Český rozhlas 6 věnoval případu karlovarské exekuce včera odvysílaný pořad Zaostřeno na občana.
Mlžení tiskového mluvčího, podle něhož se teprve bude zkoumat, zda se někdo z magistrátu dopustil chyby, nemá chybu. Podle dalších informací se Karlovy Vary proti nařízení exekuce odvolají, podají na mě trestní oznámení a žalobu na ochranu dobré pověsti právnické osoby; úhrnem tedy vyhlídka na další porci hodnotné právní zábavy.
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Karlovarská kausa v Českém rozhlase
- Autor: Tomáš Pecina
- Nadřazená kategorie: Informační právo
- Kategorie: Karlovy Vary
- Počet zobrazení: 2335
Komentáře
Naprosto nechápu, proč se zákon hojí na veřejném majetku a ne přímo na osobách, které toto rozhodnutí udělali. Bylo by to přece daleko jednodušší a pro poplatníky levnější.
Ale ty tanečky magistrátu také nejsou k zahození:) Ale ono to asi nebude jednoduché v těch KV, asi hrozí nebezpečí, že se neposlušný úředník (ne)probudí v betonových botkách na dně Orlické přehrady:)
Mimochodem, proč vás chtějí žalovat, protože jste je žaloval? Veškerou publicitu s komentáři přece obstarala média.
Tragikomická historka.
Vojtěch Cepl st. měl zřejmě na mysli případ Little Rock Nine. Kdyby zákon takto vynucovala i Česká republika, byl bych na ni hrdý.
S dotazy, za co mě chtějí žalovat, se obracejte na KVského tiskového mluvčího Kopála, v tom nemohu sloužit.
>Kdyby zákon takto vynucovala i Česká republika, byl bych na ni hrdý.
Kdyby takto prosazovala dnešní zákony, Česká republika, vážně uvažoval o emigraci. Celkem mi stačily záběry z CzechTeku, kdy na puberťáky v tričku a šortkách Paroubek poštval obrněné rytíře kvůli rušení nočního klidu a pošlapané louce.
A kdyby se jí to nedej bože povedlo, český stát by důsledku těchto zákonů zkolaboval do několika měsíců:) Naštěstí Češi nejsou až takoví tupci a v principu jak vlády (všech barev), tak občané se zbytečnému násilí více méně vyhýbají.
President odmítl splnit rozsudek a už skoro dva roky nerozhodl o jmenování soudního čekatele Langera. Za těchto okolností by bylo zcela v pořádku, kdyby Pražský hrad obsadila armáda (nestane se to, je na kopci a tam by obrněná technika nevyjela).
On rozhodl, prostě nepodepsal:) Invazní jednotky nepřicházejí v úvahu, vrchním velitelem je právě prezident. Prezident může spíš posadit za katr soudce, naopak těžko. Můj názor na vynucení si podpisu jsem už prezentoval. Jestliže něco podepisuju, mlčky se předpokládá, že s tím souhlasím. Jedinou výjimkou může být šéfování kolektivním orgánu, kde jsem dopředu přijal povinnost souhlasit s dokumenty, vzniklými podle nějaké procedury. Prezident by měl být suveréní, pokud má podle ústavy něco podepsat, znamená to, že by měl mít i možnost to nepodepsat. Pokud tomu tak není, je lépe jeho funkci z tohoto mechanismu vynechat, popřípadě tuto funkci zcela zrušit. Nemá totiž žádný smysl a je to docela nedůstojné pro tzv. "hlavu státu".
To jsou typické inženýrské představy o právu. Aby president směl zavřít soudce, to je myslitelné leda tak v jihoamerické diktatuře. Nicméně možné to není ani naopak, podle Ústavy presidenta nelze uvěznit.
>to je myslitelné leda tak v jihoamerické diktatuře. Nicméně možné to není ani naopak, podle Ústavy presidenta nelze
Já s tím obsazováním Hradu nezačal:)
V okamžiku krise žádné (objektivní) právo neplatí, a může to dopadnout i tak, že armáda zavře oba dva.
RSS kanál komentářů k tomuto článku