15:46
WMD byl hlavní argument Bushe pro invazi, to není z mé hlavy.
Obávám se, že za Saddáma byl Irák řádově lepší zemí k životu než po invazi USA. Násobně více to platí pro Syrii a Libyi.
To byly oproti dnešnímu stavu "po americké demokratizaci" ráje na zemi.

"proc s tim amerika nic neudela"
Víte, kromě některých obvyvatel USA si lidé většinou nemyslí, že by USA měly řídit všechny země. Na druhé straně, USA nesou odpovědnost za země, které vybombardovaly, a kde se vmněšovaly.
Tj. jestliže je bordel v Haiti, nemohou za to primárně USA a nikdo je neviní. Pokud jde o SA nebo dnešní Irák, je v prvním případě zcela legitimní poukázat na Saudský děsivý režim, podporovaný po desetiletí USA a na agresi vůči Iráku, kde svrhli na základě lží sice diktátorský, ale na poměry poměrně solidní režim a nahradili ho hrůzovládou islámistů.
Buď tedy měly USA provést anexi území, jako to udělaly s částí Mexika, prohlásit Irák za další stát unie a zavést tam svoji vládu, anebo se tam neměli cpát. Není ospravedlnitelné podporovat SA a zároveň pod záminkou jakési demokratizace rozbít Irák a nechat tam vládnout tvrdé islamisty jako v SA.
Anebo by bylo fér přiznat, že cílem je rozšíření vlivu wahhábistické formy islámu po celém regionu, dnes včetně Evropy.
Tento cíl USA nechci podsouvat, ale pokud by jej měly, byly by výsledky od roku 1980 naprosto vynikající.
0 # gogo 2016-08-15 15:58
Nikdy nepodporovali ISIS...
jistě ... nikdy nedodali zboží tak, že by měli od Daeše razítko na faktuře.

journal-neo.org/.../...

Při možnostech US rozvědky a veškerých prostředků co mají, nevěřím, že šlo o nešťastnou náhodu. Stejně tak vyzbrojovali tzv. umírněné rebely zbraněmi. (ale na rozdíl o Toyot to rychle nevyhledám) Je to asi tak jako byste vyzbrojoval Wehrmacht a pak se okázale podivoval, kde že to vzali jednotky SS vaše zbraně.
Já na vás nechci nijak tlačit jako snad na občana USA, který je tím vinen. Jen mi přijde dost absurdní to vaše dětsky naivní přesvědčení o tom, že největší vina USA ohledně pekla na blízkém východě je snad v nicnedělání.
0 # Anonymní 2016-08-15 15:59
A co maji USA spolecneho s tzv. arabskym jarem v Syrii a Lybii? Jestli jste nepostrehnul, USA ne neangazovali v Syrii, jakkoliv to zde americe podsouvate. V Lybii bylo arabske jaro v plnem proudu, kdyz evropa, opakuji FR a UK koalice, zacala bombardovat Kadaffiho. Cili, nice try, ale nezaklada se na pravde.
Kdyby US, v zajmu vyvozu demokracie, zacala bombardovat Asada a Kadaffiho-tak reknu, ze mate pravdu, ale budto umyslne mlzite ( v tomto pripade), nebo Vam unikaji zakladni znalosti ( coz nepredpokladam).
Ale nejste v tom sam-vcera mluvci Donalda Trumpa, mimochodem krasna zenska ,oficialne sdelila, ze "nas Obama zatahnul do valky v AFG, a to v roce 2009".
Problem je, ve Vami opakovanem SA, ze si tak trochu jedou svoje. Cili proc by amerika a zap.koalice mela mit problem s SA, kdyz krome trochu zpackaneho pokusu o nejakou amaterskou intervenci v Jemenu nikdy nevalcila, nikoho neohrozovala a neohrozuje? Copak, Gogo, Vy jako nepritel intervenci by jste chtel, aby US a koalice zautocila na stat, se kterym nema nikdo problem? Ale no tak...
Ne, to se pletete-predevsim lini a nevdecni evropane maji vzdycky plnou hubu kecy ve stylu-" jak to, ze amerika nezasahne?".
Neocon
0 # Anonymní 2016-08-15 16:14
Gogo-to uz prehanite. Tohle lze vazne cekat od nekoho, jako je Daniela, ktere kdyz napisu, at tolik nekouka na Fox news, tak mi odveti, ze na FN zasadne nekouka, aby sem pak dala par mesicu nato odkaz, na nejakou hledanou osobu, vysilanou FxN, ci me zde poucuje, jak vse vi lepe, protoze tu je 21 let a o 6 mesicu pozdeji, aby dodala svym fabulacim vahu, ze je tu vice nez let 40 a kdyz ani to nestaci, tak si zridi 2 nove ucty, aby ji alespon nekdo pritakal...

