Neužívejte marihuanu. A když už ji užíváte, rozhodně tak nečiňte v kostýmu piráta s tvrzením, že jste maskotem České pirátské strany, protože tyto skutečnosti cumulative postačují české justici v dojemném souznění s neméně kvalitní českou psychiatrií k tomu, aby vás nedobrovolně hospitalisovala, ačkoli žádným duševním onemocněním netrpíte. Bývá s tím pak u Ústavního soudu velké mrzení.
Okolnosti případu J. H., v onom nálezu traktované, jsou úsměvné, avšak stav psychiatrie v této zemi úsměv nevzbuzuje, jak jsme se mohli přesvědčit v jednom z právě řešených případů. I tam šlo o zjevně nedůvodnou nedobrovolnou hospitalisaci v bohnické psychiatrické nemocnici, a co předvedla tamní lékařka
– ty uvozovky jsou věru nezbytné – MUDr. Martina Michálková, se nám v retrospektivě jeví ještě neuvěřitelnější než pirátská episoda pana J. H. Když např. nedobrovolně hospitalisovaná pacientka prohlásila, že by chtěla udělit plnou moc svému advokátovi, bylo v Bohnicích svoláno cosi na způsob lékařského koncilia, aby bylo posouzeno, zda to její zdravotní stav umožňuje a zda jí to nemocnice dovolí, a stejné obstrukce provázela i snaha advokáta pacientku navštívit. Jako trest za to, že si pacientka chtěla zvolit advokáta, jí bylo okamžitě zakázáno používat mobilní telefon: prostě, česká psychiatrie tak, jak ji všichni známe a máme ji rádi. Případ jde nyní rovněž k Ústavnímu soudu. Na ukázku předkládáme obecenstvu něco z procesní korespondence: [1], [2].
Aktualisováno.
Že se ústavní stěžovatel těší úplnému duševnímu zdraví, jest patrno i z videa iDnes:
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
My z vás už tu blázna uděláme
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Jiné případy
- Počet zobrazení: 9855
Komentáře
Miloslav Ponkrác
Neurotik oproti tomu hledá problémy u sebe, proto je u něj terapie nadějnější.
Ani v jednom z případů ale nejde o onemocnění či duševní poruchu, na rozdíl od psychózy, kdy jsou už zasaženy ty rozpoznávací či ovládací schopnosti.
Pirat z Bohnic.-)
Vím, že kdybych začal vysvětlovat, že jsem tím nemyslel ty, které si myslíte, že jsem myslel, že bych tím jen dokázal, že vím, které jste myslel a i když jsem je úmyslně nemyslel, že by si orgány stejně domyslely a znalci určili koho jsem myslel buď já nebo přiměl si domyslet čtenáře.
Kdysi se vyprávěl příběh z minulého režimu - občan byl popotahovaný za zpoloviny nečitelný nápis ".... je vůl!", že se v něm dopustil urážky hlavy státu a lstivě se vymlouval, že přece ten začátek je nečitelný. Soudruha vyšetřovatele však nezviklal, neb ten mu odvětil "jen se nevykrucujte, my dobře víme, kdo je vůl".
Rozhodně zasloužím trest - nedám si viržinko celé následující 3 roky.
Já bych naopak řekl, že při vyjadřování myšlenek se musí strašně myslet (nemyšlení je přímá cesta do ...) - musíte brát v úvahu, co přesně je v daný čas, místě a situaci politicky a ideologicky správné říkat a co nikoli. Je to strašná fuška to nesplést.
Miloslav Ponkrác
www.kurtizany.net/2011/11/20/psychokriminal/
Já jsem ten, co tam s policejním doprovodem na ně vlítnul. To neklaplo a až vzrůstající počet mailů od čtenářů D-F řediteli ústavu zabral a pustili ji. Ale byla na tom špatně a tak teď místo minystryni obrany dělá ve Švajcu směnovou vedoucí v čokoládovně.
Miloslav Ponkrác
Neocon
Prošel jsem na klinických praxí většinu léčeben.
Miloslav Ponkrác
Miloslav Ponkrác
To už může soudce rovnou rozhodovat třeba o spuštění pokusů na CERNu nebo o vypuštění kosmických družic. A nebo může podepsat řešení diferenciálních rovnic. Výsledek bude stejný.
Miloslav Ponkrác
Predpokladam, ze ve vetsine pripadu se rodina nejak dozvi, co se s pacientem stalo a kde skoncil. Napr. v PL Bohnice, je-li pacient na detoxu (ackoliv nema stav detox vyzadujici - ale proc ho tam nedat), neni mozna zadna komunikace. Proste 3-5 dnu mate jen zprostredkovane informace, pacient je zcela izolovan, mezi fetaky a alkoholiky, desive prostredi. Pak je strcen na jine oddeleni, zejmena s ohledem kde je misto.
