DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 4. března 2012

Tepličtí úředníci pokračují v šikaně ozubeného Řádu

O akci teplického úřednictva proti Řádu ozubeného kola jsme na tomto blogu již informovali.

Nyní bylo v této věci nařízeno ústní jednání. Jeho se ovšem nezúčastníme, zaslavše namísto toho úřadu pádnou a vyčerpávající odpověď.

Aktualisováno.

Nad rámec toho, co je v podání, by bylo vhodné doplnit, že osobně názor ministerstva vnitra nesdílím a pokládám ho za výron ryzí zvůle. Není přípustné, aby úředník směl zákon vykládat podle toho, zda konané shromáždění je podle jeho názoru neškodné; to by představovalo frapantní porušení principu rovnosti občanů před zákonem.

Kam vedou podobná měkká ustanovení a výklady, se ukázalo v Jihlavě, kde tajemník magistrátu rozpustil pochod krajní pravice, což poté, při výslechu v hlavním líčení v samolepkovém případu, odůvodňoval tím, že podle informací policie byly mezi účastníky i pořadateli závadové osoby. Co rozumí pod pojmem závadová osoba, tajemník vysvětlit ani po opakovaných dotazech obhajoby nedokázal, a nakonec připustil, že závadová je prostě každá osoba, kterou za takovou označí policie. Čímž zde ovšem máme zpět, v plném lesku, prvorepublikový institut osoby státně nespolehlivé.

Z toho důvodu jsem přesvědčen, že ustanovení § 14 odst. 2 písm. d) ShromZ je neústavní a mělo by být zrušeno, protože jeho deficit ústavnosti lze překlenout pouze cestou arbitrární aplikace práva, potažmo jiným porušením ústavního pořádku.

14 komentářů:

 1. Ano, vskutku!
  Vaše odpověď, pane Pecino, je veskrze pádná a vyčerpávající. :)
  Blahopřeji!

  P.S.: Kdy naposledy v Českých zemí bylo vlastně církevní shromáždění rozpuštěno zadržením členů a sympatizantů procesí?!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V té Krupce mají policisté nějakou úchylku na rozhánění bohoslužeb?
   V sobotu 9. dubna 2011 v Krupce Policie rozehnala bohoslužbu v jejím průběhu pomocí taktických rozbušek.
   Rozhánění církví v Krupce

   Vymazat
 2. už to tady proběhlo, ale opět mě napadá analogie s inkvizičními procesy: tehdy hledali signum diabolicum na tělech tzv. čarodějnic. dutá jehla zajistila, že část těla ani po napíchnutí nekrvácela, tedy jasné znamení ďábla! a dneska velmi obdobný proces: hledá se opět znamení - symbol ("zástupný symbol"), obvykle na plakátě, ale dokonce ještě pořád i na tělech (chápu, že ohledávat tělo takové slečny dupové může leckterého policistu či znalce velmi vábit a přivést do říjného stavu). Ďábeslkou podstatu pak novodobí pomocníci inkvizitora osvědčí podobně pochybným nástrojem: knihou docenta mareše. p. švéda

  OdpovědětVymazat
 3. Vida. Tak snad to, že jsme k tomu MV dokopali, k něčemu bude.

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Marný4. března 2012 12:19

  "Značně přecenil" ... hehe! :-)
  Nezbývá mi, než zopakovat prosbu, aby Řád vystoupil někdy i v Praze. Přiznávám, že nechce se mi jen tak z legrace cestovat bůhvíkam do sociálně vyloučených lokalit, a přesto bych rád někdy viděl ten Váš cirkus na vlastní oči. Určitě by se i v Praze dalo najít dost zajímavých míst, kde by to vzbudilo zájem příslušných orgánů a dalo jim možnost ukázat svou genialitu.

  OdpovědětVymazat
 5. "Jana M. se zúčastnila procesí Řádu ozubeného kola, majíc přitom obličej zakrytý bílou maskou znemožňující její identifikaci."

  Jak tedy ví, že to byla Jana M. Co když to byl někdo z vás? Nebyla to Pecina T.?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podání nemá logickou vadu... :)
   Pokud se díváte na policistu přes zelené pravítko a smějete se, že je zelený, musíte být náležitě potrestána!
   To dá přeci rozum, člověče!?!
   Z jakéto Ameriky jste se tu vyloupla?
   :)))

   Vymazat
 6. Z toho důvodu jsem přesvědčen, že ustanovení § 14 odst. 2 písm. d) ShromZ je neústavní a mělo by být zrušeno, protože jeho deficit ústavnosti lze překlenout pouze cestou arbitrární aplikace práva, potažmo jiným porušením ústavního pořádku.
  No, nevím. ÚS vždy až dosud judikoval opačně. Ve VY.PO. 2010 v. DUB Vám však většina dala za pravdu, takže máte jedinečnou chanci svůj názor prosadit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Neústavnost aplikační praxe sice theoreticky neústavnost normy nezakládá, ale sunt certi denique fines.

   Vymazat
  2. Četl jsem ten trestní příkaz v odkazovaném článku z 28. prosince. Oni v tom trestním příkazu sdělují i jména ostatních identifikovaných účastníků? To znamená, že policie může ztotožnit osoby a jejich údaje (jména) pak může místní úřad sdělovat na potkání komukoliv?

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. Nemůže, ale dělá to.

   Vymazat
 8. Plurál (všech rodů) je zaslavše; -i je singulár ženského a středního.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přirozeně; naprosto nechápu, jak jsem to mohl opět poplést… Asi nedostatek praxe, budu muset užívání přechodníků zmnožit. Děkuji!

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>