Gogo, jak to probiha, takova vec? Uz jsem se Vas ptal, ale nereagoval jste, taktez klasicky-DoD, nebo SAD zavola dealerovi:" ok, chci pro kluky z Daes 300 novych Tunder, udelej mi cenu". Jasne kamo, invoices poslu jako obvykle do tajny schranky v Langley, chci zivi, zadny prevody, pak SAD guy zavola dopravci, at jim to dovali, easy do Al raqqa, no a pak Obama a JSOC presunou jednotky do Sev. Syrie a Iraq a zacnou si hrat na valku.
Muj kamarad, D-Boy, co se mnou/nama mel jet v cervnu, jak jsem tu jiz psal na dovcu na Lake Tahoe, to trochu nestihnul, jela jenom jeho pani a deti, protoze ted je nekde v Syrii, ci Iraq.
Kdyz to prezije, Gogo, tak se ho zeptam, jaky to bylo bojovat za $70K rocne proti lidem, ktery byly vybaveny jeho sefem 2 roky nazpet...
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 16:19
Pokud vím, tak v dubnu 2011 Clintonová prosadila další fázi Libyjské války (předtím byla jaksi přes OSN dohodnuta tzv. bezletová zóna nad zemí) a to bombardování Libye s cílem zničení vládních sil a odstranění Kaddáfího. Tohle nemělo žádnou oporu v OSN a byla to čistá agrese. Samozřejmě se souhlasem F a VB, přesněji řečeno s jejich nadšeným povzbuzováním (F s VB na to samy neměly).

V Sýrii se na to šlo přes "umírněnou opozici" - afghánizací konfliktu. USA pak formálně a orálně bojovaly proti Daeši tak, že ten rozšiřoval území pod svým vlivem přímo raketově. Byla pravděpodobně představa, že dobude Damašek a provede genocidu a po této Irákizaci se "najdou řešení".

Ony ty mluvčí jsou často slabým místem. Pamatuji si např. na Jenifer Psaki, to byla taky dobrá mluvčí. Mockrát jsem si říkal, jestli tu hloupost hraje nebo tak blbá skutečně je. Ať tak či onak, v roli mluvčí byla perfektní, protože přítomným nezbylo než se chytat za hlavu v čirém zoufalství. Je to vůbec zajímavý model, kdy má ministr nebo vláda osobu, která jediná komunikuje místo nich s občany. Soudruzi nemusejí zažívat horké chvilky, stačí najít vhodnou osobu a novináři se spokojí s pravidelnými tiskovkami v její režii.

