Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Na včerejší tiskové konferenci se představitelé karlovarského magistrátu pochlubili novinářům svým úspěchem ve věci exekuce na informace, který označili za "velké zadostiučinění". Nebyl bych na jejich místě tak triumfální, vzhledem k průběhu událostí by magistrátu slušela spíše tichá skromnost.

Vedle nákladů exekuce prý budu muset zaplatit i škodu, která městu vznikla. Na to jsem upřímně zvědav, vzhledem k tomu, že moje jednání, na rozdíl od jednání protistrany, nebylo v žádné fasi protiprávní, nelze o náhradě škody ani o jakékoli satisfakci uvažovat.

Musím ovšem opravit své původní odhodlání žalovat o náhradu škody kraj. Pokud už dojde k tomu, že budu k úhradě nákladů exekuce pravomocně odsouzen, nezažaluji kraj, ale stát, neboť jde o případ, kdy škoda vznikla v důsledku nezákonného rozhodnutí vykonatelného bez ohledu na právní moc, a za ni odpovídá ministerstvo spravedlnosti.

Jinou variantou je, že náklady zaplatí město, anebo si náklady ponese sám exekutor; Ústavní soud tuto variantu – k velké nelibosti exekutorské lobby – rovněž v některých situacích připouští.

Komentáře   

0 # Anonymní 2009-05-29 15:01
"moje jednání, na rozdíl od jednání protistrany, nebylo v žádné fasi protiprávní..."

Jakto, že nebylo protiprávní? Podle toho co psali, jste nechal zablokovat celý majetek města KV, tj. vlastně všech karlovarských občanů, a jak se nyní ukazuje, bezdůvodně, jen kvůli nějakým papírům! Kdyby tohle udělal běžný občan, zavřou ho do vězení aspoň na několk let. Záměrně poškozovat jiné je přeci protiprávní dokonce i v téhleté zemi!

Takže doufám, že nezaplatíte jen cenu té exekuce, ale i veškerou škodu, kterou jste spůsobil, včetně újmy na dobrém jménu!

občan KV
0 # Anonymní 2009-05-29 17:27
To obcan KV: "bezduvodne, jen kvuli nejakym papirum."

Ono v teto zemi ma urednik strasnou moc a pokud bude mit moznost vsechno sve protipravni jednani zamaskovat, Buh s nami. Priste Vam treba proda dum za pakatel kvuli verejnemu zajmu a vy potom budete rad, ze pan Pecina se nekdy v minulosti do toho pustil.

"Záměrně poškozovat jiné je přeci protiprávní dokonce i v téhleté zemi!"

Podat zalobu muze kterykoli obcan teto zeme, to je jeho pravo a nesmi to byt protipravni. Ze soud nejak rozhodne, za to pan Pecina nemuze.

PCh.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)