Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Takto legračně odpověděl presidentský kandidát Jan Fischer na otázku Patrika Vondráka ohledně všech těch báječných slev, které dostává při své kampani (a na které nemá jeho sponsor Jaromír Soukup, jak Fischer tvrdí, ani ten nejmenší vliv):


Dovolím si ocitovat ustanovení § 37 odst. 2 zákona o volbě presidenta republiky:

Výdaje na volební kampaň nesmí přesáhnout částku 40 000 000 Kč včetně daně z přidané hodnoty, účastnil-li se kandidát pouze prvního kola volby, nebo částku 50 000 000 Kč včetně daně z přidané hodnoty, účastnil-li se kandidát prvního i druhého kola volby. Do této částky se započítávají částky, které kandidát na funkci prezidenta republiky uhradil nebo má uhradit, včetně částek, které uhradily nebo se zavázaly za kandidáta uhradit třetí osoby. Bylo-li plnění, které je součástí volební kampaně, poskytnuto bezplatně nebo za cenu nižší než obvyklou, započítá se do této částky jeho obvyklá cena.

Jestli tomu dobře rozumím, čtyřicetimilionový limit J. Fischer buď už překročil, anebo do konce kampaně zcela jistě překročí. Rozhodně dobrý námět na ústavní stížnost proti jeho zvolení.

Aktualisováno.
Fischera podporuje i Transparency International ČR. Kandidát na svých stránkách nabízí dokonce transparentní spisovnu, do které vás sice jen tak nepustí, ale zato, v rámci otevřenosti, vám nedovolí z materiálů pořizovat kopie. Škoda: právě ty bych nejvíc potřeboval ke své ústavní stížnosti.

Komentáře   

0 # Anonymní 2012-12-03 22:55
Myslím, že Ústavní soud judikuje, že obvyklá cena inzerce je ta s 90% slevou a bude vymalováno.
To snad vidí i slepý, že Fischer je neskutečně protežován a to zejména v novinách, od kterých dostal slevu 90 procent, byť protežování vehementně popírá.
0 # Anonymní 2012-12-04 09:45
Vzhledem k tomu, jak silně je Fišer protežován, lze předpokládat, že o jeho budoucí presidentské funkci již bylo někde jinde někým jiným rozhodnuto.
Sebeobrana národa soudní cestou je jistě na místě.
Je však třeba shromáždit žalobní argumenty, připravit materiál pro sepsání a uschovat důkazy a indicie...
A to například já neumím.
A troufnete si na to Vy, pane Pecino? A budete v tom dost důsledný?
Milan
0 # Leon Kreutzfeld 2012-12-04 10:03
Vp. Vondrak by mel pozadat vp. Fischera o rozhovor pro Delnicke listy, aby nemusel obrazet vsechny meetingy a porad se hlasit.

Kampagne Jana Fischera mi pripomina G. W. Bushe. Tehda nekdy v roce 1999 se objevil v ten samy cas na titulni strane Time, Newsweeku a par dalsich, myslim, ze to bylo nekdy na zacatku primarek takhle na podzim, ale jestli to bylo se slevou, to nikde nepsali. Rikal jsem si, "aha, tak tento pan byl vybran za pristiho presidenta Spojenych statu." A o rok pozdeji na Floride se domnenka potvrdila.

Panove, sazejte ve Fortune na Fischera, vydelate vic prachu, nez sami vazite!
0 # Anonymní 2012-12-04 12:07
Vp. Kreuzfelde, je pro mne zajimave jak stale nemala cast populace tihne k pripominani a hledani (udajnych) prohresku J.W. Bushe, kdyz Obamuvu nedavny cirkus vykazoval tech "nesystemovych" kroku mnohonasobne vice nez nekolik posldnich prezidentskych kampani dohromady.
Jinak, predstava ze vychodopobrezni media, ktera jsou vuci demokratum a levici poslednich nekolik desetileti vice nez naklonena (clovek by malem rekl az devotni) by se podilela na nejake nelegalnosti ve prospech JWB je, mirne receno, vize ponekdu detinska...
0 # Leon Kreutzfeld 2012-12-04 13:02
Vp. Anonymni, ze se Bushuv gesicht objevil ve stejnou dobu na obalech nekolika vychodopobreznich, demokratum devotnich, publikacich si pamatuji, to neni nejaka detinska predstava (kdyz uz, tak jedine starecka demence).