Vaše charakteristika Saudské Arábie je vskutku neodolatelná.
0 # gogo 2016-08-15 16:25
Vy asi opravdu očekáváte, že vám vygooglím i ty faktury, že?
Obávám se, že taková míra open government v USA není a u CIA už vůbec nepochodíte. Považte, že ani nemám ty faktury na Stingery pro Mudžahedíny.
0 # Anonymní 2016-08-15 16:31
Cista agrese? Vy jste vazne vtipalek-kdyby v 38 zautocil svet na Hitlera, ktery byl mimochodem radne zvolen, take by to byla "cista agrese"? No tak Gogo, mate navic.
Ale ja s Vami souhlasim, ze podpora "umirnene moderni sunitske opozice" byla chyba, velka chyba. O tom neni spor.
Jisteze ze rozsiroval svoje uzemi a moc-vzdycky brytalni rezimy jsou rychlejsi, uspesnjsi a vykonejsi, nez ty normalni. Proto Sev.Vietnam zvalcoval Jizni-na Jihu podezreleho agenta severu bez soudu ani nezatkli a kdyz ano, tak ho vyslychali a pote museli pustit. Kdezto na severu jizniho udajneho agenta jihu sbalili a tak dlouho do nej pousteli elektriku, az se priznal.
Rikjete si co chcete, nakonec vy jste zastance neintervenci, na rozdil ode me-a sam za sebe rikam-je mi uplne jedno, jak si zijou cmoudi v SA, je mi naprosto u riti, jestli tam zeny mohou, nebo nemou ridit auta, jestli musi byt oholene a vzdy manzelovi po vuli-to neni ma vec...
Neocon
0 # Anonymní 2016-08-15 16:38
Gogo-po 3ti, nejmene, se Vas slusne tazi-jak to jako probiha? Kdo tam veze 300 Tunder, aniz by si toho nekdo vsimnul? Proc? Kudy? Vetsina military nema rada demokraty, od LBJ a Carter s Clintonem to jeste dorazili-nikdo nevystoupi ted pred volbama v TV a nerekne-podporujeme ISIS? GOP nasledne otoci kurz a vyhraje i s Trumpem. Proc se tak jiz nestalo?
Proc by to delali-aby tam park muesli navzdory Obamovi poslat 5 tis.lidi, JSOC to nejlepsi, co ma, kdyz vycvik jednoho operator stoji $40mil atd.atd.atd. V Iraq jste mel ropu, pro oduvodneni blabolu, proc ted a tady?
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 16:42
Můžu vám ale popsat, jak ty dodávky zbraní probíhají v ČR. To takhle ministr-komediant dostane pokyn podpořit demokratickou opozici. Pověří tím svoje náměstky a ti nechají rozkonzervovat 20 000 Sa58 z nedotknutelných rezerv, určených v případě mobilizace k obraně ČR. V novinách se objeví články o výhodném prodeji nepotřebné a zastaralé vojenské techniky a munice, případně o daru syrské demokratické opozici (raději bez označení uskupení, aby lidi nemátlo, když to jméno později uvidí v souvislosti s řezánim hlav bezvěrců). Vojáci ty samopaly rozkonzervují a nahází do beden, které následně letí do Iráku, kde je naši spojenci doručí té demokratické opozici. No a za nějaký ten měsíc je vidíme na hromadě v právě dobytém opevnění Daeše. Protože my proti Daeši přece bojujeme a vyhnali jsme je z toho baráku a teď ukazujeme, co jsme ukořistili. Kdo rozezná Sa58 od AKM? Každý, kdo je někdy držel v ruce, tj. asi půl milionu Čechů a pár Američanů a Kanaďanů, kteří se přou o to, zda je SA58 klon AK nebo není. Všichni ostatní tam vidí hromadu bezejmnenných Kalachů.
Zbývá otázka, proč je nepoužili, že? No to je proto, že to nejsou AK-čka. Z dálky vypadají podobně, ale mechanismus je jiný, tak proto oni jim nevěří a radši sáhnou po osvědčené technice.
SA58 jsou samozřejmě k vidění u řady iráckých policistů, které trénovali čeští instrktoři. Ale tito instruktoři také vědí, že poměrně velká část oněch policistů jsou ve sktuečnosti islámisté, nebo se k islámistům přidají při první příležitosti.
Dopředu to bez hodně dobré znalosti prostředí totiž nemůžete poznat. Ale ti policisté pak naše samopaly užívají, umějí s nimi manipulovat a nediví se, že uvnitř vypadají jinak než AK.
0 # Anonymní 2016-08-15 16:54
Pokud vim, tak CR dodala z Pa letiste zbrane Kurdum, nikoliv "syrske moderni opozici".
Ze by se Kurdove vzdavali, ci dobrovolne odevzdavali zbrane ISIS-o tom mi neni nic znamo, mozna na "parlamentnich listech" psali, ci Roman Konopka rikal.
Ja jsem se Vas ptal, kdyz teda dle Vas SAD nakoupi 300 Tunder a doveze je do Raqqa, (porad jste neodpovedel na to, jak a kdo je tam veze) proc by tam pak DoD posilala tisice vojaku a stovky SF, utracela miliardy denne za munici.

