DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 3. dubna 2012

Procesí Řádu ozubeného kola je přestupkem

Vinni, všichni do jednoho vinni, rozhodl teplický magistrát svou pracovnicí Ing. Pernerovou v kause procesí Řádu ozubeného kola, o níž průběžně referujeme.

V rozhodnutí touto výtečnou ženou vypracovaném se dozvíme, že problém není ani tak v projednávaném skutku, ale v osobách, které se ho dopustily. Jelikož jsou to osoby závadové neboli extremisté, nemají stejná práva jako, řekněme, muslimské ženy, a na jejich skutek je třeba pohlížet jako na delikt, protože i když tentokrát pod pláštíkem anonymity nic neprovedly, příště by mohly.

Jak v podobných případech říkávám, tohle nelze komentovat bez otevřené urážky inteligence houpacích koní…

Aktualisováno.
Odvolání. Při jeho sepisování jsem, nikoli s láskou, vzpomínal na Vojtěcha Šimíčka: všechny ty nesmyslné záležitosti, které nyní řešíme, od procesí Řádu po prostředky trestního práva vedené PR kampaně policie a státních zastupitelství v boji proti extremistům, způsobil svým rozhodnutím rozpustit Dělnickou stranu on a jeho senát. A stačilo málo: trochu představivosti.

Formulace Ing. Pernerové jsou jen vzdálenou – a arci notně pokleslou – reflexí toho, jakým způsobem odůvodnili Šimíček s Passerem svůj rozpouštěcí rozsudek. Ale o tom podrobněji někdy jindy.

8 komentářů:

 1. Myslím, že ani muslimské ženy nechodí se zakrytým obličejem organizovaně po městě s pochodněma.. já bych tady dal za pravdu ouřadu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Narval bych je všechny do Michelinky, tahat pneumatiky, hajzly jedny intelektuálský!
   Ivo Benda

   Vymazat
  2. Treba spanelsti kajicnici a nabozenska bratrstva tak o cirkevnich procesich bezne chodi. Jo, kdyby si tak Ozubeni nasadili spanelsky model kapuce, tak se policie urcite zblazni...

   http://farm4.staticflickr.com/3222/2616121769_0426278a62_z.jpg

   Vymazat
 2. Tomáš Marný4. dubna 2012 9:38

  Líbí se mi výklad ono judikátu ÚS. Přestupkový orgán disponuje vskutku kvalitním osazenstvem.

  OdpovědětVymazat
 3. Nespáchala PČR přestupek tím, že drze požadovala občanky "pro prevenci...", když to není žádný ze zákonných důvodů? Požadovat občanky tam, kde nemají žádný zákonný nároku je jejich oblíbená kratochvíle, kterou osobně považuji za hraničící se zneužitím pravomoci veřejného činitele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Účel světí prostředky" by snad nemělo projít ani v poněkud narušeném právním státě - copak není možné se proti tomu neoprávněnému lustrování bránit, když se tak pěkně sami nabonzovali v oficiálním spise?

   Vymazat
 4. V odvolání chtělo napsat něco vyvracející tvrzení, že zakrývání obličeje na akcích Řádu není nikde stanoveno a odkázat na příslušnou náboženskou knihu Řádu.

  AHL

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>