Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

A máme tu další soud s tzv. pravicovými extremisty: v pondělí 16. července se u Obvodního soudu pro Prahu 3 koná hlavní líčení s Lucií Šlégrovou a jejími dvěma komplici, kteří se měli provinit tím, že – hádejte třikrát – v roce 2010 na demonstraci DSSS drželi prapor Dělnické strany.

Znalec Ivo Svoboda v logu DS (a pro jistotu taky v logu DSSS, zřejmě kdyby orgány činné v trestním řízení potřebovaly do zásoby) objevil závadový diskurs soudobého neonacismu (a co je zajímavé, poté, co s tímto termínem sklidil několikrát po sobě v soudní síni posměch, jeho užití výrazně upozadil a v závěrech nyní hovoří pouze o ideovém ukotvení). Znalecký posudek byl zpracován v jiném řízení, tím se ovšem státní zástupce nenechal ani minimálně vyvést z rovnováhy a jako důkaz jej ve své obžalobě mir-nichts-dir-nichts navrhl. Proto je možné, byť nikoli jisté, že v pondělí v Jagellonské budeme mít milou příležitost sejít se i s tímto klenotem českých společenských věd a matadorem soudních síní.

Obhajuje Petr Kočí, soudí Radek Mařík (pokud snad nevíte, kdo je soudce Mařík, můžete to napravit zde; respektive rozhodně byste to udělat měli, jinak hrozí, že při jeho spatření utrpíte těžký psychický šok).

Komentáře   

0 # Anonymní 2012-07-11 09:49
Radek Mařík je syn soudkyně Maříkové z KS v Praze, sám to potvrdil. Maříkovou jsme zbavili funkce už v r. 2009, je to nejhloupější soudkyně na KS v Praze, samozřejmě bývalá komunistka, u NS jí zatím zrušili každý rozsudek, který tam kdy doputoval.
Jirka Fiala
0 # Tomáš Pecina 2012-07-11 10:13
Za své rodiče neodpovídá, ale zvědav na něj určitě jsem.
0 # Anonymní 2012-07-11 11:18
Vaše "zbavování funkce" je ve všech ohledech velmi komická idea.
0 # Tomáš Marný 2012-07-11 19:33
"Závadová činnost" tam je stále, tak je vše v pořádku.
0 # Anonymní 2012-07-13 00:20
Znalecký posudek je zde navržen jako listinný důkaz dle § 213 odst. 1 tr. řádu, což odpovídá skutečnosti, že byl opatřen v jiné trestní věci a trestní řád (a běžná praxe) takový postup připouští. Takže kritika SZ v tomto ohledu je zcela neoprávněná.
Věra Nováková
0 # Tomáš Pecina 2012-07-13 10:21
Ano, patrně máte pravdu, návětí jsem přehlédl. Takže nepřijde :-(
0 # Miloslav Jurka 2012-07-15 21:28
LUCKO a přátelé - držte se proti zlovůli systému !!!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)