Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Po skvělém globálně-politickém rozhodnutí směnit Taiwan za pandu, realisovaném naštěstí pouze pražskou obecní samosprávou, přichází další ukázka zásadové zahraniční politiky, tentokráte, žel, z dílny ministerstva zahraničí.

Místo, aby příslušní úředníci oba diplomaty z Černínského paláce vypoklonkovali se zdvořilým, ale resolutním vysvětlením, že v této zemi je garantována svoboda slova a vláda nemůže nikomu, ani vlastnímu ministrovi, zakazovat projevit veřejně politický názor, a pokud se jim tento zdejší mrav snad nelíbí, mohou se radostně vrátit tam, odkud přišli (a kde vládne mrav jiný), vymysleli odůvodnění, že Herman je vlastně i poslancem a tedy se – patrně – může vyjadřovat bez explicitního schválení premierem, případně ministrem zahraničí.

Je to ostuda a demonstrace, jací lidé působí ve státní správě. I když v tomto případě zřejmě platí, že jaký ministr, takoví Rumlar a Svačina.

Komentáře   

0 # 64871 2016-03-24 08:35
Je hezké, že jednání bylo vedeno česky. Předpokládám, že veškeré záznamy rozhovorů s ruskou stranou jsou zapsány azbukou.
0 # Anonymní 2016-03-25 22:55
Čtu to tak, že postoj vlády je nezměněn a navíc onen výrok ani nebyl či nemusel být výrokem učiněným ministrem v roli ministra (arg. "dodal"), tedy nereprezentuje stanovisko ČR a její vlády, jejíž přátelské vztahy s ČLR... V úctě Sir HA

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)