DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 7. října 2016

Kudy chodil, tudy… neplatil ani náklady řízení

Dnes něco k volbám. Zásada sociálnědemokratické strany Rozsudek platný, jen když vyhrajete, došla uplatnění i v případě sporu o informace, který Mládkovo ministerstvo průmyslu a obchodu prohrálo s Janem Šináglem. Ministerstvo podalo kasační stížnost a učinivši tak, dospělo k závěru, že nemusí nejen vysouzené informace poskytnout – což má jistou, řekněme stopovou, logiku: informaci jednou poskytnutou nelze nijak příjemci odebrat, odposkytnout ji – ale rozhodlo se, že nezaplatí ani náklady řízení. Jistě chvályhodná procesní opatrnost: co by tomu řekl daňový poplatník, kdyby náklady byly podle rozsudku zaplaceny a sprostý oprávněný je po úspěchu ministerstva s kasací nevrátil!? A tak raději Mládkovi lidé zatížili daňového poplatníka náklady v pořadí již druhé exekuce.

Daňový poplatník děkuje a u urny řádně zhodnotí.

2 komentáře:

  1. Bohužel Vámi prezentovaný případ není rozhodně ojedinělým a odráží poněkud žalostný stav v oblasti poskytování infomrací právě v režimu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Utrpím-li v obdobných soudních sporech - které jsem již dříve naznačil - takříkajíc "vítězství", pak se rovněž obávám toho co bude následovat.

    Jan K.

    OdpovědětVymazat
  2. ano, to ke klasika. FU s nami pravomocne prohral spor, pricemz odmita platit naklady rizeni, nebot podali dovolani k NS. jde asi o 8k, tak se mi s exekuci nechtelo zatim srat...

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>