Důvod je jednoduchý: žádná (prý) neexistuje. Což je tedy báječné: policie eviduje o závadových
osobách ve svém počítačovém systému ty nejminuciosnější a nejintimnější detaily, a methodickou příručku pro nakládání s nimi, pokynem policejního presidenta výslovně předvídanou, se vydat ani neobtěžovala – zřejmě by policisty při boji s ideozločinem jen zbytečně omezovala.
Není na čase položit si otázku, quis custodiet ipsos custodes, a udělat policii ráznou čáru přes rozpočet (a databasi)? Co na to třeba Úřad pro ochranu osobních údajů? Asi nic: ten nemá čas, protože řeší přestupky obcí, které zveřejnily na svých webech záznamy ze zasedání zastupitelstev…
Důležité upozornění!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Policie neposkytne methodickou příručku k databasi Očista
- Autor: Tomáš Pecina
- Kategorie: Informační právo
- Počet zobrazení: 6397
Komentáře
V kazdem pripade je tohle muj projekt na letosni rok, vyzadat si pekne vraceni synovych vzorku od nemocnice. Predpokladam ze to take jaksi nebude uplne jednoduche, ale jiste to bude velika zabava:)
Bez instrukcí se do toho nikdo nepustí.
Aby dopadal, musela by povinnému subjektu plynout povinnost příručku mít ze zákona, což neplyne. Oni pouze vydali IAŘ, který se na příručku odkazuje, avšak příručku již ne (nebo spíše ano, ale tvrdí, že ne).
To je stejné, jako s NSS - ústava taky pravila, že je již v roce 1993, i když nebyl.
Viz § 83 zákona o PČR. Hodně štěstí. :-P
RSS kanál komentářů k tomuto článku