Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Nálepkový zločinec Patrik Vondrák poskytl po propuštění z vazby dva rozhovory:

Komentáře   

0 # Anonymní 2011-01-11 15:40
zvláštní že třeba Jiří Fiala na vazbu nadává jaký naschvály mu dozorci neustále dělali a nálepkový extremista si prakticky nestěžuje, taková pohodička...si říkám jestli ho náhodou nezlomili a pod podmínkou spolupráce ted na svobodě nekope pro druhou stranu. Samozřejmě je to jen můj dojem, který může být (a asi i je) mylný, ale Hučín na vazbu také nevzpomíná nejlépe, kdežto Patrik Vondrák z toho rozhovoru působí dost vyrovnaně...na "radikálního extremistu" až příliš, přitom kdybych si prošel tím co on, tak bych si rozhodně nebral servítky a šel cestou "hrubší formy sebeprezentace" tak jako K 213, protože jak se ukazuje v tomhle státě to jinak ani nejde.
0 # Tomáš Pecina 2011-01-11 18:33
Obávám se, že kdyby řekl, co si myslí, tak by ho okamžitě znovu zavřeli a kauce by připadla státu.
0 # Anonymní 2011-01-11 20:39
anonym: Neni mi jasne, z ceho soudite ze P.Vondark patri mezi tak "radikalni extremisty". Neverte vsemu, co se pise v novinach. Patri mezi ty vzdelanejsi a inteligentnejsi. Coz ale nutne neznamena ze "radikalni" tim spise, pokud si nedefinujeme, co si pod tim slovem kdo predstavuje.

Pokud jde o rozdily ve vazbanich pomerech, tak mezi Vondrakem a Hucinem muze byt mimo jine rozdil v tom, ze po Hucinovi neco velmi konkretniho chteli a vazbou (a take pobytem v psychiatricke casti veznice) se jej k tomu (se to z nej) pokouseli (vy)donutit.
Vondraka, soudim, chteli proste zavrit. Aby meli exemplarni pripad a take, aby se ho zbavili (ci jej zastrasili) od politicke angazovanosti. Prave proto, ze zdaleka neni "radiklani extremista" toho druhu, ktere tak miluji a vykresluji zdejsi noviny. Proto ho chteli dostat z kola ven. Policie a media totiz v podstate potrebuji primitivni nasilnicke "extremisty a skiny" aby na nich mohli deklarovat "nebezpeci extremismu" a tedy proti nemu tvrde bojovat. A v ramci toho boje pomalu ale jiste rozsirovat moznosti a pravomoci statu vuci obcanum...

Tezko soudit, ale mozna to cemu rikate "Vondrakova vyrovnanost" mozna spociva i v tom, ze na rozdil od mnoha jinych na extremisticke scene, si velmi dobre uvedomoval, ze statni moc po cloveku ktery se angazuje drive ci pozdeji sahne (coz se masove delo na jinych i pred jeho uveznenim), tudiz pro neho akce UOOZ (a souvisejici ucelovy postup OCTR) zrejme nebyla takovym bleskem z cisteho nebe, jako pro jine...

Ostatne, myslim, ze zatimco policie, media a levice touzi pro extremistech "vz.primitivni rvac" - kterymi je mozne pekne strasit verejnost, uprime se naopak desi toho, ze by zde vyrostli politici tipu Fortuyn nebo Wilders. Tedy inteligentni lidi schopne komunikace a formulace jasnych nazoru, ktere by oslovili populaci. Proto se take cim dal rozsiruje okruh lidi, kteri jsou mezi "extremisty" zahrnovani. Prirazenim do teto (vlastne nijak jasne definovane) skupiny je prvnim stupnem, kterym se pokousi pacifikovat je a ztezovat jejich pripadnou snahu o politicke a midialni angazma....
DS
0 # Anonymní 2011-01-11 21:19
Nebojte, novinám nevěřím, "radikálním extremistou" jsem spíš myslel obecně, že je součástí určíté scény, od které bych čekal razantnější postoje, i z poslechu záznamů soudu mi připadá, že celá ta skupina tam vystupuje, tak trochu se sklopenou hlavou, narozdíl třeba od již zmíněného Fialy :)
každopádně očekávám, že nenechají ten případ vyšumět a viníky jejich perzekuce poženou k zodpovědnosti

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)