Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Pokud jste dnes krátce před třetí hodinou slyšeli podivný hlahol zvonů a rajský zpěv, důvodem bylo, že naše Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, občanské sdružení, bylo konečně registrováno.

Kuriosní je, že jsme byli zaregistrováni pod novým názvem a s novými spolkovými orgány, aniž bychom k tomu byli dali návrh. Jaký to komfort! Jestli se nyní ve sbírce listin objeví i naše nové stanovy místo těch starých, začnu věřit, že někdo v BIS nás má rád.

Aktualisováno.

Zároveň dnes dorazily i první buttony (placky) s logem našeho spolku. V našem e-shopu (prozatím pohříchu manuálním, na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) si tak můžete objednat pod klopu vhodný button o průměru 25 mm za 15,– Kč, a pro příznivce odvážnější máme button standardního rozměru 44 mm v ceně 25,– Kč.

Aktualisováno.
Ve spolkovém rejstříku jsme nyní, díky stížnostem, zapsáni takříkajíc superflue. Soud oskenoval nejen původní stanovy z r. 2009, které byly účinné od 17. března do 8. dubna 2015, ale uložil do sbírky listin rovněž stanovy z ledna 2014, které nikdy účinné nebyly a technicky vzato se týkají zcela jiné, založené, avšak nevzniklé, právnické osoby.

Komentáře   

0 # gogo 2015-04-16 16:55
Rád možná ne, ale má vás asi už zpravodajsky pokryté ... jak jinak by měli nové materiály.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-16 18:53
Z této website.
0 # Anonymní 2015-04-16 22:24
Také blahopřeji. Současné kopí divoké doby není nakloněno pro vhled do budoucnosti nejen těmto státním BIS žrecům, možná si chtějí udělat prozřetelné pozitivní oko :-)
Kamínek
0 # tkrystlik@yahoo.de 2015-04-16 18:55
Vážený pane Pecino,

blahopřeji. Český stát začíná už pracovat na tom, jak Váš spolek přio nejbližší vhodné příležitosti rozpustit.
0 # Anonymní 2015-04-17 06:40
Vy si tedy myslíte, že čeští úředníci jsou tak hloupí, že jim po 5ti letech stále nedošlo, že v právních otázkách nemají proti panu Pecinovi žádnou šanci na úspěch?
0 # krystlik 2015-04-17 09:31
Ono to došlo nejvyššímu správnímu soudu, nikoliv úředníkům ministerstva vnitra. Tím skončilo dějství první, nyní půjde o to spolek při nejbližší příležitosti rozpustit. Se zmanipulovanými soudy to možná bude schůdné. Vzpomeňte zákazu DNP a DNSAP!
0 # Anonymní 2015-04-17 06:28
Co má ten strašák v černém (ninja?) na placce symbolizovat? To co má jedné ruce je kudla, v druhé pěticípá hvězdice?
0 # Leo Tydlitát 2015-04-17 13:51
Máte nějaké moc abstraktní vidění, aby si na vás Národní demokracie neposvítila! Jasně rozpoznávám železný kříž, v levé polovině vyveden do stylisované říšské orlice. Uprostřed cosi, co vzdáleně připomíná znak Brna, evidentní narážka na brněnské Němce nebo alespoň na causu Coco či cocota z Brna-Bystrce.
0 # Anonymní 2015-04-17 18:48
Je to zprasený sudetoněmecký znak.

