DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 22. ledna 2012

Další povedený kousek z pera Ivo Svobody

Pro přátele závadového diskursu zde máme něco ke středečnímu mosteckému procesu: třicetistránkový znalecký posudek Ivo Svobody, v němž znalec dovodil, že vlajka (prapor) Dělnické strany ve skutečnosti propaguje neregistrované hnutí Národní odpor.

Pro neznalé bude možná nejzajímavější výpis z database závadových osob, policií humanisticky nazývané Očista, která jen čirou náhodou jako by z oka vypadla svazkům, vedeným někdejší Státní bezpečností na disidenty.

Přestože byl v tomto řízení ustanoven konsultantem Michal Mazel, není vyloučeno, že vzhledem k jeho – jak to říci vhodně… – korupční indisposici (rozuměj nevratné ztrátě schopnosti odpovědět na otázky obhajoby ohledně způsobu účtování znaleckých posudků) bude nakonec nasazen – a vyslechnut – autor původního posudku Ivo Svoboda.

O důvod víc do Mostu si ve středu udělat cestu.

Aktualisováno.
Ani taková zdánlivá maličkost jako gumičky ve vlasech delikventky bdělé policii neuniknou.

15 komentářů:

 1. U znalce Svobody lze presumovat jeho židovský původ a pokud by se potvrdilo, že Ivošek je původem Žid, bude nejspíš podjatý.

  OdpovědětVymazat
 2. Nemůžu si pomoci, ale pan znalec svým znaleckým posudkem jednoznačně supluje činnost soudce. V posudku hodnotí důkazy předložené PČR a činí právní závěry.
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
 3. Opravdu žasnu, jak pečlivě z mého pohledu nevýznamnou osobu kategorizují a pěkne si evidují kde co kdo jak. Paráda takže linie neonacismus, linie protikorupce, linie svobodaslova, linie homosexual a už to jede.

  OdpovědětVymazat
 4. Ad Martin Kalenda, OT: kliknu-li si na Vaše jméno, dostanu se na stránky o Pleteném Újezdu. Zaujal mne tam "vybydlený dům". V tomto stavu jsem viděl bytové jednotky sovětských oficírů ve vojenském prostoru Kuřivody, cca 5 let po jejich odchodu. Vypadalo to tam jako v nějakém postapokalyptickém horroru.

  OdpovědětVymazat
 5. Je nějaká možnost dozvědět se, jestli jsem taky v té databázi? Popřípadě kritéria podle kterých jsou do té databáze lidé zařazováni?

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrá otázka. Nelze. Viz § 83 PolZ.

  Mimochodem, ta database je v rozporu s § 79 odst. 2 PolZ, ale nemyslím, že by to někoho příliš vzrušovalo.

  OdpovědětVymazat
 7. Ty gumičky s trikolórou jsou opravdu bezva. Škoda, že si znalec nevšiml, jaký má trikolóra vztah k českému státu. V budoucnu možná bude i nepovolený symbol státní vlajka v necertifikovaných rukách.

  Za dob pohnutých se zpívalo:

  ... i ta krysa v kanálu, nosí trikolóru...

  Za tohle nezavírali ani bolševici.

  cnemo

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím, Kapitáne, jestli špatně vidíte barvy či co, ale ta trikolóra je v barvách císařského Německa. Takže vztah k českému státu je nullový.

  OdpovědětVymazat
 9. Chtít po někom, aby vyšetřil úniky z tajné policejní databáze, jejíž obsah nelze nijak vyzjistit, na stránky antify je asi sci-fi, že? O zrušení si dělat iluze nelze, i kdyby se povedlo docílit formálního zničení databáze, v realitě by jistě proběhlo pouhé přejmenování. Otázkou zůstává, jak se proti tomu bránit?

  OdpovědětVymazat
 10. Tomáš Marný23. ledna 2012 8:43

  "Ideový obsah symbolu" ... to zní dobře! Takové zadání posudku by nevymysleli ani za Husáka.

  Zkoušel jsem najít tu podivnou terminologii, kterou Svoboda užívá. Prakticky jediný český zdroj (anglický překlad toho termínu neznám, tak jsem hledal jen česky) je disertační práce na téma Narativní rekonstrukce básnického Já na katadře psychologie FSS MUNI.
  Opravdu by stálo za to začíst se do odborné literatury, zda ta Svobodova "metodologie" je o něco opřena nebo je to jeho výmysl, případně převzal cosi, co se používá v úplně jiných oborech.

  OdpovědětVymazat
 11. Narativní rekonstrukce delikventova Já – jo, to by mohlo být ono.

  Samozřejmě, že je to jen předstírání vědy, to přece všichni víme a revisní znalec to napsal dostatečně jasně.

  OdpovědětVymazat
 12. Mimochodem, ten posudek je nepřezkoumatelný, neboť z něj není zřejmé, z jakých podkladů znalec vycházel a vo bylo jejich obsahem (mám na mysli ta DVD a CD). Nejsou ani přiložena ani individualizována. 2x DVD a 2x CD si může koupit každý, ale o obsahu to nic neříká. Co mu to tedy PČR na ty disky vypálila?

  RCh

  OdpovědětVymazat
 13. Aha, jsem fakt slepý, já viděl modrou. Moje chyba.


  Ještě, že neměla třeba tuto bundu, trestní sazba by jistě byla podle plochy:)

  http://www.queens.cz/wear/27182/17/puma-heroes-wind-jacket-cervena-bila-cerna/

  cnemo

  OdpovědětVymazat
 14. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soudce-oznaceni-radikalu-za-deprivovana-hovada-zaklada-duvod-ke-zpochybneni/745925

  OdpovědětVymazat
 15. Tak nevim - nedopoustim se ideozlocinu, kdyz v klidu instaluji :) ?

  http://www.google.com/imgres?start=151&hl=cs&client=firefox-a&hs=3K&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&biw=1241&bih=843&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=FxZmFSTvJOxwAM:&imgrefurl=http://askdba.org/weblog/2009/09/11gr2-database-installation-with-asm-on-oel5/&docid=qD1P1pTiW1IpWM&imgurl=http://askdba.org/weblog/wp-content/uploads/2009/09/Grid_infra_install-300x170.jpg&w=300&h=170&ei=MhcaUJXQDqak4ASQg4GgCA&zoom=1&iact=hc&vpx=962&vpy=548&dur=1180&hovh=136&hovw=240&tx=111&ty=47&sig=112173097481088595066&page=7&tbnh=124&tbnw=218&ndsp=25&ved=1t:429,r:19,s:151,i:240

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>