DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 10. června 2012

Závadový diskurs v Praze 3

Co se nepodařilo v Mostě, může se podařit v Praze, řekly si Pravda s Láskou a podaly další obžalobu za držení praporu Dělnické strany. Ke skutku došlo o pouhých 16 dnů později, a stejně jako v Mostě byli obžalovaní odsouzeni za závadové držení trestním příkazem, který ani v tomto případě neakceptovali a podávají odpor.

Takže se nám Pražanům rýsuje příležitost spatřit další vystoupení kabaretního znalce Ivo Svobody. Znalecký posudek vypracoval sice v jiné trestní věci, ale tím se orgány činné v trestním řízení jistě nenechají svést s cesty ke konečnému vítězství bojující demokracie nad svobodou projevu.

Soudce Radek Mařík je čtenářům mého blogu znám zatím jen z písemného projevu, nicméně ten naznačuje, že se jedná o prvotřídního troubu. Ve spojení s podobně disponovaným znalcem Svobodou se tak můžeme dočkat zážitku, jenž nebude mít v dějinách české justice obdoby.

4 komentáře:

 1. Někteří policisté a státní zástupci si prostě nedají pokoj. Chtělo by to víc takových soudců jako je Pavel Plch, kteří by takováto přihlouplá a naprosto zbytečná obvinění rázně smetli ze stolu.

  OdpovědětVymazat
 2. Sice je to už stará věc, ale všimla jsem si - "odpor obžalovaných", namísto "obviněných", což celkem transparentně řeší § 12 TrŘ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu, díky za upozornění. Osobně pokládám toto ustanovení za nesmyslné, protože obžalovanou jste podáním obžaloby, nikoli nařízením HL.

   Vymazat
 3. Já si to také myslím. Včera jsem v kanceláři psala odpor proti trestnímu příkazu a vzpomněla jsem si, že jsem jeden viděla zde na Vašem webu. Ve spise je obžaloba, klient je s ní seznámen, přesto v odporu jej musím označit za obviněného. M. Sla

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>