Stalo se vám, že si soudce naříkal, že nemůže další jednání nařídit dřív než – řekněme – za tři měsíce, protože nemá volnou jednačku
? Stačí se podívat do našeho přehledu soudních jednání, použít kouzelný SQL příkaz SELECT DAYOFWEEK(time), COUNT(*) FROM psj_hearing GROUP BY DAYOFWEEK(time)
a vidíme tohle:
Takže kdyby naši soudruzi soudci – státem placení zaměstnanci – nepokládali pátek za v podstatě volný den, kdy se u soudu nepracuje, získali by pro svá jednání více než 10 % dalších volných termínů. To by ovšem nesměli být – státem placení zaměstnanci.
Komentáře
to nie je len na sudoch, skuste v zasade na akomkolvek urade vybavit cokolvek piatok po dvanastej hodine...
Co jiného doporučíte? Mělo by to být v repu Fedory, jiná zásadní omezení nekladu.
Myslím si, že webový DB manager se dá udělat kvalitně, určitě líp než phpMyAdmin, ale chce to mít opravdu dobře vymyšlenou a napsanou dynamickou část v JavaScriptu, což Vrána rozhodně nemá.
Používal jsem (PMA) asi 8 let, teď už asi tři roky adminer a nevrátil bych se zpět. Schválně jsem se podíval na aktuální demo PMA - a stále stejný moloch naprosto neergonomický...
Dále, Vrána si neumí namalovat ani slušnou favicon.ico, natož aby se věnoval grafice rozhraní. Barvy jsou příšerné, nesladěné a matoucí, neodpovídají stavu (selected/unselected row apod.).
Kromě toho jsou tam desítky dalších drobností, třeba to, že kliknutím do řádku mimo link se checkuje box na jeho levé straně: nepředvídatelné, neergonomické.
Prostě, PMA není žádný zázrak, je otravně pomalý a některé věci neumí, ale Adminer je zatím jen nedotažený pokus.
Autor adminera klade důraz na takové "podstatné" věci, jako je mít co nejkratší názvy proměnných, a nebo mít pokud možno veškerý kód v jediném zdrojovém souboru.
Osobně jsem nikomu Adminera nedoporučoval, už jen proto, že pan Vrána, autor Adminera, nemá ani základy znalostí databází - což se můžete snadno přesvědčit na interval.cz či jeho webu.
PhpMyAdmin je možná trochu rozlezlejší, a pomaleji vyvíjený nástroj, ale je seriózní, a tvoří ho lidé, kteří databázím rozumějí. Adminer je možná sympatičtější nástroj, ale to není na prvním místě při správě databází.
Miloslav Ponkrác
Možná toho PMA dělá už moc. Asi by měli vyhodit skinování úplně.
Miloslav Ponkrác
(Stížnost dle správního řádu, § 175, použít není možné, neboť zákon č. 500/2004 Sb., říká: § 1 (1) Tento zákon upravuje postup orgánů moci..., (2) Tento zákon nebo jeho jednotlivá ustanovení se použijí, nestanoví-li zvláštní zákon jiný postup. //Zvláštním zákonem je zde právě 6/2002 Sb.//)
Podobné je to u všech správních činností soudů. Vyřizování správní agendy provádí soudní osoby ke své činnosti rozhodovací. Zaplacenou mají celou pracovní dobu, přitom kdykoli můžou říct, že na Vás nemají čas, protože musí rozhodovat, na rozhodování se připravovat, atd. Běžné je, že si rozvrhem navíc určí „úřední hodiny,“ které se nekryjí s jejich pracovní dobou, ale kryjí se s pracovní dobou většiny občanů. Soudce část úvazku může vykonávat jako tzv. klouzavou pracovní dobu, po kterou od něj z pozice občana prakticky nelze jakoukoli pracovní aktivitu vymoci ani ho kontrolovat.
Český soud je patrně jediným orgánem státní správy na světě, jehož pochybení (při správních činnostech) nelze řešit žádnými opravnými prostředky.
Náprava je velmi jednoduchá. Ministr spravedlnosti do příslušné instrukce připíše: „Fyzické a právnické osoby jsou oprávněny obracet se na orgány státní správy soudů se stížnostmi na porušování povinností soudními osobami při správních činnostech soudu jako orgánu státní správy. Pro takové stížnosti platí stejná pravidla, jako pro přípustné stížnosti uvedené v § 164 zákona č. 6/2002 Sb.“
Nejde o změnu zákona, pouze o drobnou úpravu instrukce vydávané Ministerstvem spravedlnosti. MS mi na dopisy v tomto duchu neodpovídá. Poradí mi někdo, jak to prosadit? Blíží se volby, nechce si tohle nějaká partaj dát do programu, promluvit o tom v médiích?
RSS kanál komentářů k tomuto článku