Taktez jste neodpovedel, proc nikdo z tech operativcu, kteri jsou od prirody republikani a verte mi, ze vazne nenavidi Obamu, to neuda, nepraskne, nenatoci na iphone a GOP ma volby v kapse a to mi verte, ze se letos hraje o hodne-GOP na 100% ztrati Senat, na 80% Kongress, Clintonova si dosadi levicoveho soudce a je vymalovano. GA, UT a AZ, tradicne GOP staty se zmeni na modro. A nikdo z nich Obamu neuda?
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 17:07
Ty otázky byste měl ale pokládat své vládě (a pani Jenifer by vám před rokem jistě řekla nejčistější pravdu .. bohužel mám dojem, že již změnila místo).
Když najdete sousedovo auto na parkovišti gay baru, tak bude asi lepší se ho zeptat, co tam dělal, než požadovat na očitém svědkovi, aby podrobně popsal kdy vyjel, kdy přijel, co tam dělal .. a vždyť Jim je přece fajn kluk, tak co by tam dělal!
Opravdu mne těší vaše důvěra, s jakou ode mne očekáváte kompletní historii každé dodávky. Věřte, že s takovými informacemi bych byl buď miliardář, nebo mrtvola. Musím vařit jen z toho, co mám k dispozici, stejně jako vy. Tím, že si moc nedělám iluze o žádné ze stran, mám o něco lepší možnost se dopátrat pravdy ... tedy jejího odlesku. S přesvědčením, "co Strana činí, dobře činí" nebyli schopni racionálního náhledu ani ti zapálení komunisté. Některým otevřely oči sovětské tanky, někteří si snili svůj bolševický sen dál. Člověk mnohdy chce své jistoty uchovat i za cenu pokřiveného vnímání reality. Vždycky člověk raději slyší argument podporující jeho interpretaci, než ten narušující .. tím myslím jak vás, tak sebe.
Já tuto diskusi beru jako platformu pro vzájemnou výměnu informací a možnost se dopátrat, jak danou situaci vidí někdo jiný a proč. V zásadě bych se radši dozvěděl, jak věc vidíte vy a na čem svůj pohled zakládáte. Jestli pro posuzování dáváte přednost nějakým obecným principům, nebo prostě vyznáváte zásadu "my jsme vždy ti správní".
Mám dojem, že já už jsem napsal vše, co jsem mohl a začal jsem se už opakovat, což diskusi na kvalitě nepřispívá. Ty faktury opravdu nemám a pokládám místo toho za prokázanou účast USA v Afghánistánu, pokud se mezi mudžahediny objevily Stingery. Podobně s těmi Toyotami... tam by bylo zajímavé vypátrat celou pravdu, ale holt známe jen začátek a konec příběhu, přičemž interpretovat jej můžeme různě. Jsme pod vlivem propagandy, pravda se moc nepíše, proto taky diskutujeme, jinak by nebyl důvod.
0 # Anonymní 2016-08-15 17:31
Ne, to si mylite, Gogo. Neberu "propagandu" jako bernou minci. Nevychazim pouze "na CCN bylo", Mana uklizi na OPBH a cela 12ti smena neni smeroplatna apod.
Otazky jsem Vam kladnl proto (ne, ze bych cekal faktury), aby jste si uvedomil, jak jste mimo. Protoze kdyby Vami vyse popsane nekdo cinil, jak tvrdite, musel by tam byt nejaky duvod. A evidentne tam zadny takovy duvod neni... Napr.-Pinocheta jsme podporovali proto, ze jsme nechteli, aby pribyl dalsi komoussky stat. Proc by jsme podporvali ISIS-to nechapu a Vy na to evidentne take neumite odpovedet.

