Důležité upozornění!

Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.

Na Slovensku mají s tímto pozdravem, druhdy užívaným Hlinkovou gardou, dodnes jakýsi problém. V živé paměti je trestní stíhání Mariana Kotlebu, kterého policie za vyslovení onoho sousloví na veřejnosti obvinila, avšak prokurátorka po vleklém vyšetřování trestní stíhání zastavila s odůvodněním, že pozdrav by musel být doprovozen předepsaným pohybem ruky, k čemuž nedošlo. Poté judikoval opačně slovenský Najvyšší súd, a nyní byl policií zadržen a inkarcerován v CPZ s návrhem na vazbu člen Slovenskej ľudovej strany Rudolf Steigauf za to, že měl na veřejnosti oblečeno tričko s tímto nápisem.


Dokazování, že Steigauf měl na mysli právě tento pozdrav, přestože jde o frasi prokazatelně užívanou již cca sto let před založením Hlinkovej gardy, bude jistě vyžadovat znalecké zkoumání; tam je arci Slovensko oproti České republice trapně pozadu, znalecký průmysl jako zvláštní odvětví není konstituován a znalci musejí být proto importováni.

Chcete-li se o pachateli a o tom, proč loni v listopadu dostal za svou politickou činnost v I. stupni 40měsíční nepodmíněný trest, dozvědět víc, můžete např. v tomto pořadu Bez cenzúry Slobodného vysielača.

Tak tedy: Na stráž!

Komentáře   

0 # Filip Šudák 2017-04-01 23:47
Znalce nemají, Navarru nemají, jak ho chtějí odsoudit? To bude zajímavé!
0 # Anonymní 2017-04-02 07:32
Na slovensku je opravdova mafie, cr ma "vyhodu" ze zde se mafie alespon strida..
0 # Anonymní 2017-04-02 10:47
Na Facebooku som našiel info, že to jeho tričko už raz bolo skúmane a vrátené ako nezávadné. Keďže ale pána nepoznám, tak neviem zaručiť pravdivosť informácie.

Myslím, že prijatím "proti extrémistického" zákona sa situácia mení, už netreba preukazovať úmysel, samotným vlastnenim extrémistického materiálu sa stávate extrémistom. Dokazovanie neviny sa presúva na sprostého podozrivého.
ippr.sk/c/189-novela-trestneho-zakona-extremizmus
F. G.
0 # tkrystlik@yahoo.de 2017-04-02 11:22
Bylo by zajímavé vyrukovat s tričkem s nápisem Heil! Co by se asi v Česku stalo? Obávám se, že znalci by to vyhodnotili jako nacistický symbol. (Heil je česky zdar.)
0 # Anonymní 2017-04-02 14:41
Případně brněnskou variantu: Heil jak sviňa!
0 # Anonymní 2017-04-02 13:09
A co možná obhajoba, že s takovým trikem vás nepřepadnou neonacisti, ta by neobstála?
Honza
0 # Leon Kreutzfeld 2017-04-03 14:22
Tady zajimavy clanek. Dneska uz v Cesku neni treba znalce, flastr uz se da uhrat na vytrznictvi.

archiv.ihned.cz/.../

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)