Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Čarodějnický proces pokračuje zítra ve 13.00 hod. dalším hlavním líčením, tentokrát s pachatelkami z lehčí zločinecké skupiny (i jim však hrozí až osm let vězení, k rozdělení došlo především z důvodu malé kapacity jednacích síní). Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Mária Petrovková odmítla vyhovět žádosti o odročení hlavního líčení z důvodu pracovní neschopnosti obhájce čarodějnic, Roberta Cholenského, přestože obžalované vyslovily nesouhlas se substitucí, a upálení odsouzených tak již nic nebrání. Sirky a pro případ deštivého počasí i chemický podpalovač vezměte s sebou.

Prozatím něco náladové hudby:


Aktualisováno.
A jelikož obžalované budou souzeny bez obhájce, předkládají svůj – poměrně peprný – závěrečný návrh soudu netradičně v písemné podobě. Puzení věnovat více prostoru Ivo Svobodovi a ilustrovat závěrečnou řeč kupř. serií snímků s popiskem Znalcův pohlavní úd bylo velké, avšak pro ukojení romantických představ nižších, vyšších i protokolujících soudních úřednic zcela postačí, když jsme jim poskytli návod, kde tyto najít.

Aktualisováno.
Všechny obžalované byly v plném rozsahu zproštěny obžaloby. Připravujeme podrobnosti.

Komentáře   

0 # Anonymní 2016-11-23 20:50
moment, len si chcem ujasnit jedno: obzalovany nemoze mat pri hl obhajcu pretoze lezi s nejakym bacilom a sud povie, ze to nie je jeho problem?! nie je to nahodou v rozpore so zakonom?
0 # Tomáš Pecina 2016-11-23 20:57
V tomto řízení je v rozporu se zákonem leccos; počínaje tím, že obžalované dodnes nedostaly znění obžaloby.
0 # Anonymní 2016-11-23 21:32
opravdu smutno je když to člověk čte. Jen otázku, ten závěrečný návrh se tam bude jen číst nebo byl odeslán dnes ještě písemně?
0 # Tomáš Pecina 2016-11-23 21:35
Uvidíme, předpokládám, že bude minimálně ve zkrácené podobě přečten.
0 # Anonymní 2016-11-24 07:19
bude zvukovy zaznam?
0 # Olin 2016-11-24 15:35
Pokud šlo o politickou objednávku, tak politická situace se během uplynulých 10 let změnila a objednatelé už nejsou u moci a za nitky v tuto chvíli už nikdo netahá. Buďte, prosím, vůči soudu shovívaví. Pochopte, že teď to musí nějak dohrát s minimalizací ostudy. To byla ironie a teď vážně: Soudce a prokurátor by měli být za to, k čemu se propůjčili, odvoláni a potrestáni. Bohužel Tr.Z. nezná nic jako justiční zločin, protože žádný režim nepřipouští, že "za něj" se justiční zločiny dějí. Justiční zločiny vždy páchal pouze režim předcházející.
0 # gogo 2016-11-24 16:31
Nechci být patetický, ale myslím, že máte výrazný podíl na potírání orwelovského justičního systému v jeho raném (v některých případech i embryonálím) stadiu.
Znáte někoho dalšího, kdo by se věnoval ideozločincům v analogických kauzách?
0 # Anonymní 2016-11-24 17:20
Vzhledem k faktu, že soud trval na líčení i s absentujícím obhájcem, se jiný výsledek nedal očekávat.

Gogo:
Nemyslím, spíš šlo o naivní snahu několika podprůměrně inteligentních jednotlivců zavděčit se. Kdyby šlo o vážně míněnou snahu utahovat šrouby, nebyla by to taková komedie.

A.
0 # Tomáš Pecina 2016-11-24 17:23
Jsem téhož názoru. Historie – proces s M. Horákovou – se zopakovala v podobě frašky.
0 # gogo 2016-11-25 07:56
Buďme realisté, pánové. Kdyby to byla systémová priorita, tak by neměly holky šanci a s nimi i pan Pecina.
Proto píšu v raném stadiu. Tj. fázi, kdy se toto odvětví teprve formovalo a skýtalo na první pohled lehkou obživu pro ten nejhorší odpad v oboru. A právě pečlivá, až laboratorní, práce byla tím, co těm hlístům popálilo přední konec těla a znemožnilo jim trvalé uhnízdění v hostiteli.

Zpětně se to možná zdá banální, ale stačí si přečíst zdokumentovaný průběh a reakce mnohých "odborníků" na způsob vedení obhajoby, uvědomit si tu semknutost šiku specialistů policie, obžaloby, znalce a soudu a ukáže se, že ono to nebylo tak samozřejmé, jak se dnes ukazuje.
A řada lidí mohla bručet roky za to, že mouchy sraly na císaře pána.
0 # Leon Kreutzfeld 2016-11-25 10:28
Prectete si vyklad slova “Orwellian” , na Wiki. Nevim, co vam na orwellianismu ceske justice pripada “ranne”. Je to nedilnou soucasti vyroby souhlasu a potirani dissentu kazde komplexni spolecnosti dneska.

