Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Poté, co se Kancelář presidenta republiky dala slyšet, že presidenta jako svědka v civilním sporu u soudu zastoupí zmocněnec (geniálně glosováno zde), projevila se samotná státohlava, řkouc, že se s bývalou ministryní Helenou Válkovou dohodla na obnově řízení pro Jiřího Kajínka.

Být presidentovým právníkem je řehole: dle oficiálních výstupů soudě, vyvracet státohlavě její bludy je nemožné, a zjevně neuspívá ani snaha tyto aspoň korigovat do podoby, jež nebude použitelná budoucími historiky jako náplň marginálií a glos k pojednání o období raného postkomunismu v této zemi. Na druhou stranu, historiografické práce se čtou daleko lépe, jsou-li tu a tam ozvláštněny, a jejich ozvláštňovateli na poli práva tudíž patří dík příštích generací studentů. Čímž arci nepopírám osobní mínění, že Pražský hrad by neměl obývat právní troglodyt.

Komentáře   

0 # formality stranou 2016-02-12 13:05
Vzdor Zemanově vyjadřovací zkratce je ale jasné, že Kájínek už dávno měl mít nový proces, a to mimo tu profláknutou Plzeň.
0 # Anonymní 2016-02-12 13:47
Tak já nevím, proč by ausgerechnet Hrad neměl být obýván právními troglodyty, když tito jsou prakticky všude, a to ještě beztak největší škody stejně působí ti, kteří se za právní troglodyty nepovažují. Pokud byste pro ně hledal nějaký štěpný název, navrhoval bych nazývat je právními despoty. Jakže je ten vtip s 300 právníky na dně moře?
0 # Anonymní 2016-02-17 12:18
A jak by ste se tvářil, kdyby President Zemsn zadal novy proces treba pro v. Pechance? Je v pořádku, ze se tech lidi proti pseudo justici někdo zastane ...
0 # Tomáš Pecina 2016-02-17 12:22
Nepochopil jste pointu. Ani president, ani ministr spravedlnosti nemůže nikomu zajistit obnovu procesu. President by mohl pouze udělit milost, a ministr podat SPZ, ale tu by projednával Nejvyšší soud, kde byl Kajínek dosud neúspěšný. Tedy se domlouvají dva na něčem, čeho nemohou sami dosáhnout.
0 # Anonymní 2016-02-18 04:13
Pokud by president Zeman zadal novy proces pro p. Pechance, tak si myslim, ze by se pan Pecina tvaril pekne kysele (a ja taky). Ale mozna by se tomu smal, az by se za mrize popadal.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)