Pointa ale byla jina, jsou proste kandidati kteri dostavaji slevy a "kandidati", kteri tohle proste nemaji.

Jak rika jedno stare dobre prislovi, kdo umi, ten cumi (z nastenek Poste, pripadne z obalek Time a Newsweeku). Ti ostatni si nemohou stezovat, podminky prece meli stejne.
0 # Dan Dvoracek 2012-12-04 14:54
Tyto výsledky "šetření" srandovní organisace Transparency International jsou v kontextu řečeného k pousmání.

aktualne.centrum.cz/.../clanek.phtml?id=765164
0 # Anonymní 2012-12-04 23:22
Proč si myslíte, že cena obvyklá=cena ceníková? Myslím, že 50% a větší slevy nejsou při objednávce reklamy v médiích nic neobvyklého. Podle mě nepeněžité plnění či dar může firma poskytnout jen, kdyby službu poskytla za cenu, která je menší než náklady. Ale nepochybuju o tom, že i při 90% na tom stále měli v MAFŘE marži. Navíc, pokud není poptávka, je lepší nabídnout obří slevu a mít aspoň něco, než nenabídnout a nemít nic.
0 # Tomáš Pecina 2012-12-05 03:26
Nevím, ve kterém oboru jsou obvyklé slevy v této kategorii. Ale to bude na protistraně, aby prokázala, že má v účetnictví správná čísla.
0 # Anonymní 2012-12-05 16:19
Připomínáte mi klasika českého humoru a jeho "nechci slevu zadarmo" :-), Sleva 92 procent je v médiích velmi velmi neobvyklá, stejně jako i jinde..
0 # Anonymní 2012-12-05 05:12
Pane Pecino, ještě bych pro Vás měl pár poznámek k té stížnosti. Otázky jsou tedy následující.
1) Kolika dalším klientům poskytla Mafra slevu ve výši 92 procent? Jsem si jist, že žádnému.
2) Můžete ostatní klienty oslovit, jejich seznam si najdete v MF a LN, podle inzerátů. Navíc bych soudil, že největší slevu by měl logicky dostat největší klient, tedy sleva 92 procent by měla být vlastně minimální..a to asi nebude, jinak by Mafra již dávno zkrachovala.
3) Pokud tedy Mafra poskytla takto vysokou slevu pouze P. Fischerovi, tak jsou v zasadě tyhle možnosti. Buď je to "účetní podvod" ve snaze uměle snížit oficiální náklady na kampaň p. Fischera a vyhnout se tam stanovené maximální hranici. Nebo nediální poradce p. Soukup použil peníze ostatních klientů a získal za ně mimořádnou slevu od Mafry. Tedy podvedl ty ostatní klienty. Zde je zajímavé se podívat jaké klienty jeho Medea agentura vlastně má....a budete asi překvapen, najdete tam řadu státních firem a organizací... Pracoval jsem v oboru medií 10 let, pokud potřebujete nějaké info, tak mi dejte vědět, na jakém mailu Vás mohu kontaktovat. Rád s v té věci budu angažovat, považoval bych za ostudu naší země, kdyby byl prezidetem zvolen podvodník..., PL
0 # Tomáš Pecina 2012-12-05 05:25
Díky. Zatím zvolen nebyl, a osobně pokládám za největší tragedii, že z celého toho kandidátského panoptika není Fischer ten nejhorší, ale spíš cosi jako slušný průměr.
0 # Anonymní 2012-12-05 06:08
Ok. Domluveno. Já tedy toho pána za "slušný" průměr nepovažuji. Za jeho vlády a jeho osobni inociativy byla poprvé v moderní české historii (po roce 1989) zakázána (rozpuštěna) politická strana... nevím, proč nemohla na politickém poli působit DS, když tam může být třeba KSČM....?..
0 # Tomáš Pecina 2012-12-05 06:19
Ta to nemůže Fischer, ale Šimíček, Passer, Baxa, Kühn, Průcha a další, a ovšem Vandas, který se u soudu choval jako authentický idiot.
0 # Anonymní 2012-12-05 16:17
Jenže česká justice pracuje na politickou objednávku a tu zadala tehdejší vláda, které předsedal J. Fischer.. dokonce si kvůli tomu najala právníka Sokola, Skutečnost, že Vandas je primitiv a u soudu dělal kašpara, na tom nic nemění...
0 # Anonymní 2012-12-08 03:44
Nevim so proti Fisherovi mate. Vadi Van ze je Zid, nebo ze byl v KSC? Byl predsedou urednicke vlady a zda se mi ze to vedl lepe nez ty ostatni posukove.
Je zrejme ze ma podporu ruznych organizaci z celeho politickeho spektra a jestli mu nekdo dal 90% slevu tak by jste se meli spise ptat proc ti ostatni jsou neschopni udelat to same. Ja na tom nic spatneho nevidim, jen bych se spise obaval jak za tu pomoc bude platit az ho zvoli. Ono totiz nic neni zadarmo i kdyz se to na prvni pohled zda.
Pokud se mu podari zustat nad veci, a nikomu nic nedluzi tak je chytrejsi nez se Vam zda a "more power to him".
0 # Anonymní 2012-12-08 06:02
Nemyslim si, ze by pan Pecina mel osobne neco proti panu Fischerovi jak se mu snazite podsunout. Nemuzu ale vedet, co se panu Pecinovi honi hlavou, tak zkusim odpovedet za sebe.

