Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Jste svědomitý občan? Dokážete být duchem stále ostražití? A bydlíte v Ústí nad Labem nebo v okolí? Pak neváhejte, tohle místo je právě pro vás!

A nepochybujeme, že vedle obdivu a úcty spoluobčanů obdržíte i zbrusu nové rukávové pásky, s kostkovaným lemem a výrazným nápisem PS-MP:

Komentáře   

+1 # PJC 2020-12-01 14:26
Mzda se odvíjí od počtu nahlášených případů. To teda bude.
0 # Tomáš Pecina 2020-12-01 15:50
Osobně doufám, že se to ukáže jako hoax, ale v tomto městě a v této době je možné cokoliv.
+1 # Libor Petříček 2020-12-01 16:41
Jsem si jist, že to bude hoax. Z něčeho TAKOVÉHO nepodezírám dokonce ani Městskou policii v Ústí nad Labem, která je jinak,schopná - TÉMĚŘ - všeho... (:-))
L. Petříček
0 # Tomáš Pecina 2020-12-01 16:43
Je to i u mě v kategorii Humor, nicméně je-li to hoax, pak velice uvěřitelný.
0 # Jan Havlíček 2020-12-03 11:26
Je to parodický účet.
+2 # Tomáš Pecina 2020-12-03 12:58
Vypadá to tak. Ovšem na druhou stranu, v této podivné době je prakticky nemožné rozlišit skutečnost od její parodie: např. Blatného opatření o zákazu používat výtahy jsem měl cca den za realitu, nevymykající se nijak z toho, co vláda běžně nařizuje (příkladmo zákaz nedělního prodeje).
+2 # Jan Havlíček 2020-12-03 13:51
Ano, nebo povolení filmových představení bez diváků.
0 # Tomáš Pecina 2020-12-03 13:54
A nově, amaterský sport ve vnitřních prostorách v rouškách!
0 # Petr Jarolímek 2020-12-03 16:21
Zbytečně to dramatizujete :lol: Například plavat v bazénu budete moci i bez roušky.... musíte ale dodržet 2m odstup od plavce před vámi, pod vámi, vedle vás a nad vámi.
0 # b.o.y 2020-12-03 21:31
Nebýt toho posledního odstavce, tak bych tomu prosincovému aprílu snad i uvěřil. :)
0 # Filip_ 2020-12-09 00:16
Na jaře volali lidé na MěStaPo, že soused kouří na balkoně a nemá roušku, nebo že mladí sedí vedle sebe na lavičce, bez dvoumetrového odestupu a náhubku, a tak podobně, až si MěStaPo stěžovalo, že jsou tím zahlceni. Že by to ustalo a i u nás bude nutné práskače platit? Nevěřím! :-)
-1 # K. 2020-12-10 10:22
Nihil sub Sole novum:
Proč Češi chodí na Gestapo?
V bývalém Petschkově paláci v Bredovské ulici se dveře netrhnou českými návštěvníky, kteří přicházejí se svými všelijakými stížnostmi a obtěžují úředníky Gestapa (říšské státní tajné policie). Se všemi stížnostmi a žádostmi o nápravu skutečných nebo domnělých nešvarů mají se čeští lidé obracet na státní a veřejné úřady Protektorátu.
Úředníci Gestapa jsou vyřizováním těchto případů zdržováni od své normální práce. („Expres“.)

K dohledání na straně 524 zde pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_23_8.pdf
Archiv Přítomnosti je vůbec za jímavý časový záznam proměny postojů a oficiálních pravd.
+1 # Libor Petříček 2020-12-11 19:44
Cituji K.:
Nihil sub Sole novum:
Proč Češi chodí na Gestapo?
V bývalém Petschkově paláci v Bredovské ulici se dveře netrhnou českými návštěvníky, kteří přicházejí se svými všelijakými stížnostmi a obtěžují úředníky Gestapa (říšské státní tajné policie). Se všemi stížnostmi a žádostmi o nápravu skutečných nebo domnělých nešvarů mají se čeští lidé obracet na státní a veřejné úřady Protektorátu.
Úředníci Gestapa jsou vyřizováním těchto případů zdržováni od své normální práce. („Expres“.)

K dohledání na straně 524 zde pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_23_8.pdf
Archiv Přítomnosti je vůbec zajímavý časový záznam proměny postojů a oficiálních pravd.


Děkuji za odkaz na volně přístupný archiv, početl jsem si a číst určitě ještě budu.
Ke zmíněnému "Oznámení" ve smyslu, že v Petschkově paláci se dveře netrhnou českými stěžovateli uvádím, že vskutku to tam je (jak jinak, ani jsem nepodezíral autora postu "K.", že by nebylo), ale rád bych dodal:
- šlo o Vydání ze dne 23.08.1939, tedy před nástupem teroru,
- je otázkou, kdo je považován za "české návštěvníky", nepatřily do této kategorie i čeští Němci? A co 1/2 Češi resp. Němci?...,
- proč to zmiňovala právě Přítomnost? Nebylo to třeba proto, že redakce chtěla "nasrat" ty "správné Čechy" a "aktivizovat je"?

Proč to zmiňuji - mám za to, že odkaz zmíněný "přeposterem K" (odvozeno od slova "předřečník"), má asi "potvrzovat" tezi, že český národ měl ve své historii více udavačů a fízlů, než ostatní národy. Možná nikoliv, ale na mne to ten dojem udělalo.
Zastávám názor, že tomu tak nebylo a není, česká národ neměl více fízlů a udavčů, než ostatní, jen se tím flagellantsky "chlubí", Podle průzkumů mně známých /z hlavy ale nejsem schopen je citovat a v tuto hodinu je hledat nehodlám/, procento "udavačů" u nás nebylo vyšší, než třeba v Holandsku, v Belgii, či ve Francii. Dále, situace se jistě měnila v čase a v srpnu 1939 to jistě vypadalo jinak, než před nástupem Heydricha, a už vůbec jinak, než po jeho popravě.
No nic, o tom se jistě budou vést spory ještě mnoho a mnoho desetiletí. V každém případě panu "K." děkuji za odkaz, opravdu, začetl jsem se dnes na několik hodin a hodlám v tom pokračovat. Uvítám, když - pokud pan domácí dovolí - se tu na tato a podobná témata také povede debata, byť vždy s přihlédnutím k tomu, že tento server se primárně věnuje právu.
L, Petříček
+2 # K. 2020-12-15 09:10
Zastávám též názor, že český národ nemá více fízlů a udavčů, než ostatní, Poučná je třeba návštěva muzea na jednom z tzv. Channel islands. Nevzpomenu si už, bylo-li to Guernesey, nebo Jersey. Tyhle ostrovy okupovalo během II. světové války Německo. Mají tam v expozici věnované okupaci vystavené udavačské dopisy. A nebylo jich málo.
A to je to co nám podle mne chybí. Uznat, že jsme dělali chyby. A nesebemrskačsky a neublíženecky je připustit do veřejné diskuse.
A k onomu článku, v období II. republiky, podobně jako po roce 1968 dostala příležitost ta dle mého názoru odpornější část společnosti. A i proto jsem upozornil na celý archiv Přítomnosti.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)