Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Soudcovská logika. Oxymoron, minimálně v její české podobě. Pěknou ukázku nám poskytl Krajský soud v Brně v tomto přípisu, vyrozumění oznamovatele přestupku (oznámení).

Podle logiky zastupujícího místopředsedy soudu Viktora Kučery (nechci hypothetisovat, proč je jen zastupující, ale řekl bych, že to může souviset s financováním stavby Pořízkova paláce) mohl být Ivo Svoboda vyslechnut soudem jako znalec, i když jím už několik měsíců nebyl, a neměl povinnost o této své patálii (angličtina má pro to přiléhavý výraz predicament) soudce ani vyrozumět. Otázkou pro pana zastupujícího pak je, co by se stalo, kdyby Svobodovi položil soud, státní zástupce, obžalovaný nebo jeho obhájce doplňující otázku. Odpovědět by na ni patrně nesměl, protože znalcem už nebyl. Ach jo…

Aktualisováno.
Pro osvěžení, jak Svobodův nevýslech probíhal, si můžeme přehrát jeho zvukový záznam. Pokud toto není výkon znalecké činnosti, pak já jsem mistr Jižní Ameriky ve výrobě batikovaných krajek.

Aktualisováno.
Podáváme stížnost, jež arci není než aktem čirého zoufalství.

