Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Předvoláváme-li podezřelého z přestupku k podání vysvětlení, stručně popíšeme, čeho se měl dopustit, tedy co, kde a kdy se měl stát, neboť jen stěží můžeme očekávat, že předvolanec bude s to analysovat proud insitní lyriky připomínající text, ze kterého je zřejmé toliko to, že k blíže nezjištěnému skutku mělo dojít tu, tam i možná někde úplně jinde.

Kam Jan Šinágl úřednici písemně poslal, nelze na našem cudném blogu před 22.00 hod. ani vyjevit.

Komentáře   

0 # Behemot 2021-04-02 15:14
A tady těch veselejch správek/nesprávek ještě bude sákra hodně. S ohledem na

1. právní povědomí typickýho ovčana limitně se blížící nule
2. právní povědomí kreatur na SO, jejichž denním chlebem to je a člověk by očekával jistou úroveň, není o mnoho lepší
3. dtto u odvolacích SO
4. právní a morální povědomí mnoha správních soudů je na tom asi tak stejně, jako těch v bodech 2 a 3 dohromady,

tak většina ovcí to zaplatí hned, spousta těch, co se pokusí bránit a odvolat, neuspěje (a k soudu nepudou) a těch pár jednotek, co se bude domáhat klidně ai kasačkou k NSS, zcela jistě dostane pár opravdu zajímavejch rozsudků.

S ohledem na to, co poslední dobou padá z ÚS a po roce nečinnosti začlo padat i z NSS, poté, co tam vidí, že si tady už každej dovoluje cokoli, už rozsudky, kde si flagrantně vytřou nejen právním neřádem a ústavou, ale i všema donedávna platnejma právníma a procesníma principama, budou asi novou normou. Protože mor je strašnej mor, a protože proto, takže si tady může pár šmejdů ve strakovce provádět nejpomalejší v dějinách, ale stále převrat, do morové diktatury.

Nejlepší úspěch, kterýho se neovce domůžou, tak asi jako obvykle bude, že buď to vyhnije rovnou, páčto toho budou mít moře, případně nastoupí na orgána tak hutně, že ten to radši nechá vyhnít, protože co kdyby.

Mimochodem ještě stojí za to zmínit, jak se ultrabolševická mikina pokouší protlačovat spolu s dopravou svinstva typu centrálního registru přestupků a možnost zabavovat auta (nezávisle na tom, komu patří), pokud nedostanou na místě výpalný. Očekávám, že jestli to není součástí návrhu už teď, tak velice rychle se to napojí na ten (ne)registr odmítačů náhubků. Tím naberou forsáž a výrazně předčí i východoukrajinský mafie, kdy si tak zanedlouho jakejkoli dráb s plochou čepicí bude moc zabavit jakejkoli ovčanův majetek, pokud se usmyslí. Za poslední rok se ta totalitní spirála teda roztočila naprosto nevídaným tempem, za chvilku už po ní budem frčet nadzvukovou rychlostí.
+2 # Filip_ 2021-04-04 21:28
Ale proč by to ouřad nezkusil, když mu to v 98 ze 100 případů vyjde.

Co jsem měl alespoň já možnost vidět, většina lidí odpoví policii / ouřadu / hygienickému ouřadu ..... jenom proto, protože se jich ten ouřad zeptá. Pomiňme takové drobné nuance, jako, že ouřad by měl čince poučit, že má právo držet hubu, a pakliže se práva držet hubu vzdá, pak cokoli, co řekne, bude použito proti němu, a že do doby, než je činec prokazatelně poučen, nesmí ouřad cokoli, co činec řekne, proti němu použít. Ale, samozřejmě, může to použít pro sebe, pro svou ouřední činnost.

Většina lidí je socialisována, včetně "vychování", takže buďto odpoví ouřadu po pravdě, nebo odpoví ouřadu částečně po pravdě, upravené tak, jak se činec domnívá, že když to řekne, si pomůže. Opak bývá pravdou, nakonec je činec ještě uznán vinným z něčeno, co ani vlastně neudělal, jen si vymyslel, a co je přísněji trestné než to, co udělal. A dobře mu tak!

To je, v zásadě, pořád předosvícenské trestní právo: něco se povídá, do toho činec má "špatnou pověst" (rozuměj: činec má u ouřadu špatnou pověst, poněvadž činec nespolupracuje s ouřadem, kdy se nechce přiznat!), takže se ví, že něco bylo. Činec, jsa předveden drábem, je, za přítomnosti Mistra ostrého meče, poučen, že je proti němu vedena hrdelní pře, že soud nastolí outrpnou vyšetřujícnosť, a že pro něj bude lepší, když se přizná a všecko po pravdě řekne. Pročež činec, jsa už poněkud "nalomen" drábem, Mistrem ostrého meče a ukázkou mučírny, se přizná, ale poněvadž činec nikdy nevypoví, sua sponte, všecko, přistoupí soud k outrpnému vejtazu. Po outrpném vejtazu se činec jistě přiznal ke všemu, takže je vynesen hrdelní ortel, činci, anžto tvrdošíjně zapíral a má tu špatnou pověst, je uložen extraordinerní trest, pro vejstrahu. Mistr ostrého meče čince zmorduje podle práva a spravedlnosti je učiněno zadost.

Ano, ale nejsme v 17. století a nejde o zločin, z pohledu dnešního práva.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)