Vzhledem k me praci a mistu, kde ziji, mam spoustu znamych a mnohe mam tu c'est nazyvat prateli. Jednim z nich je mnou zmineny D-Guy, ktery ted v tento moment nekde v Syrii navadi letadla proti ISIS. Druhy, ex-D, taktez mam tu c'est ho nazyvat kamaradem, by je s nim dnes dost mozna navadel taktez, jen nema pravou nohu, z nocniho raidu 2011 v Afg.
Tak me uz ani neprijde smesny, ze nekdo s Vasim IQ, nekdo seriozni, jako jste bezpochyby Vy, veri, co hur, vazne veri, ze amerika dodava ISIS zbrane, munici, Tundry atd....
Jinymi slovy-znam osobne lidi, kteri za relativne mrzky peniz riskovali zivot proti lidem, o kterych Vy tvrdite, ze je zplodil US govt.
Neocon
0 # Anonymní 2016-08-15 17:38
A k Vasemu primeru-soused, aktivni neonacista, clen NO Praha, opakovane odsouzen, nebo minimalne Xkrat vysetrovan za napadeni Gay Baru, naposledy odsouzen podminecne za napadeni hostu v gay Club Pinochio Praha, Seifertova, Praha 3-Zizkov, byl spatren, jak stoji v nocnich hodinach na parkovisti pred G-Clubem Modra Hvezda-Ph 4, Branik.
Vy v tom vidite, ze si sel dovnitr uzit, ja, ze cekal na obet.
Neocon
0 # gogo 2016-08-15 17:57
Já jsem vám na to ale přece odpověděl několikrát - islámští extrémisté jsou USA používáni pro boj proti nepohodlným režimům nebo neloyálním představitelům. Pocházejí buď ze SA nebo v poslední době z celého arabského světa (v Evropě i Bosny nebo Albánie)a SA jim ve spolupráci s USA zajišťuje prostředky a podporu.
Proč si myslíte, že by ti vaši přátelé-pěšáci měli vědět něco o dodávkách nebo podpoře islámistů. To nemáte nikoho, kdo dodával do Afghánistánu nebo do jiných zemí? To myslíte, že se to děje oficiální cestou? V případě Daeše šly podle mne dodávky skrze SA a Turecko. Pochybuji, že by přímo US jednotky byly v kontaktu se zjevnými islamisty - tak aby to poznali i vaši kamarádi. Maximálně tak mohli ještě shodit nějaký náklad na padáku.
Pak je tu samozřejmě šedá zóna typu "výcvik policie", kdy v dobré víře vyzbrojíte ochránce zákona a oni se nazítří přidají k Daeši - ale to není případ, o kterém se bavíme.

Vám opravdu není podezřelé, že by se přímo na území ovládaném USA zrodil a rozvinul takový režim, byl schopen posílat nepřetržitě kolony aut s ropou rok dva do Turecka, inkasovat dolary, dovážet vojenskou techniku (historii Toyot by bylo zajímavé vypátrat, i kdyby nepocházely od USA) a rozšiřovat svoji působnost za situace, kdy USA má pod kontrolou kompletní vzdušný prostor jak ze strany Iráku, tak Turecka a do letošního roku i nad Sýrií?
0 # gogo 2016-08-15 18:09
Vidíte, my jsme podle vás dodali Sa58 pouze Kurdům a ony se objeví zde od cca 6:00
www.youtube.com/watch?v=z1lvCEbaIp8#t=27
0 # Anonymní 2016-08-15 19:17
"Vám opravdu není podezřelé, že by se přímo na území ovládaném USA zrodil a rozvinul takový "

Chybi Vam Gogo, pri vsi ucte, zakladni znalosti. USA Iraq nikdy neovladala. Dobyla ho, to ano, ale nikdy neovladala.
Proc si myslite, ze v 68 prijelo do CSSR 750 tisic troops? Protoze tolik chteli generalove na to, aby mohli narod pohodaru, pivaru, chaluparu obsadit, kdyby jsme se NAHODOU branili a tolik verili, ze by mohlo stacit.

Iraq, Gogo, je 4x vetsi a mel v te dobe temer 2x tolik obyvatel a kazdy chlap nekdy valcil-a Iraq neni narod pivnich skautu.