O rannem stadiu snad muzeme hovorit v obdobi kolem prvni svetove valky, kdy rozvoj masmedii umoznil vlade USA zmenit nazor verejnosti na vstup do valky a dal tuto methodu rozvinul dr. Goebbels a britske imperium ve svych koloniich. V tom obdobi take George Orwell vyvinul sve myslenky na toto thema.

Dnes s prudkym rozvojem dalsich informacnich technologii se spise nachazime ve stavu vrcholneho orwellianismu. Lide nikdy nebyli pod vlivem subtilni a vsudypritomne informacni a myslenkove kontroly vice nez dnes.
0 # Tomáš Pecina 2016-11-25 11:54
Kdyby to byla systémová priorita, tak by neměly holky šanci a s nimi i pan Pecina.

To není tak jednoduché, gogo. Justice je stále ještě nezávislá, na papíře zcela, v praxi do značné míry, takže si nikdo nemůže pozvat soudce na kobereček a říct mu, jak má rozhodnout.

Musejí se používat subtilnější methody, třeba BIS vyhledá nějaké intimní podrobnosti ze soudcovy minulosti a vyšle za ním svého člověka s informací, že se o tom ví a když nebude rozsudek podle představ vyšších míst, "náhodou" se to dozvědí i media. Tak to, myslím si, udělali v případě rozpuštění Dělnické strany.
0 # gogo 2016-11-25 12:53
Urválka nutit nemuseli, stejně jako soudkyni Brožovou. Systém se nemusí udržovat prostřednictvím drakonických opatření, stačí, když jsou na klíčových místech "spolehliví" a oddaní aktivisté. Jim se pak přizpůsobí praxe. Tohle se ovšem musí nějaku dobu budovat a chybí-li odpor ze strany stíhaných, stane se taková praxe normou poměrně snadno.

Samozřejmě nečekám, že by dnes vyrostl strom politických procesů do velikosti a košatosti toho v 50.letech, ale tím bychom se neměli nechat chlácholit, ono konec konců ani to nevolnictví už není od konce 18. stol.
0 # Tomáš Pecina 2016-11-25 13:32
Urválek a Brožová byli prokurátoři, tady je řeč především o soudcích, protože bez "Straně oddaného" soudce neodsoudíte nikoho. Ti jsou dosud slabým místem Pravdy a Lásky, protože ty lze obvykle kontrolovat jen propagandou: v televisi a v novinách soudci vysvětlíte, jak je neonacismus odporný a je potřeba všechny neonacisty zavřít, a soudce to bez námitek provede. Tedy pokud mu v tom nezabrání obhajoba.
0 # abba Hilarion 2016-11-27 18:23
Urvalek byl pozdeji "za zasluhy" ucinen predsedou Nejvyssiho soudu. Jen drobna fakticka poznamka, jinak ale s vami souhlasim.
0 # Jiri 2016-11-24 18:28
Blahopreji!
0 # Tomáš Pecina 2016-11-24 23:19
Díky, ale ještě není zdaleka vyhráno. Odhaduji, že rozhodující pro výsledek bude rok 2018.
0 # Anonymní 2016-11-25 03:32
Nikdy neni dost dobrych zprav, byt obcas dilcich-taktez se pripojuji s gratulaci.
Neocon
0 # Anonymní 2016-11-25 13:53
Pecina:
Proč "není vyhráno"? SZ se odvolal, nebo je v tom něco jiného co nám, laikům, uniká?
0 # Tomáš Pecina 2016-11-25 14:09
SZ si ponechal lhůtu.
0 # Anonymní 2016-11-25 19:24
i tak duvod ke gratulaci, neb je to vitezstvi v dalsim kole.
DS
0 # Anonymní 2016-11-24 20:09
Den veteránů slavil v uniformě SS, ministerstvo na něj podalo trestní oznámení
novinky.cz/.../...
0 # Marek Trepl 2016-11-25 22:05
Mají štěstí, že nepřišel sám velký www.youtube.com/watch?v=CUBAbLUbgMs
0 # Anonymní 2016-11-28 13:59
Byť názory propagující či snad adorující období tzv. "Třetí říše" stricto sensu nesdílím, je pro mne opravdu nepochopitelnou pravděpodobně "umíněnost" státního zastupitelství ony pseudozločiny takto vytrvale stíhat. Dle mého by daleko smysluplnějším bylo zabývat se skutečnou trestnou činností a nikoliv ponechávat - např. prostřednictvím tohoto poněkud bizarně působícího procesu - značný prostor více méně extremistickým skupinám anebo pouze jednotlivcům k prezentaci (sebeprezentaci) často velmi pochybných (pomýlených) názorů.

Jan K.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)