Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Dalším kouskem na poli anonymisace soudních rozhodnutí se blýskl Nejvyšší správní soud, který v rozsudku č. j. 2 As 91/2008-85 zamítl kasační stížnost, jíž stěžovatelé A. L. a I. L. brojili proti tomu, že "v napadených rozhodnutích byli uvedeni jako A. L. a I. L., zatímco oni sami se nazývají A. L. a I. L.".

Při práci je užitečné přemýšlet a tak jako psa Broka opravdu není nezbytně třeba upravit na "psa B.", bývalého premiéra na "Ing. M. Z." a nejsilnější předlistopadovou politickou stranu na "K. s. Č." (vše jsou reálné příklady), vyskytnou se případy, kdy by anonymisace zcela popřela účel publikace judikátu a je na místě od ní upustit.

Komentáře   

0 # Sveter 2009-04-03 01:09
Doporučuji rozsudek Nejvyššího soudu 4 Tz 1/2007 týkající se porušování autorského práva.

"Rozsudkem Okresního soudu v Trutnově ze dne 2. 6. 2004 sp zn. 4 T 214/2003 byl obviněný O. V. uznán vinným trestnými činy porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi podle § 152 odst. 1 tr. zák. a neoprávněného podnikání podle § 118 odst. 1 tr. zák., kterých se dopustil tím, že v období nejméně od 30. března 2001 do 1. listopadu 2002 ve svém trvalém bydlišti v M. B., okr.T., neoprávněně prostřednictvím internetových stránek nabízel ke koupi větší množství PC, filmových titulů, herního software a záznamů současné populární hudby a mluveného slova mezinárodního a českého repertoáru, aniž by vlastnil výhradní licence k jednotlivým titulům, jejich rozmnoženiny pak na základě objednávek na e-mailové adrese zhotovoval a rozesílal po celém území ČR, když platby mu odběratelé za zboží zaslané na dobírku poukazovali na jeho sporožirový účet vedený u Č. s., a. s., oblastní pobočky N., čímž získal celkový prospěch ve výši nejméně 156 795,- Kč ke škodě Č. p. u. se sídlem v P. – K., ul. P., zastupující vlastníky výhradních licencí, společnosti C. C., s. r. o. se sídlem v P., ul. N., J. s. r. o. se sídlem v P., H., S. C., s. r. o. se sídlem v P., ul. V., Z. S., M. Z. se sídlem v P., ul. P. T. t., Č. n. s. M. f. h. p. (ČNS IFPI) se sídlem v P., ul. N. K. zastupující tuzemské a zahraniční vydavatele, společnosti G., s. r. o. se sídlem B., ul. L., A. S., s. r. o. se sídlem v P., ul. P., společnosti L. I., s. r. o. se sídlem v L., ul. O., L., s. r. o. se sídlem K., M. ú., dále ke škodě společností A. S. I., se sídlem v P. A., S. J., C., U., A. I.. se sídlem v M. P., S. R., C., U., M. I.., se sídlem v O. M. W., R., W., U. zastoupený v ČR advokátní kanceláří V. & N. se sídlem v P., ul. Š. na základě uvedených plných mocí, společnosti E. A., Inc. se sídlem v R. S. P., R. C., C., U. zastoupené v ČR JUDr. A. K. z Advokátní a patentové kanceláře Č.-H.-M. se sídlem v P., ul. N."
0 # Matúš Švanda 2009-04-03 14:31
Tomu rozsudku tá anonymizácia nijak nevadí. Zmysel toho, čo chce NSS povedať, predsa zostal jasný aj bez toho, aby sme vedeli, o aký konkrétny preklep išlo. Či nie?:)

Aj keď uznávam, že by sa to rozhodnutie asi čítalo lepšie neanonymizované...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)