viz
Černočervenočerný znak sudetských Němců
www.kohoutikriz.org/data/w_hollk.php

v němčině
www.schoenhengstgau.de/.../Kapitel_29.htm

+
nassmer.blogspot.cz/.../...
nassmer.blogspot.cz/.../...
0 # Anonymní 2015-04-17 18:51
Černočervenočerný znak sudetských Němců
Co chce vlastně vyjádřit sudetoněmecký znak?
Jeho barvy zahrnují v sobě republikánskou trikoloru Frankfurtského sněmu z roku 1848 (tedy času tzv. "jara národů" - pozn. překl.), tvořenou černým, červeným a zlatým pruhem nad sebou odshora dolů. Čechy, Morava a "sudetské" Slezsko byly až do roku 1806 integrálními součástmi německé říše (doslova "Svaté římské říše národa německého" - pozn. překl.). Po první světové válce se tzv. "Deutsch-Böhmen" a "Deutsch-Mähren" (tj. jazykově německé oblasti Čech a Moravy - pozn. překl.) prohlásily součástí "německého Rakouska" ("Deutsch-Österreich"). Toto "státoprávní" prohlášení bylo přehlušeno výstřely ze 4. března 1919, za posměchu vítězných mocností nad sebeurčovacím právem národů.
Na znamení smutku nad tím je zlatý pruh nahrazen černým. Z hlediska pozorovatele zaplňuje levou část znaku půle černé říšské orlice v rudém poli jako symbol "staleté příslušnosti k říši" a výraz "spojitosti s jejím osudem". Pravou stranu znaku tvoří půle rudého kříže v černém poli, odkazující k řádu německých rytířů, jehož největší bailiva (v originále "Ballei" - pozn. překl.) ležela u nás doma (rozuměj v Čechách - pozn. překl.) v Chomutově (Komotau), jako hlavního činitele kolonizace německých východních území. Na hrudním štítě, který ji spojuje s "řádovým" křížem, nese orlice část znaku svobodného říšského města Cheb (Eger), jíž je stříbrná mříž, nad ní ve třech břevnech (tj. pruzích) už zmíněnou černočervenočernou trikoloru. Znak sudetských Němců je historický novotvar, vzniklý teprve po vyhnání této národní skupiny (v originále "Volksgruppe" - pozn. překl.). Příčina spočívá v tom, že sudetoněmecká jednota v kmenovém ohledu před vyhnáním vlastně neexistovala. Byl sice v roce 1940 vytvořen znak pro Říšskou župu Sudety (Reichsgau Sudetenland), poněvadž ta však zahrnovala pouhou část sídelních oblastí sudetských Němců, dá se právem říci, že znak sudetoněmecké národní skupiny byl ustaven teprve rozhodnutím hlavního představenstva Sudetoněmeckého krajanského sdružení (Sudetendeutsche Landsmannschaft) ze 30. července 1950.
0 # Anonymní 2015-04-17 19:11
Tak ona to není škrabka na brambory na Schaben Eintopf, která ve spojení druhého pěticípého pařátu symbolizuje soudržnost, pracovitost a neodolatelnou pivní žízen?
0 # Anonymní 2015-04-18 07:28
díky, už vidím na placce správně orlici, akorát je trochu zpotvořená, roztáhlá do šířky.
0 # Tomáš Pecina 2015-04-18 08:47
To má svůj význam: velikost křídla symbolisuje územní nároky, pařát majetkové, ostrý zobák je vyjádřením neústupnosti při prosazování oprávněných požadavků.
0 # Anonymní 2015-04-18 11:40
A co na tenhle výklad říká expert na mřížky vynoření? :-P
0 # Anonymní 2015-04-19 10:27
Jaké územní a majetkové nároky?
0 # Anonymní 2015-04-19 20:32
Uzemi v teto configuraci je navzdy ztracene, diky Hitlerovi. To ovsem neznamena, ze dedicove ukradeneho majetku nemaji pravo zadat o vraceni uloupeneho, nebo nejake nahrady. .Americti Indiani take dostavaji od statu ruzna privilegia...
+1 # Anonymní 2015-04-17 06:56
Přeji hodně a velkých úspěchů v podpoře porozumění mezi národy.
0 # Leon Kreutzfeld 2015-04-17 09:43
Tak Vam tedy panove srdecne blahopreji. Mozna i v Cesku nastava ta pozehnana skutecna liberalni demokracie, kdy se poddani obcane mohou svobodne spolcovat a projevovat, aniz by to nejak narusovalo zajmy vladnouci tridy. Ted jeste aby to akceptovali zbrojnosi bojujici demokracie.

