Povedená taškařice je také
captchavytvořená tak, aby byla pro lidského uživatele složitá a pro stroj snadná: takříkajíc Turingův test naruby. Bonbonkem je umístění
captchyza přihlašovací obrazovku, nikoli před ni. Potenciální útočník má smůlu: získá informaci, že crackingový robot objevil, že k datové schránce schránce
ah7z28patří heslo
ahojfranto, ale dál se nedostal, jelikož následovala zákeřná a složitá
captcha, kterou bude muset vyluštit cracker-člověk (anebo bude muset napsat několikařádkový kod k jejímu prolomení).
Také se chystám na SOAPové API datových schránek. Přes údajnou chaotičnost serverové části ho lze zdolat poměrně snadno: objevila se celá řada aplikací, vesměs těžce předražených, jejichž autoři to dokázali. Původně jsem měl v úmyslu vyvíjet v Jythonu (samotný (C)Python na tom není nejlépe s podporou technologie SOAP/WSDL), ale jak se ukázalo, půjde to i v bez javových knihoven.
Moje nároky nejsou velké: pro rutinní práci rozhraní z příkazového řádku, pro přístup
z terénuchci jednoduchou nadstavbu nad ISDS, která bude fungovat i z běžného prohlížeče (včetně toho, který mám v Nokii N810), bez jakýchkoli proprietárních a nekompatibilních doplňků.
Komentáře
když se podíváte na tu naši python aplikaci, tak je rozdělena na gui a knihovnu. Ještě letos máme v plánu dodělat zbytek funkcí a také otevřít git repozitář.
S pozdravem,
Ondřej Surý
RSS kanál komentářů k tomuto článku