Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

O takových rozsudcích je věru příjemno referovat: Městský soud v Praze přiznal poškozenému za průtahy v řízení u Krajského soudu v Brně, které začalo v září 2004 a doposud nedospělo ani k začátku dokazování, náhradu 82 500 Kč (jež s úrokem z prodlení dosáhne přibližně sto tisíc korun). Prvoinstanční soudkyně Šárka Henzlová (známá svou hloupostí, za kterou na tomto serveru dostala v soutěži o Osla měsíce doživotní imunitu – musí se dostat i na jiné) přitom nejprve nepřiznala žádnou náhradu s vysvětlením, že pět let přece nejsou žádné průtahy, a ve druhém kole, když ji odvolací soud zavázal právním názorem, že k průtahům v řízení došlo, se pokusila aspoň snížit náhradu na minimum a šikanosně žalobci nepřiznat náklady řízení.

Komentáře   

0 # Anonymní 2011-04-14 19:35
Ještě bylo vhodné, aby ministerstvo tvrdě po soudcích, kteří průtahy zavinili, požadovalo regresní úhradu.
0 # Tomáš Pecina 2011-04-14 20:08
To smí jen v případě, že byli kárně odsouzeni (§ 17 odst. 2 ZOŠ). Vedu těžké polemiky s těmi, kteří to pokládají za projev soudcovské nezávislosti; já to pokládám za projev idiocie.
0 # Anonymní 2011-04-14 20:43
Soudcovská nezávislost je zástěrka pro soudcovskou imunitu. Nejenže se jim nesmí sáhnout na platy, ale ještě mají drzost odmítat odpovědnost za svou lenost a neschopnost.
0 # Anonymní 2011-04-14 21:34
Soudcovská nezávislost je nesprávně vymezena, z mého pohledu až jako nezávislost na dobrých mravech. A běda kritikům, ti se pak setkají s projevy soudcokracie. Viz. např. kausa H-systém a JUDr. Jirsa. MS

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)