Rad bych si u Vas reservoval 2 placky. Jednu malou pod klopu pro noseni v Ceske republice, a jednu velkou, az podlezu caru a za ni se zase hrde narovnam.
0 # Daniela 2015-04-18 22:52
Adam Bartos z Narodni demokracie by si mel opravdu na toto zavadove logo Sudetskeho spolku posvitit. Jeho nikdo rohlikem (macesem) neopije.
Jestlize pouzijeme vedecky pristup k analyse placky, pak se nam nutne zjevi tajna znameni urcene pro svetovou elitu , zidozednare.
Zacneme li otacet kulaty button o ctvrtinu kruhu, smerem na levo, objevi se nam rada symbolu NWO...Dominujici je stredni postava, v obrovskem rudem siraku , jakoby kovbojskem, cimz je definitivne myslen volstrytsky Rothschild. Cerne oci jsou pod sirakem hranate, coz znamena tvar bankovek ..Velky nos nemusime vysvetlovat. Pod oblicejem je svetovy loutkar oblecen v namornicke tricko s tremi pruhy, coz oznacuje zidozednarska hlavni globalni doupata - Ameriku, Evropu a Asii. Pruhy zaroven indikuji mimozemstanskou konexi, na leve strane je bile UFO. Ale jen male. Pruhy jsou vyraznejsi, protoze mimo signaly z vesmiru zaroven rerpresentuji tajne signaly z HAARP . Na prave strane, tedy v zidozednarove leve ruce, drzi symbolicka postava napadny pentagram , stylisovany do bile hvezdy. A bila, zariva hvezda je samozrejme Lucifer. . Placka je kulata a s bilou obrubou proto, aby mohla zahrnout symbol vecneho kabalistickeho hada,Ourobora, ktery objima - skrti cely svet.
Bartos se Zemankem by meli probudit narod osvetou a zacit s petici proti plizivym taktikam Noveho svetoveho poeradku.....
0 # Anonymní 2015-04-19 22:48
Danielo, tentokrat bodujete! :-)
0 # Leo Tydlitát 2015-04-20 19:51
Anonymních, prominou, ale zkopírovat text Petry Bostlové a navíc ho nemyslet vážně, to je u mne za minus 666 bodů…
0 # Anonymní 2015-04-21 00:19
Daniela ten vtipny text slohla?
0 # Daniela 2015-04-21 03:02
To je hezke.:-) Vtipny text o myslenkovem postupu Narodni Demokracie, nu, v prvni rade jsem se bavila ja, pac neberu v uvahu pripadny ohlas, a o Radce Bostlove jsem se dozvedela az od p.Tydlitata... Mozna je Radka snoubenkou pana Laholy, pak bych se nedivila, ze pise vasnive o tunelu Blanka, kde se vevnitr rytmicky pohybuje dabelsky element..
Pochybuji, ze by se zamerila na kreativni rozbor loga na placce pane Pecinova spolku, -kdyz to najdete, bude to jasna ukazka globalni site jasnovidcu. :-))
Pocatecne mne inspirovala pietni tryzna s Adamkem, u hrobu Anezky Hruzove. Ctyri zidobijcii, co nostalgicky vzpominaji na cas, kdy se cesky narod sjednotil a nekupoval od Zidu cukr, kavu, mouku. Narodni demokracie ma nevyrcene vysvetleni. No prece, Zid Hilsner podrizl krestanskou pannu, aby ziskal krev na zadelavani ritualnich macesu..
Ja si opravdu myslim, ze by visim Narodni demokracie meli nechat volny prubeh, aby se nadale vyvijely. Treba po te prednasce o tajnych zednarskych(zidovskych) piklech a znamenich pro zasvecene, zacne ND poradat - jen pro Cechy -
seminare, jak bezpecne poznat krvavy maces. .
.
0 # Leo Tydlitát 2015-04-21 16:20
0 # Pavel Hoffmann 2015-04-30 17:30
Vazeni pratele, jak se zda, deji se veci na serveru Blog cz.
Predstavte si, ze POKARALI HEDVICKA,
0 # Tomáš Pecina 2015-04-30 17:49
No dobře, ale proč to nedáte k článku o Hedvičkovi?
0 # Anonymní 2015-05-03 13:10
Pane Pecino, proč lžete?

"Návrh vychází z tradičního erbu sudetských Němců, který vznikl cca v roce 1940 a byl o deset let později – v mírně upravené podobě – převzat mnichovským Sudetoněmeckým krajanským sdružením."
www.sudetsti-nemci.cz/cs/logo/
0 # Tomáš Pecina 2015-05-03 14:07
Co je na tom špatně?
0 # Anonymní 2015-05-03 15:29
1)
V roce 1940 vznikl úplně nový znak říšské župy Sudety (česká přemyslovská svatováclavská orlice + moravskoslezská orlice + chebská mříž), tedy nikoliv tradiční znak a nikoliv znak sudetských Němců.
Na tomto místě jste mohl sdělit, že v roce 1919 existoval velký znak Republiky Německé Rakousko, jehož součástí byl znak provincie Německé Čechy (český lev s dubovou ratolestí v rukách) a znak provincie Sudety (hlavy českého lva, moravské orlice a slezské orlice).

2)
V roce 1950 vznikl úplně nový znak sudetských Němců (říšská orlice + kříž Německých rytířů + chebská mříž + sudetoněmecká vlajka), který nemá se znakem Sudetské župy nic společného. Společné je pouze provedení znaků z roku 1940 a z roku 1950 v sudetoněmeckých barvách (červená-černá-bílá) a část znaku Chebu, jinak vůbec nic. Tedy v roce 1950 nebyl znak Sudetské župy "v mírně upravené podobě" převzat mnichovským Sudetoněmeckým krajanským sdružením.
0 # Tomáš Pecina 2015-05-03 16:08
V erbu Reichsgau Sudetenland je použit motiv černé orlice na červeném podkladu (což je mimochodem heraldická chyba, barva nesmí nikdy přijít na barvu) i chebská mříž, v erbu sudetských Němců je k těmto motivům doplněn kříž Řádu německých rytířů a změněno uspořádání, takže můžete namítat, že nedošlo k "mírné", ale větší úpravě. Je fakt, že tento text jsem psal v r. 2011 a tehdy jsem o sudetské symbolice neměl tolik informací jako dnes.
0 # Anonymní 2015-05-03 16:23
Černá orlice v červeném poli znamenala něco jiného v roce 1940 a něco jiného v roce 1950.

V roce 1940 to byla česká přemyslovská (svatováclavská) orlice a symbolizovala zemi Čechy.

V roce 1950 to byla říšská orlice a symbolizuje "staletou příslušnost Českých zemí k říši" (do roku 1806) a výraz "spojitosti s jejím osudem". Slovem "říše" je myšlena Svatá říše římská.
0 # Tomáš Pecina 2015-05-03 20:20
Přemyslovská orlice má červené plaménky.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)