Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Budete-li se naopak nacházet 10. června 2009 v Brně, neměli byste si nechat ujít jednání o žalobě o náhradu nemajetkové újmy ve výši 1 000 000 Kč, jíž se žalobce domáhá po obci, která na něj bezdůvodně nařídila daňovou exekuci, a když jsem ji jménem žalobce vyzval, aby se mu na úřední desce omluvila, zveřejnila místo toho "omluvu", jíž žalobce dále poškodila.

Je to již třetí jednání v této věci; soudkyně se nejprve bezúspěšně pokusila přehrát věc na krajský soud, a při druhém jednání po žalobci žádala, aby vzniklou újmu detailně prokázal (tj. aby prokázal, kdo všechno o něm nyní na základě chybně nařízené exekuce špatně smýšlí) a ve kterém utajovaném (protože fakticky nezákonném) bankovním registru dlužníků je žalobce veden.

Další jednání, při němž by mohl padnout rozsudek, může tedy být zážitkem jen pro otrlé jedince, uvyklé absurditám české soudní "spravedlnosti"…

Komentáře   

0 # Matúš Švanda 2009-05-19 00:44
Tak toto bude dobré... taká zákernosť od zákonodárcu, hodiť toto na okresy :)

Celkom by ma zaujímalo, koľko žalôb opierajúcich sa o §31a už bolo podaných...
0 # Dan Dvoracek 2009-05-19 00:54
Nebylo by špatné uvádět, kdo to soudí. V kině taky říkají, kdo tam hraje :)
0 # Tomáš Pecina 2009-05-19 00:56
Aj mňa. Ťažko povedať, já sam som dosiaľ napísal také žaloby, teda ak dobre rátam, len tri.
0 # Tomáš Pecina 2009-05-19 00:59
To se dá snadno najít podle sp. zn. – a celá moje pracná anonymisace je v tahu :-(

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)