Kupodivu nikoli, jak bychom předpokládali po rozsáhlé mediální masáži a jak by mohly naznačovat zmínky o operativními prostředky opatřeném důkazním materiálu v usnesení o zahájení jejich trestního stíhání.
Jako důvody prohlídky je uváděno něco zcela jiného, než že obvinění měli organisovat neonacistické koncerty, totiž že propagovali zakázaná hnutí na Internetu – žádost byla tedy v zásadě zkonstruována na základě starého dobrého policejního principu, povolte nám prohlídku a ono už se na ně něco najde.
Uvidíme, jak se s takto široce pojatým právem policie narušovat domovní svobodu vypořádá Ústavní soud, jemuž obviněný Jan P. adresoval ústavní stížnost.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Jak policie odůvodnila domovní prohlídky u neonacistů
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Naše případy
- Kategorie: Power
- Počet zobrazení: 2963
Komentáře
já bych od médií očekával, že ve zprávách (nikoliv komentářích) si nechají osobní dojmy pro sebe a budou bez hodnotících soudů informovat o tom, z jakých činů byl kdo obviněn , kým a proč.
Označení "neonacista" není hodnotící, nýbrž deskriptivní.
IMO buď někdo objektivně je neonacista a pak je taková označení popisné.
nebo není , nebo se za něj nepovažuje, a pak je takové označení osobním útokem a do zpráv by nepatřilo.
Navíc nevěřím na žádné "objektivní" neonacisty. Takový zastydlý positivism už snad máme půl století za sebou.
Kdybych vynechal "se", znamenalo by to, že GP je link. Ač je to excentrik, tohle si o něm přece jen nemyslím.
RSS kanál komentářů k tomuto článku