Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Uvidíme. Krajský soud doručil zamítavé usnesení a odsouzený odůvodňuje stížnost, kterou proti němu podal.

Mimochodem, úprava, kdy o obnově trestního řízení rozhodují ti samí soudci, kteří obviněného předtím odsoudili (a tedy jsou z podstaty věci podjatí), je v současné době v civilisovaném světě naprostým unikátem. Neuplatňuje se už ani na Slovensku, kde naopak nový trestní řád z r. 2005 v § 397 odst. 2 výslovně stanoví, že tito soudci o obnově rozhodovat nesmějí, tedy nebudou návrh projednávat, ani kdyby jim byla věc přidělena náhodným výběrem.

Zároveň došlo k novému vývoji i u zkoumání nože, jímž byl Otto Absolon zavražděn. Soud se nakonec uvolil tuto stopu znalci obhajoby Danielu Vaňkovi, renomovanému odborníkovi v oboru forensní genetiky, vydat. Nyní se však ukazuje, že zkoumání nože bude finančně velmi náročné – minimálně v rozsahu několika desítek tisíc korun, spíše však ještě víc – a V. Pechanec zatím nemá dostatek prostředků, aby znalci nový posudek v požadovaném rozsahu zaplatil.

Proto odsouzený v nejbližších dnech k tomuto účelu vypíše sbírku, s tím, že pokud bude jeho proces obnoven a stát mu tyto výdaje v kompensačním řízení nahradí, všechny příspěvky, vyjma anonymních, budou přispěvatelům vráceny.

Rovněž se za účelem získání finančních prostředků k úhradě nové expertisy připravují benefiční koncerty; první z nich je plánován na 12. března. Podrobnosti budou upřesněny.

Aktualisováno.
Pozvánka na benefiční koncert.

Komentáře   

0 # Anonymní 2016-02-11 11:25
Do sbírky zapůjčím 1000 Kč :-)

A.H.
0 # Anonymní 2016-02-11 12:51
Mých 1000,-Kč budete mít také k dispozici. Beru to něco jako "povodňovou daň". Pan Pechanec si podporu zaslouží, stejně tak KS v Hradci Králové potřebuje další veřejnou ostudu.
J.K.
0 # Anonymní 2016-02-13 00:23
Taky neco pridam ... nicmene jsem obvzlast zvedav na ty koncerty, to bude medialnepolitickokorektni masakr :-) :-) neco me rika, jestli nebude hrat ceskymi novinari a umelci oblibeny Ortel ... to bude psina :-D
0 # Tomáš Pecina 2016-02-13 06:22
Ortel snad až na některém dalším, zatím Sons of Bohemia (link), ale nevím, neorganisuji to.
0 # Anonymní 2016-02-13 01:02
pridavam svoju tisicku. drzim palec.
0 # Leon Kreutzfeld 2016-02-14 17:46
Toto je bezpochyby hrabeci rada, ale nestalo by za to zkusit presentovat Pechancuv pripad a beneficni koncerty trochu vice centristicky?

Mainstream to nepochybne bude interpetovat jako ze nazek se dopustil rasove vrazdy a ostatni nazkove to jen zneuzivaji k dalsim rozbrojum. Jenze vuci obcanum agressivni stat a zkorumpovana justice musi prece bolet daleko vice lidi nez jednu kontroversni subkulturu.

Jednoduche by to asi nebylo, Ortel uz by byl krok smerem do stredu, ale treba kvalita ceske justice zajima i nejake nekontroversni bandy. Jde prece jen o to, aby se spravedlivy a nestranny soud liberalne demokratickeho statu podival znovu na stare i nove dukazy. Proti tomu snad nemuze protestovat ani David Koller.

Jak rika jedno stare, dobre zidovske prislovi, "put your money where your mouth is". Ja tedy panu Pechancovi take prispeji a pokud se mu me penize vrati, pak pozadam aby je daroval na nejake konto pomoci uprchlikum, ktere sam vyberu.
0 # Tomáš Pecina 2016-02-14 18:30
Koncerty neorganisuji, ale mám pocit, vp. Kreutzfeld, že příspěvek lze očekávat zejména z okruhu stupidních deprivovaných hovad, a ta stěží uspokojíte Evou a Vaškem, spíše kapelou SoB, nabízející zároveň zaručeně závadovou hudbu a kvalitu nejméně na úrovni Tomáše Ortela (ne-li ještě vyšší). Samozřejmě, kdyby bylo na mně a na mém hudebním vkusu, usiloval bych o koncert s Kociánovým kvartetem, jen se obávám, že tam by výnosy nepokryly ani odměnu štípači lístků (evtl. lístku).
0 # Leon Kreutzfeld 2016-02-14 19:29
Nejde prece o umeni, ale o penize a politiku vp. Pecina. Muj prispevek byl spise urcen organizatorum tech koncertu.

Treba si to prectou a treba budou mit nekdy prilezitost to organizovat pro sirsi sortu lidi. Prilezitost k tomu imho je. Pechancovi i pravnimu klimatu CR by to mohlo prospet.

Ale chapu, ze v zemi ideologicky tak rozdelene, jako je Ceska republika, je moje rada pouze hrabeci.
0 # Anonymní 2016-02-17 15:18
Pechanec odsouzený za vraždu Roma jde do politiky
echo24.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)