US a Koalice tam mela 150tis. Troops. Vedl jsem dlouhe hovory s pesaky, jak Vy rikate-denni konvoy Bagdad-Mosul, 17x IED, 6 ambush, pak zastavka na FOB, mezitim vesnice, klany, suniti, vesnice a vesnice, pak znovu 50 mil nic a znovu FOB a znovu IED, mraky vesnic a klanu a znovu po 60ti mil FOB.
Kdyz volali o air support-zamitnuto, neni dost apachu, F-16 jsou na udrzbe, Drone nad tebou nema hellfires, sorry kamo, musis vydrzet, az se nam uvolni apachies.
Moc koukate na tv a filmy-USA nikdy Iraq neovladala (mozna par velkych sitskych mest), tudiz odpoved-ano, normalne se tam rozvinul takovy rezim a nikdo nemel prostredky tomu zabranit.

Rozumim odpovedi, omlouvam se, nejak jsem to prehlednul. Dobre, pak me tedy zajima, jak to US Govt.ted vysvetluje SA, ze jejich chranence ted bombarduje do doby kamenne. Co na to rika Rijad?

To, ze Anicka od naproti si koupila minuly mesic Red Fabii/combi/2012 a Maruska na pokladne rikala, ze cervena Fabia/novy model, asi cervena, byla odcizena u nich v Dejvicich, vazne neznamena, ze Anicka jezdi kradenou Fabii. Jinymi slovy-to ze tam na tom videu lezi nekolik CZ samopalu neznamena, ze byly z te Pardubicke dodavky urcene Kurdum. (treba jsou 30 let stare a byl to dar CSSR a G.Husaka Syrske lidove demokraticke armade).

Nejsem zadny naivka, obcas se deji veci jinak, nez jsme informovani. Muj velky kamarad a vlastenec, obcas ho mam jako druheho tatu, ten v letech 2004-2008 jako kontraktor, ktery montoval v Iraq airconditions na FoBs vydelal, resp.zbylo mu po zaplaceni vseho $80mil. Pohadkove zbohatnul, pohadkove, jeho compound ve Scottsdale pripomina palac se sluhama (ovsemze mexico), ale obecne nelze rici, ze by bylo v zajmu USA krmit takovou bestii, jako je AQ, Nusra, ISIS apod.
Neocon
0 # gogo 2016-08-16 07:37
Vy to píšete, jako by USA válčily jen potom, co mají pěšáky v přečíslení. Opak je přece pravdou, zejména když bojují proti nepříteli vyzbrojeném zbraněmi o dvě generace staršími.

Naprosto nic nebránilo USA napadat ozbrojené jednotky Daeše, stejně tak mohli zabavovat kolony s ropou, nebo je aspoň ničit ze vzduchu, jak to později udělali Rusové.
Ani jedno z toho nedělali a vy jistě víte proč.
0 # gogo 2016-08-16 09:06
"Dobre, pak me tedy zajima, jak to US Govt.ted vysvetluje SA, ze jejich chranence ted bombarduje do doby kamenne. Co na to rika Rijad?"

To se asi zeptejte na tiskovce sám. Já myslím, že Rijád nic. Jednak proto, že by neměl moc šancí to ovlivnit, kdyby takové rozhodnutí opravdu padlo, a hlavně se spíš potřebují soustředit na to, aby vyhrála jejich Clintonová. Nebude jim dělat problém takticky obětovat pár jednotek islámistů... konec konců nejde o nikoho ze Saudů a toho islámistického plevele je všude dost a není problém stavy obnovit. Pro zachování těch důležitých jednotek stačí, aby je USA označily za svoje spojence, nebo demokratickou opozici a Rusové je nechají na pokoji.
Celkově se Rijád nejspíš obávat nemusí, protože USA přece aktivně bojují proti Daeši už minimálně nějakých 6 let k oboustranné spokojenosti. To spojenectví je oboustranně výhodné, dlouhodobě stabilní a prověřené mnoha společnými akcemi.
Samozřejmě nic netrvá věčně, ale nemyslím, že by USA vůči SA změnily politiku nějak zásadně právě teď.
0 # Anonymní 2016-08-16 16:36
Gogo, vzdyt to, co zadate, se celou dobu deje, treba tady, ale to jste jiz jiste davno zaznamenal:
nypost.com/.../...