Pan Fischer lze a zrejme i porusuje zakon (nebo minimalne necestne obchazi). Take, jak spravne rikate, je moznost, ze bude platit potom. Ja bych nerad mel prezidenta, ktery bude nekomu neco dluzen. Ac prehnana fikce, podivejte se treba na Pripad pelikan, nebo se zamyslete, jak by prezident mohl ovlivnit treba dostavbu Temelina.
0 # Tomáš Pecina 2012-12-08 06:35
O Fischerovi jsem napsal, že "bych si jej snad mohl vážit, kdyby své marxistické přesvědčení, stejně jako své židovství, objevil v době, kdy to bylo nepopulární a nevynášelo to; takto jej mám za pouhého oportunistu a pohrdám jím, v přesvědčení, že kdyby Zemi okupovali Marťani, Fischerovi do týdne na čele počnou rašit tykadla." Na čemž trvám.

Žádná sleva není zadarmo, to jste správně nahlédl sám, a osobně preferuji kandidáty, jejichž zdroje financování jsou průhledné. Což "92% sleva pro Fischera" skutečně nesplňuje.
0 # Anonymní 2012-12-08 19:35
Pokud budete úspěšný s tou ústavní stížností, co bude dál? Tedy krom toho, že JF nebude prezidentem.
0 # Tomáš Pecina 2012-12-08 19:59
Krom toho nic. Vám se to zdá málo?
0 # Anonymní 2012-12-09 00:12
kdepak, myslel jsem si to, děkuji
0 # BlogdirsAdmin 2012-12-09 21:51
Trochu obecného, padesátiprocentní slevy jsou dnes opravdu skoro už normou. Většinou si stačí o ně říci. U těch devadesáti procentních bych je viděl za reálné jen v případě ... barteru. Máte deset procent ale musíte udělat to či ono (tak se to dnes v krizi a v médiích reálně dělá, jsou i slevy kolem sta procent, ale pouze něco za něco).

Tady bych za klíčové viděl to, kolik jiných klientů dokázalo dostat takové slevy a zvlášť u toho státního podniku.
0 # Anonymní 2013-08-19 13:26
Financování Fischerovy volební kampaně: srdce policisty zaplesalo
ceskapozice.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)