Podle me to je cele prohnily system, za ktery by primarne meli byt popotahovani lekari, ale i soudci a laxni opatrovnici. To co je napsano do prvniho navrhu ze strany nemocnice dle meho nazoru je sablona, ktera zcela bezne neodpovida skutecnemu stavu. Nikdo to neresi. Opatrovnik to chce mit z krku (=malo penez), takze spis doporuci podepsat dobrovolny souhlas. Soudy se tim taky nechteji zabyvat, prestoze by mohly - vyslechnout pribuzne, pacienty).
Praxe vyzadovani dobr. souhlasu s hospitalizaci je jasna, pro nemocnici to je vyhodne. Jakmile chce jit pryc na revers, je automaticky nedobrovolne hospitalizovan.
K tomu je potreba pricist, ze napr. v PL Bohnicich bezne jen upravi chovani pacienta medikaci a neresi se zadna psychoterapie, ktera je nutna ke skutecnemu posunu (a napr. nahledu paranoidniho pacienta na svuj stav).
Kdyby pan Pecina chtel v tomto neco podniknout, mohu poskytnout nejake informace.
Neocon
Už podnikáme. Ústavní stížnost Mgr. X. Y. má deset stran a nebude to pro PN Bohnice milé čtení.
Miloslav Ponkrác
Je neco, p. Ponkrac, cemu v tomto nerozumite? Abych byl konkretnejsi a neco jste opet neprehlednul:
"...Jakmile chce jit pryc na revers, je automaticky nedobrovolne hospitalizovan...."
A presne tohoto se tykala ma otazka: jste-li v rezimu "dobrovolne", zda-li muzete podepsat revers a jit domu. Evidentne tomu tak neni, p. Ponkrac.
Neocon
Me proste davalo smysl, ze jakmile jsem nekde "dobrovolne", jsem plnolety, podepisu revers a jdu do hajzlu. Takze, ted jsem se v tom ztratil uplne, abych byl uprimny.
Neocon
Treba v PL Bohnice jsou uzavrena oddeleni, kde jsou oba druhy pacientu. Ani jeden z nich nemuze vykracet svobodne ven a neverim tomu, ze by figl s reversem fungoval. Na uzavrenem oddeleni jsem byl nekolikrat na navsteve vzdy si mne nejaky nedobrovolne hospitalizovany spletl s personalem a dozadovali se informaci nebo propusteni.
Na druhou stranu musim ale rici, ze lekari v PL Bohnice se chovaji k pacientum pomerne slusne (co jsem mel moznost videt). A spousta pacientu nema nahled na svoji chorobu. Otresne jsou ale podminky, kdy clovek nosi "erarni hadry", je s pacienty kteri nejsou schopni se postarat o svoji hygienu, apod. Z toho jsem byl otresen.
(Anonymní z 19. března 2018 12:07)
Souhlas, resp. nesouhlas s léčbou v psychiatrii ale není reversem tohoto typu. Takže správná otázka při změně postoje pacienta k dobrovolnosti není, proč souhlas podepsal, ale otázka na doktora, proč mu jej podepisovat dával, když za tři dny si myslí, že už způsobilý k rozhodování není.
Prošel jsem na klinických praxí většinu léčeben.
Miloslav Ponkrác
Je možné, že je rozdílná praxe, ale ze svých zkušeností mohu říci, že propuštění z ústavu neprobíhá na základě toho, zda zrušíte souhlas s hospitalizací. Postup je, že požádáte o propuštění a lékař buď řekne ano a pak žádný souhlas s pobytem nerušíte - jde o úplně jiné úkony (propuštění do domácí, ambulantní péče nebo úplné zrušení prac. neschopnosti) nebo doktor řekne ne a pak jste objektivně v režimu detence. Což by měl ústav nahlásit, ale on to nenahlásí, protože ani nic nenapíše do dekursu. Max. tam napíše, že jste se zajímal o ukončení léčby, což vám zatím nebylo doporučeno.
Takže většina pacošů je v režimu dobrovolně/nedobrovolně.
Zkušený blázen ale odchod takhle neřeší. Prostě se nevrátí z vycházky a za dva tři dny si pošle/dojde pro věci.
Jan Hrubý podle svých vlastních slov souhlasil s tím, že půjde do psychiatrické léčebny Bohnice.
"Vše začalo běžnou silniční kontrolou v červenci 2014. Policisté nabyli dojmu, že „pirát“ za volantem je pod vlivem omamných látek a převezli Hrubého do Nemocnice Na Bulovce, odkud jej lékařka poslala na vyšetření do Bohnic. „Já jsem jí řekl, že nedám moč ani krev. A ona na mě, jestli se nechci podívat do Bohnic. Já to bral jako recesi, tak proč ne."
zpravy.idnes.cz/.../...
Miloslav Ponkrác
RSS kanál komentářů k tomuto článku