Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Tak se to policii konečně podařilo: po dvaceti měsících usilovného vyšetřování skupiny organisátorů údajných neonacistických koncertů (5× vazba) ÚOOZ zjistil, že ve skutečnosti nejde o neonacisty, ale o gang homosexuálních pedofilů.

Nad usnesením o zahájení trestního stíhání se lze jen pobaveně usmívat: představa, že obviněný, mimochodem otec dvou malých dětí, si – nejspíš spolu s přítelkyní – pouštěl z CD-R homoerotickou dětskou pornografii (a protože se na desítkách CD a DVD ani na jeho počítači žádné další závadné soubory nenašly, patrně si ty dvě nahrávky pouštěli stále dokola), je buď výplodem choré policejní fantasie, nebo výsledkem čehosi, co nápadně připomíná trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele v jednočinném souběhu s křivým obviněním.

Tak to končí, když se dlouhodobě zanedbává dozor nad policií: nebyl bych překvapen, kdyby se po dalších 20 měsících vyšetřování v zabavených počítačích našly pytlíky s heroinem nebo balíček semtexu. Rozhodně teď bude podnětné sledovat, co závadného najdou bdělí strážci zákona mezi předměty z ostatních prohlídek.

Komentáře   

0 # Anonymní 2011-02-10 11:22
Napadne to pripomina postup OCTR v brnenske kauze policisty Srnskeho.

V, dle meho soudu, jasne snaze o jeho "socialni popravu" jeste v pripravnem rizeni na nej policie/SZ vypustila do medii informaci ze je ucastnikem jakesi extremisticke bunky uvnitr PCR.

Kdyz se jim nic takoveho nepodarilo prokazat, prozmenu vypustili informaci a zahajili stihani pro jiny (na emoce verejnosti utocici) tr.cin: pedofili

Kauza skoncila osvobozujicim rozsudekm ( zpravy.tiscali.cz/.../ )

Zda se, ze pokud policie/SZ dojde k nazoru, ze je potreba pro nejakou kauzu spravne naladit verejnost/media, (tim spis pokud jim dosavadni obvineni stoji na vode), tak se uchyluji k taktice jeste pred zapocetim jakehokoliv soudu zajmovou osobu "socialne popravit". A na emoce verejnosti hrajici pedofilie je, zda se, dalsim oblibenym nastrojem.
ds
0 # Anonymní 2011-02-10 12:19
napadne to pripomina postup OCTR v kauze brnenskeho policisty Srnskeho.

Jeste pred zapocetim soudu v samatne puvodni veci (smrt vietnamskeho obcana) probehl ze strany policie/SZ pokus s "socilani popravu" obvineneho - napred vypustili do medii informaci ze byl clenem jakesi extremnisticke spiklnecke bunky v brnenske PCR. Kdyz se jim ale zadne takove spiknuti nepodarilo prokazat(presvedcive vyfabulovat), tak prozmenu vysli s dalsim vysoce emotivnim obvinenim: pedofilie.

Obvineni z drzeni pedofilnich materialu skoncilo sovobozujicim rozsudkem tn.nova.cz/.../...


Nemohu se zbavit pocitu, ze policie s pedofilii, jako velmi emoce vzbuzujicim tematem, pracuje v podobnych pripadech ucelove..
ds
0 # Anonymní 2011-02-10 20:09
a ten dotyčný je na svobodě, nebo ho za to ještě drží ve vazbě?
0 # Tomáš Pecina 2011-02-10 20:27
Tento obviněný ve vazbě (zatím) nebyl, naopak na něj nemají vůbec nic, proto tento pokus.
0 # Anonymní 2011-02-10 21:58
Toto ani nejde do kupy s přesvědčením,za které je stíhán,řekl bych,že to nebude problém u soudu vysvětlit bud je to a nebo to,všechno být nemůže:-D
ÚOOZ nedokáže ani pořádně ziscenovat falešné důkazy,koupěj obyčejný Cdko stáhnou si z netu 2 soubory a vysmahnou,aspon to tak vypadá podle těch názvů,že je to z netu.
0 # Anonymní 2011-02-14 14:00
No on ale Srnský jistě nebyl žádné nevinátko a humanista,že?
0 # Jakub Moc 2011-03-10 10:12
"Doba, která uplynula od samotné realizace do předání tohoto CD na místně příslušnou součást policie, je přímo úměrná množství zajištěných a analyzovaných věcí. Jedná se o standardní zákonný postup, pravil samotný ředitel ÚOOZ Šlachta. Na tom heroinu se zřejmě již pracuje, ale musíte vydržet, neb hrdinní bojovníci s extremismem "v současné době připravují detektivové ÚOOZ rozšíření stávajícího trestního stíhání o distribuci materiálů s neonacistickou a rasistickou tematikou a výzvami k násilí v duchu užívané propagandy". :-)
0 # Tomáš Pecina 2011-03-10 11:59
No to je ale roztomilý textík! Zbraně v rukou profesionálů: to dvouleté dítě mého klienta, na které jimi mířili, jistě hned pochopilo, že je zcela v bezpečí.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)