Komentáře   

0 # Anonymní 2014-11-19 12:56
Ale no tak, nebuďte na ně zlý, vždyť vám pan pověřený jasně píše: "Současně přijměte omluvu za poněkud zpozdilou reakci." :-)
0 # Tomáš Pecina 2014-11-19 13:06
To mne rovněž pobavilo. Zřejmě brněnský dialekt.
0 # Anonymní 2014-11-19 23:27
Zajimave by bylo se soudu doptat na vyse nakladu s tim to soudnim neznalcem. Jak a proc byly pripadne vyplaceny, pripadne proc byl vlastne k soudu prizvan.
0 # Tomáš Pecina 2014-11-19 23:31
Proč byl k soudu přizván, víme: k podání znalecké výpovědi, protože soud nevěděl, že už znalcem není. Znalecká odměna za vystoupení, včetně cestovného, představuje škodu, kterou státnímu rozpočtu způsobil (pokud to bylo celkem přes pět tisíc, šlo o trestný čin podvodu). Ale policie Svobodu potřebuje, takže stíhání je asi stejně pravděpodobné, jako že vyhraju první cenu ve sportce.
0 # Anonymní 2014-11-20 07:08
Nekdo ho musel prece vyzvat k podani vypovedi, ten kdo ho prizval musi byt odpovedny, ze neproveril, zda je znalcem.
Pokud proveril a znalec se dopustil podvodu, mel by byt trestne odpovedny byvaly znalec.
Zacinam se v tomto state bat.
0 # Anonymní 2014-11-20 10:31
a já se začínám bát, že se po právu někdy takhle fundovaně vyjádříte třeba k medicíně
0 # gogo 2014-11-19 13:22
To je zřejmě vyšší level kontextuální analýzy. Tak jako je "všude kolem šábes, jen na tom fleku, kde leží šrajtofle, zbyl ještě kus pátku", tak i zde (v opačném gardu), "posudek a mluvící hlava jej komentující patří ještě soudnímu znalci, ale hlava odpovídající na novou otázku již soudnímu znalci nepatří "
Má to i své procesní výhody - o posudku nelze dost dobře polemizovat, neb není s kým. Až budete psát v žaláři divadelní kusy, můžete zavést do scénické praxe nový jev "posudek ex maccius", který bude řešit zamotané případy, v jejichž se autor pro jejich absurditu sám ztratí.
0 # Anonymní 2014-11-21 00:22
Děkuji moc panu Pecinovi za prezentaci tohoto svinstva, za které jsem byl odsouzený... Bohužel pouze na základě tohoto posudku, jsem byl odsouzený, nic jiného ani policie za rok vyšetřování nevyšetřila, co by bylo proti mě, vlastně ani nemohla nic vyšetřit, jelikož jsem se naprosto ničeho nedopusti za co bych měl být souzenýl! K odsouzení stačila sesmolená konspirace Janáčové státátní zástupkyně a tento honibrk Svoboda. Moc díky! Litvik st.
0 # Tomáš Pecina 2014-11-21 01:44
Nijak jsem vám nepomohl, bohužel. Váš neúspěch jde arci plně na vrub vašeho obhájce, kterému za to můžete poděkovat.
0 # Anonymní 2014-11-27 02:20
Pane pecina pomohl, už jen tak, že jste se mnou komunikoval bez předsudků. Bohužel většína právníků, mě odmítla zastupovat, když zjistila o jaký případ se jedná.. L.
0 # Anonymní 2014-12-01 14:18
jedna radostná novinka, napsal jsem právnímu zástupci že mi prohrál soud atd... a on mi vrátí kompletní částku, kterou jsem mu zaplatil. Tak alespoň bude příjemnější další postup, už jsem nechal vypracovat stížnost a uvidím. ))
0 # Tomáš Pecina 2014-12-01 16:34
Tak v tom případě si řekněte nejméně o dvoj- až trojnásobek :-)
0 # Anonymní 2014-12-02 17:18
Zdravím,Nevím co pan Litvík řešil za kauzu.Ale překvapilo mně že když člověk prohraje soud že může žádat náklady zpět od svého právního zastupce.Je to opravdu možné??!Děkuji za odpověď. HH
0 # Anonymní 2014-12-02 20:46
Požádat můžete. Jestli dostanete peníze zpátky je věc jiná.
0 # Anonymní 2014-12-06 16:09
Zde šlo o obrovské pochybení právního zástupce, který nepodal odvolání v zákonné době! Jinak přidávám informaci, že již mám doma dobropis na vrácení peněz v kompletní výši. Dokonce on sám navrhl mi peníze vrátit.
0 # Anonymní 2014-11-30 16:51
Ten Ivo Svoboda je taky komediant.Ten by si s Petraskem a i neznalcem Uhlířem velmi dobře u piva a i panáku rozumněl.Byl sem také svědkem v procesu koncertů tzv.ne-pohodlných kapel.Co tam Svoboda předváděl bylo taky pro smích.Asi je taky opilec.Soudkyni se během svého humorného proslovu zeptal jestli si může cvaknout.Normální člověk by se zeptal,jestli se může napít.Pravda,né vodky,nýbrž vody.Těch perel tam měl víc.Původně sem si myslel že ve Státní instituci je takový"inteligent"ojedinělý.Ale po kauze projevy rozhodně není sám.Petrasek usvědčený opilec.Svoboda zas usvedčený úchyl.Fotky ex-přítelkyně údajně všude možně rozesílal.A kdoví jestli taky není i ožrala.To se pak nemůžem divit kde se náš stát nachází, když to řídí ožralci,uchyláci,podvodníci a další pochybné osoby ve státní sféře.
0 # Anonymní 2014-12-06 16:18
Bohužel máte pravdu, je to jedna parta, která si vše navzajem doladí. Já měl státní zástupky Jindru Janáčovou to je taky pěkná kavka" a co dokázale sesmolit je hodnono procesů 50 tých let. Janáčová rozhazuje kolem sebe konspirace ze zakladání neo skupin, nebere ohled na policejní vyšetřovaní, které nic nevyšetří atd... Janáčová je další z mnoha státních zástupců, kteří by měli v lese sazet stromečky a tak dělat něco užitečného. Většina lidí, na které Janáčová uvytvoří svou konspiraci se nikdy ničeho nedopustili, dále je až ponižující, se nechat obviňovat o této ženské(fůrie) ženské která byla součástí zločinecké organizace na rozdíl od těch obviněných na které vytvořula svou konspiraci.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)