Soudcovská logika. Oxymoron, minimálně v její české podobě. Pěknou ukázku nám poskytl Krajský soud v Brně v tomto přípisu, vyrozumění oznamovatele přestupku (oznámení).
Podle logiky zastupujícího místopředsedy soudu Viktora Kučery (nechci hypothetisovat, proč je jen zastupující, ale řekl bych, že to může souviset s financováním stavby Pořízkova paláce
) mohl být Ivo Svoboda vyslechnut soudem jako znalec, i když jím už několik měsíců nebyl, a neměl povinnost o této své patálii (angličtina má pro to přiléhavý výraz predicament) soudce ani vyrozumět. Otázkou pro pana zastupujícího pak je, co by se stalo, kdyby Svobodovi položil soud, státní zástupce, obžalovaný nebo jeho obhájce doplňující otázku. Odpovědět by na ni patrně nesměl, protože znalcem už nebyl. Ach jo…
Aktualisováno.
Pro osvěžení, jak Svobodův nevýslech
probíhal, si můžeme přehrát jeho zvukový záznam. Pokud toto není výkon znalecké činnosti, pak já jsem mistr Jižní Ameriky ve výrobě batikovaných krajek.
Aktualisováno.
Podáváme stížnost, jež arci není než aktem čirého zoufalství.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Ivo Svoboda se nedopustil přestupku
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Jiné případy
- Počet zobrazení: 3923
Komentáře
Pokud proveril a znalec se dopustil podvodu, mel by byt trestne odpovedny byvaly znalec.
Zacinam se v tomto state bat.
Má to i své procesní výhody - o posudku nelze dost dobře polemizovat, neb není s kým. Až budete psát v žaláři divadelní kusy, můžete zavést do scénické praxe nový jev "posudek ex maccius", který bude řešit zamotané případy, v jejichž se autor pro jejich absurditu sám ztratí.
RSS kanál komentářů k tomuto článku