Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Ne, není v České republice tak zle, jak by se mohlo zdát! Majitel sběrny, který měl tu troufalost bránit svůj majetek se zbraní rukou, dostal presidentskou milost. Je to dobrá zpráva: ačkoliv vystřelit po zloději bude i nadále hodnoceno jako pokus o vraždu, budeme-li mít štěstí, nebudeme muset do vězení a postačí, když následky svého hanebného skutku státem chráněnému zloději (a jeho pojišťovnám) zaplatíme – a nahradíme náklady trestního řízení, včetně nutné obhajoby.

Ano, Česká republika je tradičně zemí, kde se vyplatí nic nemít, nestarat se a žít z toho, co nám poskytne milostivý welfare state, sociální stát. Kdyby majitel sběrnu prodal a místo podnikání požádal o sociální dávky, nemusel se dostat do potíží.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)