Vy si myslite, ze tech 45 tis.ks, a dalsich 10tky tisi ks zranenych a vyrazenych navzdy z boje je dilo Alahovo? Ze se to tak nejak udelalo samo? Uz 2 roky vedeme kampan, Gogo, nerozumim, ze "preci USA je mohli aspoň ničit ze vzduchu" -to uz davno 2 roky jede, coz Vy dost dobre vite.

(Jen technicka-pred 6ti ley o Daes nikdo ani neslysel, protoze neexistovala.)

Rusove, kterymi se tady neustale ohanite, maji estimate mrtvych/zabitych teroristu neco mezi 7-9 tisici, USA 5x tolik.
Zvlastni, ze nekritizujete Putina kvuli jeho laksnosti, s jakou vede kampan, resp.spise nevede kampan, necha tam par helikopter a par letadel, slovy par, pak ohlasi vitezstvi a splneni ukolu, predem sam sobe vytycenem a pribeh skoncil. Rusove nedelaji ani 10% toho, co US koalice.

Vsichni se soustredi na to, aby vyhrala Clintonova-kdo by chtel mit za presidenta blazna, zlodeje, podvodnika, zkrachovance a nevyzpytatelneho psychopata, ktery v zari rekne, ze ho nejaka obcanska valka v Syrii a Iraku nezajima, aby o tyden pozdeji, na zaklade nalad americanu, prohlasil, ze samozrejme znici ISIS.
Mimochodem, Saudsky princ Trumpa zachranil v 94tem, kdy byl jiz po nekolikate v bankrotu a nemel ani dolar a Trump ho prosil, aby od neho za 600K koupil jeho jachtu, coz se take stalo. Takze Trump je dluznik Saudu, nikoliv Clintonova.
Neocon
0 # gogo 2016-08-17 07:41
Realita ale bohužel neodpovídala tomu, co říkáte. Islámisti si nerušeně vozili ropu do Turecka, inkasovali za ni dolary a zbraně, dostávali vojenský materiál od amerických spojenců i jich samotných a především pod bedlivým dohledem USA rozšiřovali svoje území až k předměstí Damašku. A to vojenskou cestou.
Takže nezbývá než konstatovat, že vztah ISIL a USA byl spíše spojenecký než nepřátelský.
0 # Anonymní 2016-08-17 13:58
Nikoliv Gogo, realita je takova, jakou jsem napsal. Kdyz tedy USA popravili 45 tis.ISIS clenu a Vy tvrdite, ze vztah mezi US a ISIS je "pratelsky", tak jak nazvete vztah mezi ISIS a Rusko, ktere ma na konte pouze 7 tis.mrtvych ISIS clenu? Kamaradsky?

Nebyt US, tak je davno ISIS v Bagdadu. Nez se zacalo DoD angazovat, ISIS byl 7 mil od Bagdadskeho letiste. Kde je dnes po Obamove strategii? Jedine, co mu zbylo v Iraq je obkliceny Mosul, kde se odpocitavaji dny, max.tydny do utoku. ISIS v Iraq, opet a znovu diky USA, je historii a minulosti-toliko fakta.

Nejak jste zapomel zminit Gogo, ze Putin zachranil tomu smejdovi, co mu sestrelil letadlo a jeste se mu vysmal, "ze to priste udela znovu", krk a jeste ho pekne pozval do Petrohradu.
Proc US koalice na zacatku nebombardovala konvoje s ropou smerujici do Turecko- o tom bylo napsano mnoho, ale to je jiz taktez minulosti.
Neocon
0 # Anonymní 2016-08-26 10:49
nejedna se o soudni jednani ve veznici Vsehrdy - rozhodovani o navrhu na podminene propusteni z vykonu trestu ?
0 # Tomáš Pecina 2016-08-27 07:14
To by mělo spíš rejstřík PP.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)